Nestartuje Pomoc 1.6 101 PS

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
Johanes21
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 24.02.2006 21:02

Nestartuje Pomoc 1.6 101 PS

Příspěvek od Johanes21 »

Nazdar motor AEK 1.6 101 PS

Po nastartovani auta naskoci motor ale po urcitom case cca 1 az 2 sekundy motor vypne.Skusal som vycistit rele na cerpadlo paliva ale nejde to.Ked zapnem klucik dopolohy 1 ma relatko od cerpadla cvakat alebo len nataha benzin a vypne.Mne to cvaka ale mam auto uz skoro 3 roky a rele cvakalo a auto islo.Nemoze to byt aj imobilizer???

Dik

Uživatelský avatar
jhn
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ml. Boleslav

Příspěvek od jhn »

pokud motor chvilku běží a pak se vypne, tak možná bude problém v immobilizéru. Nejlepší by asi bylo vzít to někam na diagnostiku
ICQ: 236-929-455, e-mail: jhn.s@post.cz

Uživatelský avatar
Colin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec n/N

Příspěvek od Colin »

Otevři kapotu,najdi si konec plynového lanka u klapky a poslechni si,jestli z klapky nevychází takový "pípavý signál"(musíš mít klíček v poloze 1).Měl jsem stejné příznaky..Prý nějak nenajede klapka nebo coo..Pomoc byla poměrně jednoduchá.Klíček v poloze 1 - u klapky natáhnout plynové lanko na max(plná plyn)a držet cca 10 sekund - pustit,pokud přestane klapka pípat,je vše ok.Pokud ne,opakovat natažení lanka(mně to někdy stačilo 2x,někdy ale i 10x).Snad ti to pomúže,ikdyž bych se nedivil,kdyby to bylo něco jinýho.. Kdyžtak dej vědět,jak to dopadlo..

Uživatelský avatar
kchoul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od kchoul »

Presne tak, je to na 90% imobilizer. Ale je tu urcita sance, ze to nemusi byt primo okruh imobilizeru, tedy nacitaci krouzek, kabelaz a jednotka imobilizeru, ale i centralni ridici jednotka coz je fakt pruser. Jednou jsem se s tim setkal. Kvuli prasecky oprave lambda sondy dochazelo k prepeti na vystupu z ridici jednotky a jejimu castecnemu vypaleni. U toho auta, byl to Golf 1.6 AEA, se pak delo presne to co popisujes, zcela nepravidelne, jednou to udelalo a pak treba dva mesice nic. Nikdo nevedel co s tim a teprve nahodou se prislo na to, ze je to ridici jednotka. Jinak pokud by te zajimaly ceny, tak jednotka imobilizeru je asi za 6.000, nacitaci krouzek 1.500, kabelovej svazek asi 20.000, centralni ridici jednotka okolo 30.000 plus naklady na precipovani v autorizovanym servisu. Jediny co muzu poradit, zacni od toho nejlevnejsiho

Uživatelský avatar
kchoul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od kchoul »

Jo a hlavne se s tim nejdriv zastav na diagnostice :wink:

Uživatelský avatar
QWEY
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mukařov u Říčan
Kontaktovat uživatele:

Ten samý problem

Příspěvek od QWEY »

Ráno se mi přihodilo to samé- motor běží 1-2 sec a potom cvakne pod palubkou a motor chcípne. Rozbliká se kontrolka se symbolem Auta a klíčku. Auto teď odpočívá před barákem a čeká až testnu to kouzlo s plynem.

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od ron »

immo 8)
Golf a Polo - naše VW rodina
golf však stále ve výstavbě
teď navíc ještě polo s batohem - Cordoba SX....a přibyl další golf - tentokrát IV.

Uživatelský avatar
QWEY
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mukařov u Říčan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od QWEY »

jo je to asi jasný hledám nejblžší ochotnou duši co mi to natočí na vag :cry:

Uživatelský avatar
Johanes21
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Johanes21 »

No ja som to poriesil tak.Vybral som budiky a pod budikmi mas riadiacu jednotku s imob.. Rozmontuj ten plast co mas na volante vyber cely snimac vonku odpoj od riadiacej jednoky vycisti konektor od snimaca ale aj od hlavnej riadiacej jednotky a vyskuœaj.Ja som tak spravil a ide to.Alebo ho mozes aj pramerat ci tam nieje studeny spoj alebo prelomeny kabel.

Uživatelský avatar
QWEY
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mukařov u Říčan
Kontaktovat uživatele:

už to vrčí

Příspěvek od QWEY »

:D tak to byl uvolněný konektor. jednou na úplné rovince to na zlomek vteřiny cuklo. Od té doby jsem nepozoroval nic zvláštního. až ve čtvrtek auto dostalo facku do levého zpět zrcátka od protijedoucího magora co se bál vjet na krajnici s vozejkem. zrcátko na hadry, odřené boční sklo o které se to rozstříklo. No šlupka jak z děla. asi to pomohlo i tomu konektoru. ještě jednou se podařilo nastartovat a pak už jenom .....ticho.... Díky všem za rady.Q :velo:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“