2.0 ABF hluk pri plnom vytoceni

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
vrťo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 06.10.2012 17:25

2.0 ABF hluk pri plnom vytoceni

Příspěvek od vrťo »

Zdravicko, neviem sa dohladat ani tu ani na sk clube ..mam taky delikatny problem ...Pri velkom az plnom vytoceni volantu do ostrejsej zakruty a pri prudsej akceleracii (potom uz skoro stale) mi ako keby vrze strasne hlasno servo !ale! ked to zacalo vrzgat, zastavil som, otvoril kapotu a pocuval. Zdalo sa mi ze to neslo od serva, pac servo je dole, ale kdesi z vrchu. Ale netusim co by mohlo mat na vrchu motora, pri sani alebo vackach spojitost s volantom a plnym vytocenim ? Pri jazde rovno alebo mierne do strany to nerobi ani ked prudko akcelerujem. Dakujem za postrehy, som z toho na prasky. :D
ex: Golf III 2.0 16V ABF
Golf IV 1.6 16V AUS

Jack Daniel's last words were "One last drink, please"

Uživatelský avatar
vrťo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 06.10.2012 17:25

Re: 2.0 ABF hluk pri plnom vytoceni

Příspěvek od vrťo »

Co je toto za suciastka ? Ta v kruzku na obr. 2 ...zda sa mi ze toto robi celkom hluk pri vytacani kolies.
Přílohy
Obr. 1
Obr. 1
Obr. 2
Obr. 2
ex: Golf III 2.0 16V ABF
Golf IV 1.6 16V AUS

Jack Daniel's last words were "One last drink, please"

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 ABF hluk pri plnom vytoceni

Příspěvek od KOŠŤÁL »

dvoulitr neznám,ale tipuju,že je to vstřikovací lišta a ta se zatočením kol nemá nic společnýho
Obrázek

Uživatelský avatar
vrťo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 06.10.2012 17:25

Re: 2.0 ABF hluk pri plnom vytoceni

Příspěvek od vrťo »

lenze som zastavil a spolujazdec mi krutil volantom, vrzanie slo niekde odtial musim pozriet, vyzera to ako nejake cerpadielko alebo ventil, musim pozriet podrobnejsie ci ide do toho nejaky konektor

edit: pozeram v etke a tie dve hadice co do toho vedu je privod paliva a hadica spetneho toku ...ale ta suciastka do ktorej to vedie v etke nieje ...tie hadice na obrazku v etke vedu proste do vstrekovacej listy ...bez tejto suciastky :/
Přílohy
etka hadice.jpg
ex: Golf III 2.0 16V ABF
Golf IV 1.6 16V AUS

Jack Daniel's last words were "One last drink, please"

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 ABF hluk pri plnom vytoceni

Příspěvek od bik3r »

nevím přesně jakou součástku myslíš, ale v kroužku máš kryt vstřikovací lišty pod kterým je první vstřik... ale pochybuju, že by to mělo něco společnýho s tím jak moc vytočíš kola...
GIII GTI 2.0 16V ABF

Uživatelský avatar
vrťo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 06.10.2012 17:25

Re: 2.0 ABF hluk pri plnom vytoceni

Příspěvek od vrťo »

jj su to predsalen vstreky ...tak netusim co by tam mohli tak vrzat ...zeby cosi v nutri motora ? Alebo sa ten zvuk len tak prenasa odniekadial zo spodu ? :/ Skusim to natocit ked sa mi to zase rozhuka


Obrázek
ex: Golf III 2.0 16V ABF
Golf IV 1.6 16V AUS

Jack Daniel's last words were "One last drink, please"

Uživatelský avatar
vrťo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 06.10.2012 17:25

Re: 2.0 ABF hluk pri plnom vytoceni

Příspěvek od vrťo »

este dalsi poznatok .. vrzga/huka to aj pri stati, a hluk sa zvysuje aj pri samotnom vytacani kolies a aj ked zvysim otacky motoru tak sa zvysuje hluk ....cize otocim volantom - zvysi sa hluk, pridam otacky - zvysi sa hluk ..podotykam stale stojim na mieste

vymenil som remen na servo + napol co to slo
ex: Golf III 2.0 16V ABF
Golf IV 1.6 16V AUS

Jack Daniel's last words were "One last drink, please"

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“