rozdělovač

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
stiold
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.01.2013 10:48
Bydliště: Hradec Králové

rozdělovač

Příspěvek od stiold »

Ahoj, poradíte mi prosím jaký mám v autě typ rozdělovače? Musím sehnat nový, neb v něm mám diagnostikováno špatné čidlo.

VIN je WVWZZZ1HZXK003154
je to 1.6 benzín 74kW

Předem díky za pomoc, nějak se v těch programech od VW nevyznám. :)

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: rozdělovač

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Pokud máš na mysli hallův snímač,tak ten diagnostika vypisuje vždy při stojícím motoru.

Pokud auto normálně startuje a jezdí,nevšímej se toho.
Obrázek

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: rozdělovač

Příspěvek od TheNeal »

Mno.. 1.6 74kW asi má určitě sekvenční vstřikování, že? Co jsem tak četl a studoval, protože jsem tuhle chybu řešil na svym dvoulitru, tak bez správný funkce hallova snímače to sice jede, ale ne ideálně. A vypisovat ho to nemusí jen proto, že se netočí (což dělá, to je pravda). Pokud ho vypisuje i při běžícim motoru, pak je špatně nastavenej rozdělovač (může bejt nastavenej mechanicky dobře, ale nemusí to bejt v souladu se snímačem). Na tip ťop doladění podle snímače se pak točí rozdělovačem s nastartovanym motorem. Jen tak trošku, musí to sedět správně jakoby na otáčení po čtvrtinách, aby válce šlehaly ve správnym pořadí, žejo. :) Opravte mě jestli se mejlim, nicméně u mě to bylo takhle.

EDIT: Samozřejmě se vychází z ideálního předpokladu, že při správnym měření snímačem je i naprosto správně vše mechanicky načasováno, a pak skutečně jde jenom o to, aby náhodou nebyl rozdělovač o 1/4 otočenej a kabely přeházený, jestli mě jde pochopit. :D

Uživatelský avatar
stiold
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.01.2013 10:48
Bydliště: Hradec Králové

Re: rozdělovač

Příspěvek od stiold »

Jj podle diagnostiky je to chyba hallova snímače.

Projevuje se to vysokou spotřebou a tím, že v 5000 ot motor umře, jak kdyby zasáhl omezovač. Když přes diagnostiku chybu smažem vše jede OK a motor jde do plnejch. Když vypnu zapalování chyba je zpět.

TheNeal: jj je to sekvenčka, tedy myslí si to, nejsem autař :)

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: rozdělovač

Příspěvek od KOŠŤÁL »

74 kW je čtyřbod,sekvenční vstřikování.
Obrázek

Uživatelský avatar
stiold
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.01.2013 10:48
Bydliště: Hradec Králové

Re: rozdělovač

Příspěvek od stiold »

KOŠŤÁL píše:74 kW je čtyřbod,sekvenční vstřikování.
Věděl bys prosím co tam tedy je za rozdělovač? Zítra pojedu kolem vrakáče, tak bych se tam poptal...
Naposledy upravil(a) stiold dne 28.08.2014 21:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: rozdělovač

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Podle mě je tam stejnej jako na 1,8 a 2.0
Obrázek

Uživatelský avatar
stiold
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.01.2013 10:48
Bydliště: Hradec Králové

Re: rozdělovač

Příspěvek od stiold »

Fajn, díky za tip, zítra se poptám...

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: rozdělovač

Příspěvek od TheNeal »

No ale pointa je, že chyba nemusí a zpravidla neni ve špatnym čidlem, ale špatně nastavenym rozdělovači. :)

Pro angličtiny znalé je to rozebráno dobře tady: http://www.seatcupra.net/forums/showthread.php?t=291908

Uživatelský avatar
stiold
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.01.2013 10:48
Bydliště: Hradec Králové

Re: rozdělovač

Příspěvek od stiold »

TheNeal píše:No ale pointa je, že chyba nemusí a zpravidla neni ve špatnym čidlem, ale špatně nastavenym rozdělovači. :)

Pro angličtiny znalé je to rozebráno dobře tady: http://www.seatcupra.net/forums/showthread.php?t=291908
To vypadá zajímavě, dělal jsi to někdy? :)

Zkusím to nějak přeložit pro mechanika...

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: rozdělovač

Příspěvek od Jarda S. »

TheNeal píše: Pro angličtiny znalé je to rozebráno dobře tady: http://www.seatcupra.net/forums/showthread.php?t=291908
jako 1.6 felicie ? přes diag aktivuješ servisní nastavení a pak na emisním stroboskopu (nepotřebuje pevnej bod pro měření jenom se píchne na kabel ke svíčce na prvním válci) a nastavuješ hodnotu co je potřeba
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
stiold
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.01.2013 10:48
Bydliště: Hradec Králové

Re: rozdělovač

Příspěvek od stiold »

Jarda S. píše:
TheNeal píše: Pro angličtiny znalé je to rozebráno dobře tady: http://www.seatcupra.net/forums/showthread.php?t=291908
jako 1.6 felicie ? přes diag aktivuješ servisní nastavení a pak na emisním stroboskopu (nepotřebuje pevnej bod pro měření jenom se píchne na kabel ke svíčce na prvním válci) a nastavuješ hodnotu co je potřeba
Tak jsem byl jsem u mechanika, myslí si, že by mělo stačit nastaví prvního válec a vačky na risku u rozvodů, pak ta rotující část na rozdělovači též na rysku a to je vše. Zbytek, že by si měl motor sám nastavit dle otřesového čidla. Takto mu to prý vždy fungovalo. Je pravdou, že s 1,6 7kW jsem u něj jediný.

Pokud toto nestačí koukneme na to s tím stroboskopem.

Uživatelský avatar
stiold
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.01.2013 10:48
Bydliště: Hradec Králové

Re: rozdělovač

Příspěvek od stiold »

Navíc je divné, že když tu chybu za běhu motoru vymažeme diagnostikou, tak motor jede jak utrženej. Kdyby měl špatný předstih tak přeci pojede pořád špatně ne?

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: rozdělovač

Příspěvek od TheNeal »

V tom bych si myslel že bude hrát roli to sekvenční vstřikování.. I když jako nevim, popravdě na mym autě to srovnání nebylo nijak znát, kromě toho, že už to nepíše chybu. :D

Uživatelský avatar
stiold
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.01.2013 10:48
Bydliště: Hradec Králové

Re: rozdělovač

Příspěvek od stiold »

Ahoj, tak rozdělovač vyměněn a autí zas táhne jak splašený. Nakonec mi mechanik vyměnil jen střeva musel tam dát BOSCH, nic jiného nesehnal :-D. Jakmile to vyměnil chyba zmizela, motor do mouzáku nespadl a šel hned do plnejch otáček.

Vypadá to, že si skutečně ta jednotka nastavuje předstih "sama". Jen se nastaví první válec na rysku a rozdělovač také. Za pár Km to ještě píchneme na diagnostiku.

Díky za rady možno uzavřít.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“