1.6 AEA - přestavba na MPI

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
Avanti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 22.03.2009 11:05
Bydliště: Bučovice
Kontaktovat uživatele:

1.6 AEA - přestavba na MPI

Příspěvek od Avanti »

Mám Golfa III 1.6 55kW AEA s jednobodovým vstřikováním a doma se mě válí z golfa 1.4 AEX (MPI) sání, vstřiky, motorovou elektriku, plynové lanko, snímač klepání a ŘJ; od kamaráda budu mít ŘJ z felicie 1.6 a zanedlouho by mě měla přistát doma na ND Felicia 1.3 MPI, ze které použiji palivové čerpadlo.
Ještě mě zbývá sehnat škrticí klapku a hadici mezi klapku a filtrbox.

Napadla mě myšlenka předělat ten můj jednobod na MPI, neříkám že hned zítra ale než začnu shánět další věci, potřeboval bych několik informací:

1) - snímač otáček, klepání a lambda-sonda - jsou stejné (záměnné) po oba systémy vstřikování?
2) - vstřik z 1.4 AEX jsou "menší" jak na 1.6 nebo je lze použít?
3) - předpokládám že od motorové elektriky k ŘJ budou potřeba dodělat nějaké dráty, jde mi ale o to, jestli "zbytek" zapojení, ostatní elektroinstalace je totožná pro oba systémy nebo jestli mě čeká víc změn

Předem děkuji za případné názory, rady a zkušenosti :wink:
Diagnostika VAG-COM Max

Uživatelský avatar
Avanti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 22.03.2009 11:05
Bydliště: Bučovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 AEA - přestavba na MPI

Příspěvek od Avanti »

Tak jsem již sehnal vše potřebné, pozjišťoval kompatibilitu a věc se má takto:
Všechny součástky z 1.4 MPI (AEX) jsou totožné z 1.6 MPI (AEE), jen vstřikovače jsou jiné (a ŘJ samozřejmě).
ŘJ mám nachystanou z Felicie a vstřiky by měli být co nevidět u mě.
Z této přestavby sem dám foto i s informacema co mě vypeklo, na co si dát bacha apod. kdyby náhodou někoho napadl stejně nesmyslný nápad jako :laugh:
Diagnostika VAG-COM Max

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“