Sundani hlavy golf 3

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
TioToman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 21.08.2013 21:22

Sundani hlavy golf 3

Příspěvek od TioToman »

Dobry den potreboval bych pomoc jak postupovat pri sundani hlavy u G3 1.8 jde mi hlavne o rozvody naco davat pozor nebo co je potreba udelat dekuju za pomoc

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundani hlavy golf 3

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Jestli jsi to nikdy nedělal,tak potěš pr**l...
Nastav si HÚ na 1. válci.Poznač si rozvody ryskama na všech kolech a na řemenu.Vypusť vodu. Odmontuj všechno ,co ti překáží.Nech si líznout hlavu.Nový těsnění pod vejfuk,hlavu a nový šrouby.
Obrázek

TioToman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 21.08.2013 21:22

Re: Sundani hlavy golf 3

Příspěvek od TioToman »

no prave u golfa se nato chystam po prve , dekuju za rady

drate
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 31.08.2011 20:21

Re: Sundani hlavy golf 3

Příspěvek od drate »

co mas na planu za duvod sundani hlavy? ,,,to znaceni rozvodu neni moc koseer,,,tim ze remen povolis a pak zas sponujes se to vsechno potaci,,staci ho nasadit na jeho nejdelsi volne strane ktera vede od vacky az ke klice trocha volneji,stahnout a mas to potoceny,a ten predstih vzdycky,,pri montazi hlavy nastelovat znova rozvody,protocit motor jednou dokolola a prekontrolovat jestli paradne sedi,dulezita je vacka o proti klice,kolecko zapalovani zub sem zub tam nevadi,to pak potocis rozdelovac do zakladni polohy(palec vudci te rysce tam) jak budes stelovat ten predstih,ktere musis taky udelat znova,,

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundani hlavy golf 3

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Nastavit si rozvody na značky a poznačit si kola s řemenem fixou je špatně? Pak to jenom nasadíš a nemusíš nic nastavovat,ani hejbat s rozdělovačem... Předstih se neseřizuje,jenom základní poloha rozdělovače,což si můžeš ušetřit.
Obrázek

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Sundani hlavy golf 3

Příspěvek od 11mAjA11 »

Noo je přeci tolik správných možností ne?
Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě a zub sem zub tam přece nehraje roli ne..

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

TioToman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 21.08.2013 21:22

Re: Sundani hlavy golf 3

Příspěvek od TioToman »

Duvod sundani hlavy je ten ze to zere bohuzel vodu

drate
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 31.08.2011 20:21

Re: Sundani hlavy golf 3

Příspěvek od drate »

pro jistotu si nech tu hlavu jeste prekontrolovat jesti neni nekde prasklinka,i kdyby jsi koupil jinou o ktere nic nevis,rozvody udelej znovu,o proti montazi hlavy je to jednoduche u tehle motoru,a budes met jistotu ze mas vse v poradku zase na delsi dobu,jestli si budes davat kola na znacky pred nebo az potom je jedno bych rek :D ,pri odsroubene hlave nepotacej s pistama,,jen jeste dodam ze kdybych v praci si udelal nekde na necim nejakou carku nebo co,tak uz tam zitra nemusim chodit ;) ,,jak predstih se nesteluje? :D ,,nastavi se rozdelovac do zakladni polohy a pak se vyblika setrvak lampou strobo. a nastavuje se predstih potacenim rozdelovace do protismeru, motor golf 3 1.8i ,se zapalovanim v zakladni poloze vyjedes sotva kopec na trojku ,ale za to muzes jet do servisu kde ti to mrknoutim oka seridi,nekvalitni predstih se casem podepise na ventilech a tak,,tohle u moderatoru golf 3 je docela masakr to nevedet ale,a na odpoved 11mAjA11 nebudu radsi vubec reagovat,

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundani hlavy golf 3

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Moderátor nemůže vědět všechno.S tím předstihem jsem samozřejmě ulítnul a beru to zpět.
Ovšem nevidím jedinej důvod,proč bych si kola nepoznačil a nezjednodušil jsem si montáž .
Ještě jeden dotaz-proč nemá točit s klikovkou při sundaný hlavě?
Obrázek

drate
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 31.08.2011 20:21

Re: Sundani hlavy golf 3

Příspěvek od drate »

10 minut sem deset minut tam,tim se montaz moc nezjednodusi,lepsi je si to pak prekontrolovat a met to v cajku,u tehle veci by se spichat nemelo,,,jinak s pistama se pohybovat nema,muze se nekdy stat ze povyjede vlozka bloku motoru (valec) a pri opetovnym stazeni pres hlavu uz nebude krouzek pod nim tesnit,zacne prosakovat voda do oleje a skonci to komplet rozebranim motoru vcetne pistu a vytazenim valce,,kdyz se treba meni krouzky a vytahuje se pist,tak se zajistuji vlozky takovou ostrou ctveratou podlozkou ktera se nasroubi do zavitu od sroubu hlavy,,,,,jinak jestli mu to zere vodu do valcu tak to bude asi urcite i tlakovat vodu a z nejvysi pravdepodobnosti bude i rupla nekde hlava,pac tam budou litat bubliny a v miste kde je zrovna bublina bude moc vysoka teplota,kdyz bude treba zrovna u cidla tak bude ukazovat trebas i 130 stupnu a pak zas prudky zchlazeni a tak, a tim tlakem muze zacit prosakovat i radiator topeni,,jo jo,je to tragedie, nedolivat,nejezdit,hned spravit,,

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundani hlavy golf 3

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Proto jsem se ptal na tu klikovku.
Tady máš důkaz,že každej nemůže všechno vědět.Vložky maj naposled Fábie se škodováckým motorem.Trojka má vložky vyvrtaný v bloku a tam se ti rozhodně nehnou.
Obrázek

drate
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 31.08.2011 20:21

Re: Sundani hlavy golf 3

Příspěvek od drate »

jasna vec,,,na golfu g2 1.8gti sem videl normalne v bloku vlozky,,tak sem mu napsal at stim radsi netoci,myslel sem ze v te 1.8 g3 by se mohly taky nekde vyskytnot,,

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Sundani hlavy golf 3

Příspěvek od 11mAjA11 »

No jo jenže, když to člověk nikdy nedělal, tak by se asi těžko po internetových radách měl pouštět do takové opravy.
Pokud kdykoli kdokoli měl už někdy hlavu z motoru dole tak postu u jakéhokoli motoru bude v základu stejný jen se bude lišit v detailech speciální pro ten onen motor.
Nevidím důvod si nepoznačit cokoli co je pro montáž nápomocné.
Je to zjednodušení postupu a pro další případnou kontrolu po složení a ručním protočení motoru je to jen a jen nápomocno tím že ty značky jsou snadno identifikovatelné.

Když natočím kliku tak jak má stát tak jednak bych měl mít v oknu v převodovce rysku a druhak mi musí vačka danou značkou stát jak má.
To si zvýrazním a dole klikové kolo buďto zaaretuju (mám přípravek) nebo poznačím barvou bod na bod, vačku zajistím přípravkem (pravítko buďto mám a mohu sklepnout rozvodové vačkové kolo ) nebo nemám a od strany řemene zvýrazním značku a kolo sklepávat nebudu (nesmím) a v tom případe mě ty značky pomůžou v tom aby se mě to nepodařilo nandat o zub sem a o zub tam ( mám totiž označený první plně dosedající zub řemene na kole vačky i kliky a i na kolech protilehlých k zubům řemene) tím mám jasně danou délku řemene mezi vačkou a klikou a po napnutí kladky do předepsané polohy se mě nemůže stát že se tím napínáním cokoli protočí..

Dělal sem to x krát a dělat to tak budu, protože mě to funguje a nikdy sem nemusel nic přenastavovat..

Hmm já zas nebudu komentovat vytažení vložek u litinového bloku, VW snad žádný nemá vložky a ten co si dělal by mě zajímalo co to bylo za kód..

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Sundani hlavy golf 3

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Od prvního golfa nejsou vložky u žádnýho motoru.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“