Laděný výfuk na ABF

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stifler
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 397
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Laděný výfuk na ABF

Příspěvek od Stifler »

Podařilo se mi rozchodit přestavbu ABF do Corrada, ale původně jsem měl na 9A výfuk 65mm a bylo to dost hlučné, tak bych se rád dozvěděl jak to máte vy na trojkách, originál je 55mm, tak jestli by neuškodil střed, což je 60mm v nerezu s koncovým tlumičem. Nechci nic zvukově ektrémního, nic dunivého. díky za rady

Uživatelský avatar
bRG
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1346
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Laděný výfuk na ABF

Příspěvek od bRG »

Myslim ze velkou roli v tom hraje koncovej dil,kdyz koupis neco dobryho bude to tichy kdyz to bude treba Ulter nebo podobnej vyrobek bude hlucnej.
Ja mam vyhozenej kat,a ten malej valcovej tlumic co je za nim,koncak Siebring a je to tak akorat na dalnici uz je to znat kdyz jedes treba 150,bez stredaku by to bylo asi jeste o dost horsi.
Chce to trochu experimentovat na jare bych se taky rad zbavil stredaku,auto uz nemam na kazdodeni jezdeni.

Uživatelský avatar
Stifler
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 397
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Laděný výfuk na ABF

Příspěvek od Stifler »

Včera jsem dodělal výfuk prozatím z původních materiálů co na autě byly, takže je vykuchanej kat, ale báňa zůstala, roura 55mm, na to jsem napojil původní (teď už vím že první trubka má 60mm) rouru a na ni je místo původní "kytary" napojen malý nerez tlumič a za nápravou nerez koncák, oboje průměr 65mm. Průměrově si myslím že by to mělo být naopak, od největšího po nejmenší, aby to dobře vyplachovalo, ale prozatím to musí stačit, ještě jsem s tím nejel, takže nevím jak to bude při určité rychlosti, ale na místě se zdá že zvuk se změnil oproti 9A, je možné, že to má za příčinu menší průměr první trubky a navíc "báňa" po katalizátoru, kterou jsem tam prvně neměl. Otestujem a uvidíme

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“