1,4i otáčky, lambda, VAG

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
v.pavel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 12.01.2010 14:28

1,4i otáčky, lambda, VAG

Příspěvek od v.pavel »

Zdravím, mám problém s motorem 1.4 APQ (4 bod).

Auto normálě nastartuje (teplé i studené). Za studena drží volnoběh nad 1000 ot., jak se zahřeje tak je to kolem cca 800 ot. Na volnoběh (teplý i studený) otáčky nehoupou. Když ale jen trochu přidám plyn, třeba na 1500 ot, tak motor houpe v rozsahu 1100 až 1500 ot. Houpe to pravidelně s frekvencí cca 2 vteřiny. Když se přidá víc (2000 ot), tak otáčky drží. Když se přitom dívám na VAG, tak úhel klapky se ani nehne, ale mění se otáčky a pak ještě nějaké napětí (myslím že druhý kanál) lítá v rozsahu asi 1,2 až 1,7 V podle toho jak houpou otáčky. Paměť závad je čistá.

Blbě se stím rozjíždí. Trochu přidám, spojku do záběru a v ten moment se otáčky zhoupnou dolů a auto málem chcípne. Takže se člověk musí rozjíždět skoro na 2000, aby ty otáčky držely.

Když je to studený a brzdí se motorem, tak po vyřazení to chcípne. Na ohřátém motoru se to neděje a i to kolísání není tak hrozné.

Klapka už je měněná a je čistá + základní nastavení, vzduchový filtr taky nový. Teplotní čidlo je měněno asi před rokem a teplota na VAGu sedí s budíkama.

Dále mám dotaz ohledně lambdy. Na VAGu (asi první nebo druhý kanál) je lambda faktor a ten je pořád jedna, jen občas se pohne na asi 1,05. Pak ještě asi na dalších dvou kanálech (asi 7 a 8, nejsem si jistý) je znova lambda a tam je to pro změnu 0,95 a někdy se změní na 0,97. Teď mě napadá, nejsou tam ty lambdy dvě (před a za katem)? která je na VAGu která?

S tím souvisí i můj další dotaz ohledně VAGu. Nemohl by mi někdo napsat na jakém kanálu kde co je, nebo třeba nejakou tabulku pro motor APQ.
Jsou tam sice popisky ale některé jsou k ničemu. Např. asi na pátém kanálu jsou čtyři napětí u kterých je popisek "napětí", ale čeho? (ty napětí jsou asi v rozsahu 3,5 - 4,5 V).
Stejně tak lambdu jsem tam našel třikrát. První má popis "lambda faktor" a je 1 nebo 1,05. Ty další mají popisek "labda" a ty mají zase hodnotu 0,95.

Na tdi mám takovou hezou tabulku, asi z dílenské příručky. Neměl by jste někdo takovou tabulku na tenhle motor.

Díky, Pavel

v.pavel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 12.01.2010 14:28

Re: 1,4i otáčky, lambda, VAG

Příspěvek od v.pavel »

Nikoho nenapadá čím by to mohlo být?

Nebo aspoň co na tom VAGu kde je? Po čem jít?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“