1,6 ABU spotřeba

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
martes753
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 18.09.2012 20:15
Bydliště: Děčín

1,6 ABU spotřeba

Příspěvek od martes753 »

Zdravím všechny,
je mi 18 a "zdědil" jsem golfa po taťkovi. Je to 1,6 ABU 55kw. Táta říká že motor už není v nejlepšim stavu. Jen se mi nezdá, že i kdyby byl ve špatnym stavu tak aby žral kolem 11 litrů (umí to i za víc). Je pravda že věšnou jezdim cesty kolem 10-15 km. Tak jsem se chtěl zeptat za kolik jezdíte vy takhle krátké trasy?
Díky :)

Uživatelský avatar
vw-parts
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 27.07.2010 08:21
Bydliště: West Bohemia

Re: 1,6 ABU spotřeba

Příspěvek od vw-parts »

Hele záleží jak jezdíš a když píšeš, že jsou to krátké trasy, tak je spotřeba vždy vyšší, tenhle motor si bere cca od 6 do 11 litrů, podle stylu jízdy a podle toho jestli jezdíš krátké trasy, město, nebo naopak dlouhé trasy, mimo město. Pokud to chceš řešit, tak třeba vyměň svíčky, kabely, očisti kontakty na víčku a palec, nech si správně seřídit předstih a zkontroluj výfuk, jestli někde není díra, nebo netěsnost. Může být ale špatná třeba i lambda, nebo čidlo teploty. Samozřejmě pokud mu dáváš, tak si vezme víc, jako každé auto, zkus jezdit i delší trasy a na pohodu, pak uvidíš, jestli a kolik žere.

Uživatelský avatar
martes753
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 18.09.2012 20:15
Bydliště: Děčín

Re: 1,6 ABU spotřeba

Příspěvek od martes753 »

Tak mě je jasný že si to vezme víc na krátký trasy, ještě k tomu v zimě, jen mi připadalo 11 litrů na 1,6 dost no. Myslim si že mu zas tak moc nedávám a že nejezdím rychle ale zas nejsem brzda v provozu. Nejhorší asi bude to, že když jedu ze školy tak je tam asi dvou kilometrovej kopec kde se snažim tomu moc nešlapat když to není ohřátý ale zas nechci jet 50 :D

Zkusim tvoje rady a uvidím. Svíčky jsou vyměněný. Jak se pozná špatná lambda nebo to čidlo?

Uživatelský avatar
vw-parts
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 27.07.2010 08:21
Bydliště: West Bohemia

Re: 1,6 ABU spotřeba

Příspěvek od vw-parts »

Musíš načíst VAGem. Jinak u tohohle motoru je specialita, když není nastartováno, svítí v chybách hallův snímač, ale je to tak v pořádku. To jen kdybys ho chtěl hned měnit (Prostě motor nejede = hall nejede a proto svítí v chybách, ale kdyby byl nefunkční, nenastartuješ. Po nastartování chyba v paměti už není).

Uživatelský avatar
martes753
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 18.09.2012 20:15
Bydliště: Děčín

Re: 1,6 ABU spotřeba

Příspěvek od martes753 »

Dobře. Teď koukám na aukro jelikož nemám diagnostiku, koukám po těch levnějších, pořád jsem student takže nemám zas tolik peněz. Mohl by si mi doporučit nějakou doporučit?

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 ABU spotřeba

Příspěvek od KOŠŤÁL »

http://www.vw-club.cz/viewforum.php?f=98" onclick="window.open(this.href);return false;
Tady najdeš veškerý informace a zkušenosti
Obrázek

Uživatelský avatar
martes753
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 18.09.2012 20:15
Bydliště: Děčín

Re: 1,6 ABU spotřeba

Příspěvek od martes753 »

Díky moc :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“