Cukání GOLF III 1.8 55kw r.v.1992

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
krejdaz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 26.11.2013 13:47
Bydliště: Strakonice

Cukání GOLF III 1.8 55kw r.v.1992

Příspěvek od krejdaz »

Zdravím,
mám takový problém, cuká mi auto.
Za jízdy a pravidelně, na trojku a čtyřku, při akceleraci, otáčky okolo 2tis. jakmile to přesáhne, motor točí dál bez cukání a auto zrychluje. Jinak když je rychlost přes 100km/h, tak jede úplně bez problému.
Tak a teď odpovím rovnou na věci na které by jste se mě ptali, takže starty jsou bez problémů, horko, zima, déšť, nic tomu nevadí, ani horký motor po jízdě. Tento problém už mě trápí nějaký ten týden, mezitím žádné chcípnutí, stále šlape. Volnoběh stále stejný, nekolísá.
Právě je po technické, emise i podvozek v pohodě. Vyměněny svíčky(i když špatné nebyli),kabely,víčko a palec rozdělovače,vyzkoušený i jiný rozdělovač. Hadice jsem prošel, díra žádná,el. kontakty, kabely a kostry jsem prošel včera, všechny čisté.
Jediné co, tak když to vlastně akceleruje, tak přijde ten okamžik cukání, cuká a jak když to utne, lehce zapíská řemen(asi) a rozjede se to. Mohl by se skrývat problém za tím? Jinak na volnoběh se motor vytočí bez problému. Díky za odpovědi.
VW Golf III 1.8 55kW AAM// VW GOLF IV 1.6 16V 77kW BCB

Uživatelský avatar
krejdaz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 26.11.2013 13:47
Bydliště: Strakonice

Re: Cukání GOLF III 1.8 55kw r.v.1992

Příspěvek od krejdaz »

Odpověď jsem žádnou nedostal, ale mám další poznatek, vyndal jsem katalyzátor a nahradil trubkou, je to lepší, jde líp do výkonu, ale stále je tam cukání a celkově třesení auta. Už fakt nevím, co bych mohl udělat. Nenapadá někoho něco? Díky.
VW Golf III 1.8 55kW AAM// VW GOLF IV 1.6 16V 77kW BCB

Goldaaaaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 17.05.2015 20:41

Re: Cukání GOLF III 1.8 55kw r.v.1992

Příspěvek od Goldaaaaa »

Ahoj ... tak já mám podobný problém .. akorát mám 1.6 74kw ...
A dělá mi to když je volnoběh s autem to cuká a motor má nepravidelný chod... po prudkém přidání auto (jakoby) zakucká ... a po cca 2000ot... jede ok a to se stane pokaždé spoustu lidí mi říká čidlo váhy vzduchu atp ... a když prohýbu čidlem a vyndám zandám kabel od čidla u váhy někdy... se to zlepší ale pak zase opět to samé ...


Teď jsem byl na diagnostice a hlásí to problém snímače otáček motoru ... zřejmě prý klikové hřídele .
Tak teď budu zkoušet to čidlo otáček motoru bo jak se to přesně jmenuje není to levná hračka, ale údajně to vyzkouší a když to tím nebude díl vrátí poté dokážu říct více ...
zde jsem se odpovědi taky nedostal :/ .

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Cukání GOLF III 1.8 55kw r.v.1992

Příspěvek od 11mAjA11 »

Chlapi sakra pochopte že když to konkrétní auto nikdo z mechaniků neuvidí a neprojede osobně tak těžko může říct je to tím a tím.
Diagnostika je jedna věc, ale záznam a rozbor aktuálních hodnot všech signálů je věc druhá..
Pokud motor není v chodu napíše to ve většině případů právě Hallův snímač což znamená že ten nemá signál (ani nemůže mít když se klika netočí..)
Je potřeba s tím zajet za někým kdo ví co má hledat..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
krejdaz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 26.11.2013 13:47
Bydliště: Strakonice

Re: Cukání GOLF III 1.8 55kw r.v.1992

Příspěvek od krejdaz »

Ahoj, děkuji za odpověď,
11mAjA11 - máš pravdu, souhlasím, když člověk auto nevidí, těžko radit. Samozřejmě bych tu nezakládal téma, než bych něco neřešil, vyměněno něco je, nejdu jsem jako s dotazem např.nestartuje mi to,nevím čím to je,ale pod kapotu jsem se ještě nekoukal.
Já jsem právě už za dvěma mechaniky byl, oba mají dílny a projde jim pod rukama nespočetně aut, ale moje tam měl každý po jednom týdnu a ani jeden nic nenašel. Vrátili mi to, že prostě neví. Proto už zkouším tuto možnost, tonoucí se stébla chytá, třeba tu náhodou má nebo měl stejný problém a byla to třeba i nějaká kravina, na kterou ani zkušení nepřijdou.
VW Golf III 1.8 55kW AAM// VW GOLF IV 1.6 16V 77kW BCB

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Cukání GOLF III 1.8 55kw r.v.1992

Příspěvek od TheNeal »

krejdaz: tlaky na válcích se měřily? já měl podobnej problém, a bylo to přicpanejma ventilama, zejména na jednom válci (nebo to možná řikám blbě, každopádně měl výrazně menší tlak), a vyřešila to dekarbonizace srajdou do oleje. toť další možnost, jestlis to ještě nezkoušel. :D

Uživatelský avatar
krejdaz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 26.11.2013 13:47
Bydliště: Strakonice

Re: Cukání GOLF III 1.8 55kw r.v.1992

Příspěvek od krejdaz »

TheNeal: Abych pravdu řekl, nevím, dal jsem jim to s tím ať to najdou a opraví, ale bohužel nic nenašli, tak sám nevím. Poptám se a uvidím, a jak jsi postupoval při té dekarbonizaci? Jaký přípravek? Díky :-)
VW Golf III 1.8 55kW AAM// VW GOLF IV 1.6 16V 77kW BCB

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Cukání GOLF III 1.8 55kw r.v.1992

Příspěvek od TheNeal »

tak to už nevím, dělali mi to v servise, já bych si na to tehdá netrouf. možná mi řikali, co přesně použili, ale už si to nepamatuju. myslím (a taky si nejsem stopro jistej), že se to lilo do oleje, chvilku se s tim jezdilo aby se to dostalo všude (jakože jednotky kilometrů) a pak se vyměnil olej a motor šlapal jako novej (akorát teda byly pak hydra víc slyšet, ale co by člověk chtěl od motoru, kterej měl 280k najeto :D ).

Uživatelský avatar
krejdaz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 26.11.2013 13:47
Bydliště: Strakonice

Re: Cukání GOLF III 1.8 55kw r.v.1992

Příspěvek od krejdaz »

Jasný, taky nejsem zrovna velkej mechanik, spíš co okoukam, velký věci nechávam odborníkům :-D Nejhorší je přijít na tu závadu, když mají ty motory dost nalítáno, může to být cokoliv.
VW Golf III 1.8 55kW AAM// VW GOLF IV 1.6 16V 77kW BCB

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Cukání GOLF III 1.8 55kw r.v.1992

Příspěvek od 11mAjA11 »

Proto píšu že někdo kdo umí pracovat s osciloskopem je schopen si nahrát signály a podle toho určit kdy se co děje a co toho je příčinou.
Ale takových je málo a lidi je nechcou zaplatit protože za 3dny diagnostikování problémů řeknou třeba 2t a vymění se čidlo za 200,- nebo opraví kabel za 5,- ..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
krejdaz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 26.11.2013 13:47
Bydliště: Strakonice

Re: Cukání GOLF III 1.8 55kw r.v.1992

Příspěvek od krejdaz »

Tak jsem auto dal do dalšího servisu, údajně to vzali na diagnostiku, tlaky ve válcích prý v pohodě a nic jiného nenašli. Došlo i na výměnu oleje a filtru, ale vrátili mi to s tím, že se nic nezměnilo, ať to nechám, jestli se to časem projeví ve větší míře. Nedalo mi to, s odpovědí jsem nebyl vůbec spokojený a hledal dál a pak mě napadlo ještě jedna věc, tak jsem zkusil odpojit lambdu, a světe div se, je po problému! samozřejmě ne na 100%, ale klepání a vše zmizelo a s novou lambdou to bude určitě v cajku. Jen se mi nechce věřit, že tohle prostě automechanici nenajdou, nebo jen se s tímhle nechtějí patlat, tak radši řeknou, že neví, než aby hledali.
VW Golf III 1.8 55kW AAM// VW GOLF IV 1.6 16V 77kW BCB

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Cukání GOLF III 1.8 55kw r.v.1992

Příspěvek od TheNeal »

To mi neřikej, že diagnostika nenahlásila nesmyslnej signál z lambdy. O.o

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání GOLF III 1.8 55kw r.v.1992

Příspěvek od bik3r »

diagnostika zjistí jako závadu jen přerušenej signál z lambda sondy, pokud je lambda už mrtvá a dává nesmyslný hodnoty, ř.j. nic nepozná... chce se to dívat i do bloku hodnot a ne jen do závad...
GIII GTI 2.0 16V ABF

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“