Zadreny motor?

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Adam222
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 19.10.2015 21:12

Zadreny motor?

Příspěvek od Adam222 »

Ahoj, měl bych dotaz. Mám vw golf 3 motor 1.6 prestavene na plyn. Jednou jsem začal slyšet podivný zvuk při volnoběhu, takové menší klepání jako když slyšíte z dálky projíždět vlak. Kouknu se na olej a tam ani kapka (kontrolka oleje byla nějak zakryta černou páskou od předchozího majitele) nevím jak dlouho jsem bez toho oleje jezdil ale hned jak jsem to zjistil, tak jsem tam dolil klasický 15w40 ale víc než jsem měl. Bylo to dost nad ryskou ( jsem totální lajk, nevěděl jsem že to je špatně) 14 dnů jsem jezdil v pohodě, to klepání ustalo a vše bylo v pohodě. Teď po 14 ti dnech začal motor silně klepat, hlavně při couvání a rozjezdech. Při jízdě v 50 tce je to celkem už normální jen jde cítit trošku klepání, nevíte co to může být? Kdyby byl zadreny motor tak už bych ani nenastartoval, nebo nikde nedojel ne? Nevím jestli ještě můžu dojet do servisu nebo už to ani startovat nemám. Díky za jakoukoliv radu

Uživatelský avatar
scheni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 10.03.2008 19:26
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Zadreny motor?

Příspěvek od scheni »

ahoj, koukám, že jsi docela špekulant.

těžko říct, co je lepší, jestli více, nebo méně. Za mě asi raději více oleje.
Ale každopádně, vlez pod auto, povol šroub na vaně, trochu upusť, zase ho dotáhni a otestuj. Ale hlavně dej hladinu mezi rysky. Olej upouštěj do čisté nádoby, ať kdyžtak můžeš trochu dolít nazpět.

A pokud bude klepat, tak dojeď do servisu...a nebo se tam nech rovnou odtáhnout, a oni Ti na to kouknou.
současnost:
VW Touran Goal
2.0 TDi PD BMM 103 kW, 7 míst, klasický rodinka vůz
pokec o autě http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 4#p3110814" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“