Nejde tam benzín?

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
bulays
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 01.05.2015 16:04
Bydliště: Zlín

Nejde tam benzín?

Příspěvek od bulays »

Čau lidi mám golfa 1.6 55kw ABu jedu si to řadím ze 4 na 5 a držím plyn a najednou auto nejede na plyn nereaguje a začali blikat kontrolky oleje a baterky tak jsem to odstavil zkontroloval olej a ten tam je baterka taky funkční takže jediná věc co mě napadá tak že tam prostě nejde benzín ale když otočím klíčkem tak slyším čerpadlo jak tahá takže má otázka zní je možné že to může být jen zanesený palivový filtr nikdy na autě nebyl měněný nebo něco jiného? Diagnostiku nemám :/ nesetkal se tu stím už někdo ?

PS: Omlouvám se jestli to tu už někde je ale nějak jsem nevěděl jak to vyhledat a projíždět každý topic se mi nechtělo sorry :D

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4932
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Nejde tam benzín?

Příspěvek od lister »

vyměnit palivovej filtr u 20 let starýho auta jistě není od věci, ale že by se filtr sám od sebe najednou ucpal tak , že přes něj neprojde ani ta troška benzínu potřebná pro volnoběh, to je asi blbost..

co elektrika jde do řídící jednotky ? vzhledem k tomu, že po zapnutí zapalování jede čerpadlo, tak asi jo..
ale co indukčka ?
jiskra při starování ?
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde tam benzín?

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Já myslím,že zrovna u ABU není nic jednoduššího,než se kouknout,jestli ten benzín stříká na klapku.
Obrázek

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Nejde tam benzín?

Příspěvek od 11mAjA11 »

Obávám se že to pro majitele nebude tak jednoduché, když se mu nechce hledat..
Pokud se motor točí a smrdí benzín z výfuku, tak nejde jiskra a jinak přesně jak píšeš, stačí se podívat při startování jestli tam ten benzín cáká nebo nee..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

bulays
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 01.05.2015 16:04
Bydliště: Zlín

Re: Nejde tam benzín?

Příspěvek od bulays »

Tak jsem to napíchl na diagnostiku a vypsalo mi to tohle a nějak si nevím rady

Obrázek

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Nejde tam benzín?

Příspěvek od TheNeal »

S čím si nevíš rady? Však je to černé na bílem. Je nějaký problém se snímačem běhu naprázdnu (idling switch), díl číslo F60. Jestli se dokážeš zorientovat na obrázku níže (spodní polovina klapky plynu), tak je to díl číslo 3. Chyba může být i třeba jenom v konektoru nebo kabeláži. Anebo odešel, jak tvrdí diagnostika.

Ale skoro bych podle příznaků řekl, že bude chyba někde v elektronice - něco bude někde probíjet. Třeba prasklá svíčka do bloku motoru, což pak šlehá do klapky a to šlehá do F60 nebo tak něco. Začal bych kontrolou kabeláže v motoráku a vyčištěním a řádným zapojením konektorů a uzemnění.

Obrázek

Kdyžtak mě opravte, pokud mluvim z cesty.

No a G40 je jestli se nemýlím snímač otáček (Hallův snímač) na rozdělovači. Který nehlásí nic u vypnutého motoru, takže tohle je asi v pořádku.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde tam benzín?

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Trojka je nastavovač klapky.Spínač volnoběhu je v elektronice č.1
Obrázek

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Nejde tam benzín?

Příspěvek od TheNeal »

http://workshop-manuals.com/volkswagen/ ... tion_unit/" onclick="window.open(this.href);return false; tahám to odsud, ale co říkáš ty dává větší smysl. Nicméně to nakonec je asi jedno, protože to bude celý jeden díl, ne?

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde tam benzín?

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Trojka je jenom takovej bazmek,kterým pohybuje servomotorek a kterej ti ovládá klapku a tím udržuje volnoběžný otáčky.
Spínač je součástí elektroniky vevnitř,je to jeden celek.Teoreticky je to neopravitelný,možná by to někdo dokázal.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“