Golf 3 1.4 44kw problém-volnoběh-otáčky

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirkabol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 04.03.2016 20:26
Bydliště: Břeclav

Golf 3 1.4 44kw problém-volnoběh-otáčky

Příspěvek od Jirkabol »

Zdravím. Mám golfa 1.4 a už delší dobu řeším problém.

Před nějakou dobou mi z ničeho nic po delší jízdě až se zahřál motor začalo auto trochu cukat a pak chcíplo a nešlo to nějak ovlivnit plynem ani nijak a potom nešel na startovat. Po 10 minutách naskočil a zase jel cca 20km než se to stalo zase..

Tak jsem se dočetl že to bude nejspíš škrtící klapkou tak jsem ji vyčistil.. potom už to mi nechcípalo ale na volnoběh si to drželo 1200-1600 otáček.. za jízdy to cukalo při nízkých otáčkách a když jsem dal nohu z plynu nebo na plyn tak taky. A Za jízdy když jsem vyřadil běhali otáčky od 1800-2400 sem a tam. Po zastavení se zklidnili na těch 1000-1400. Tak jsem koupil novou celou škrtící klapku. Otáčky sou pořád stejně běhají jak se jim zachce :D cukání už je pryč i při nízkých otáčkách.. Jen zůstali ty otáčky tak vůbec nevím čím to může být...
Neměl by někdo nějaký nápad co s tím ?
Předem Díky :)
Ještě dodám že když nastal první problém tak hodně pršelo, všude byly kaluže.
Mám také nefunkční termostat.. pořád propouští. A spotřeba je citelně vyšší než normálně.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Golf 3 1.4 44kw problém-volnoběh-otáčky

Příspěvek od 11mAjA11 »

A co třeba čidlo teploty chladící kapaliny?..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Jirkabol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 04.03.2016 20:26
Bydliště: Břeclav

Re: Golf 3 1.4 44kw problém-volnoběh-otáčky

Příspěvek od Jirkabol »

Čidlo teploty chladící kapaliny vyměněno, uděláno základní nastavení.. Auto jezdí líp, necuká drží otáčky :) Díky
:drinks:
Jen na neutrál to má otáčky mezi 700-750 a trochu se to klepe.. není to nic strašného. Když trochu zvíším otáčky třeb 800 tak už to je klidné.. Někdo nějaký nápak jak vylepšit ty otáčky nebo něco aby to tak nevibrovalo.. ? ještě jsem to moc neprojel může to být tím ? Díky :?:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“