Strata chladiacej večer medzi ryskami ráno takmer prázdná expanzka

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Marshal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 28.04.2016 14:14

Strata chladiacej večer medzi ryskami ráno takmer prázdná expanzka

Příspěvek od Marshal »

Čaute som tu nový a viem že by som nemal zakladať novú tému hlavne keď sa to tu už vo viacerých rieši ale nikde som nepostrehol podobný príznak straty chladiacej kvap. Mám vw golf 3 r.v 96 ADZ 1.8 66kw a ide oto že včera večer cca okolo 23:30 som prišiel domov a všetko bolo ok až nato že keď ráno som išiel preč cca okolo 10:00 rozsvietila sa mi kontrolka chladiacej kvap. okamžite som sa vrátil a otvoril kapotu kde som si všimol že je chladiaca len na dne expanzky... Napadlo ma tesnenie pod hlavou ale tak predtým som normálne jazdil a voda nemizla len teraz zrazu z ničoho nič zo dňa na deň motor má síce 238000 km ale ide pekne papá trošičku oleja ale ani ho nijako extra nevytáčam šetrím ho a jazdím uplne normálne raz za čas mu stupím trošku viac ale tak max pri 4500 vždy radím a aj to už keď je poriadne zohriaty.

Za akúkolvek radu Veľmi pekne Ďakujem.

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Strata chladiacej večer medzi ryskami ráno takmer prázdná expanzka

Příspěvek od lister »

v motorovým prostoru je všechno suchý ,nikde není vidět že by tekla voda ?
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Marshal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 28.04.2016 14:14

Re: Strata chladiacej večer medzi ryskami ráno takmer prázdná expanzka

Příspěvek od Marshal »

Nazdar nevšimol som si zatiaľ keď sa vrátim domov skontrolujem ani pod autom som nič nevidel lebo pršalo... ale raz sa mi stalo že mi vypadla spodná hadica čo ide s chladiča do vodnej pumpy a dnes ráno keď som to pozeral bola ale o naozaj malinký kúsok povytiahnutá a vyzeralo to byť aj vlhké okolo tak som to nasadil naspäť koľko išlo a dolial chladiacu dnes na ňom nejazdím zajtra uvidím či zmizne ak nie pôjdem pojazdiť a uvidím či sa bude strácať.

Veľmi pekne Ďakujem za rýchlu reakciu.

Marshal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 28.04.2016 14:14

Re: Strata chladiacej večer medzi ryskami ráno takmer prázdná expanzka

Příspěvek od Marshal »

Tak zatiaľ to vyzerá tak že to bolo asi tou povytiahnutou plastovou prírubou hadice čo ide do vodnej pumpy zo spodu chladiča. Budem jazdiť a kontrolovať a ak zasa zmizne tak asi tesnienie pod hlavou i keď ako som pozoroval predtým nemizla vôbec pravidelne som to kontroloval... a toto bola dosť veľká strata zo dňa na deň.

Šedek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 30.09.2013 07:58

Re: Strata chladiacej večer medzi ryskami ráno takmer prázdná expanzka

Příspěvek od Šedek »

Přispívám sice po půl roce, ale třeba se to někomu bude hodit. Mě se stejným způsobem začala ztrácet voda a bylo to zvrtdlým těsněním příruby u hlavy motoru. Mezi čidlem a motorem. Jak se to ohřálo, začala vody týct a zároveň se odpařovat z horkýho motoru, takže jsem nic neviděl. Až dýl jsem si všiml zelený mapy od fridexu. Výměna O kroužku a pohoda.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“