Poraďte volnoběh

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
Robo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.02.2006 21:02

Poraďte volnoběh

Příspěvek od Robo »

Dnes jedu vše OK!Pak zastavím a tak za 2 hoďky nastartuju v poho, při rozjezdu mi to zdechlo,musím vždy víc přidat plynu,zastavím na volnoběhu,chvilku motor běží a pak zdechne!
Tak jsem otevřel kapotu,nastartuju nechám běžet na volnoběh,trošku přidám plyn těsně nad 1000 ot.držím nohu na plynu a zajímavé je , že se auto pohupuje,celé se jakoby chvěje a otáčky jdou dolů a zdechne!Čím to může být?Napadla mě vstřikovací jehla,jakoby se to udusí a zdechne nebo co?Fakt nevím,už mě to rozčiluje!Naše by se někdo kdo by to spravil nebo poradil?Díky!Mám VW G3, 1.8CL, 66kW

Uživatelský avatar
Entrp
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zilina,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Entrp »

Ja mam tiez 1,8 66kW a stava sa mi ked mam teply motor, ze za jazdy zaradim neutral a otacky klesnu az na 500 a zdochne to. Inac sa drzia niekde kolo 750, co je asi tiez malo. Malo by to byt kolo 900. Zatial som to este neriesil, ale tiez ma to zaujima.

Uživatelský avatar
Robo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Robo »

Tak to vypadá,že to budou asi pěkně vyjebané motory ty 1.8 66kW!A to mám jet v červenci na dovolenou na Slovensko.To abych se strachoval jestli tam dojedu vůbec!

Uživatelský avatar
Entrp
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zilina,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Entrp »

Ja myslim ze motor je v pohode. Treba to len doladit.Malo by stacit posunut to ukoncenie bovdenu pri karburatore,takze to bude akoby si stale mal trocha plynu..Su tam take zarazky.. Zajtra to mrknem. Inac ma auto este nikde nikdy nenechalo, tak ziadne obavy :wink:

Uživatelský avatar
bohush
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třinec

Příspěvek od bohush »

V první řadě musí být svíčky OK, samozřejmě pozor na přisávání vzduchu nějakou dírkou, taky rozdělovač a kabely, a nemůže vás ten motor nechat ve štychu, já mám najeto 180 tis. a šlape jak hodinky

Uživatelský avatar
Mudrc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha/ RC

Příspěvek od Mudrc »

Nejsem odborník na 1.8 ale mám 1.6 a měl jsem podobný problém a odešla mi škrtící klapka nová stála 7400 :? ale může to být něco jiného

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Master »

Entrp píše:Ja myslim ze motor je v pohode. Treba to len doladit.Malo by stacit posunut to ukoncenie bovdenu pri karburatore,takze to bude akoby si stale mal trocha plynu..Su tam take zarazky.. Zajtra to mrknem. Inac ma auto este nikde nikdy nenechalo, tak ziadne obavy :wink:
Natoceni skrt. klapky a tim i volnobeh ridi jednotka pomoci servomotoru u skrt. klapky. Takze zadne natahovani bovdenu, tohle musi fungovat automaticky... Doporucuji na zacatek zkontrolovat hodnoty od potenciometru skrt. klapky a precist pamet zavad VAGem.

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Poraďte volnoběh

Příspěvek od Master »

Robo píše:Dnes jedu vše OK!Pak zastavím a tak za 2 hoďky nastartuju v poho, při rozjezdu mi to zdechlo,musím vždy víc přidat plynu,zastavím na volnoběhu,chvilku motor běží a pak zdechne!
Tak jsem otevřel kapotu,nastartuju nechám běžet na volnoběh,trošku přidám plyn těsně nad 1000 ot.držím nohu na plynu a zajímavé je , že se auto pohupuje,celé se jakoby chvěje a otáčky jdou dolů a zdechne!Čím to může být?Napadla mě vstřikovací jehla,jakoby se to udusí a zdechne nebo co?Fakt nevím,už mě to rozčiluje!Naše by se někdo kdo by to spravil nebo poradil?Díky!Mám VW G3, 1.8CL, 66kW
Na zacatek urcite zkusit diagnostiku, melo by to snad neco napsat...

Uživatelský avatar
Robo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Robo »

Děkuji za rady,ale byl jsem v jednom servisu na diagnostiku a řekli mi že to nechce komunikovat,takže o ničem!Kde je ta škrticí klapka,máte foto někdo?V servisech jsem byl tak v 5 a nikde nic,každý jen řekl to by mohlo být to či ono a akorát jsem cáloval a stále o hovně!Chci zkusit ještě autoservis PETRAŠ v Přerově,mají tam znak, že dělají škoda,seat a VW, tak jediná poslední naděje,jinak fakt nevím,při tom to je tak pěkné auto a jebe se vněm cosi!!!

Uživatelský avatar
bohush
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třinec

Příspěvek od bohush »

Foto sacího potrubí, na něj přide škrticí klapka a na něj vstřikovací ventil
Přílohy
vstřik.jpg
vstřik.jpg (73.94 KiB) Zobrazeno 3934 x
škrt.jpg
škrt.jpg (81.08 KiB) Zobrazeno 3936 x
sání.jpg
sání.jpg (90.12 KiB) Zobrazeno 3936 x

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

bohush: no pekne, toto by som potreboval :-) ked to tak vidim, asi to nemas na predaj, ale si to len rozoberal, ze?????
no a chcem sa aj opytat: to sacie potrubie si dal dole v pohode? chcem vymenit tesnenie, ale pristup tam nie je bohvieaky, tak sa pytam.....
len ma naserie, ked vymenim tesnenie sacieho potrubia a nakoniec si to bude prisavat vzduch cez podložku pod vstrekovackou....

Uživatelský avatar
bohush
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třinec

Příspěvek od bohush »

Já jsem měl prdlý těsnění pod výfukem a k tomu se nedostaneš jinak než že musíš shodit i sání, no a to víš přístup na p..., ale podruhý už by to šlo líp :wink:
Přílohy
výf.jpg
výf.jpg (79.18 KiB) Zobrazeno 3908 x

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

takze sacie ide v poho dole?? zhodim vstrekovacku a 6x sroba????

Uživatelský avatar
bohush
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třinec

Příspěvek od bohush »

Musíš si připravit dlouhý imbus aspoň 20 cm, protože tuším 4 ty šrouby jsou právě mezi sacím a výfukovým potrubím a tam nestrčíš nic než ten imbus, a pomocí světla a zrcátka, no jebačka...

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

nejako som to zatial neskumal, ake hlavy maju tie skrutky????? imbus? velkost?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“