Golf 3 1.4 44kw problém s volnoběhem

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Petrolkid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 26.07.2016 09:03

Golf 3 1.4 44kw problém s volnoběhem

Příspěvek od Petrolkid »

Zdravím všechny členy VW club.cz



Vlastním trojkového Golfa ročník 95 motor 1.4 ABD. Problém s ním mám takový že volnoběh je u tohohle auta jako když zapnete starou pračku na ždímání. Motor otřásá celým autem jako by vynechával jeden válec. Svíčky i s kabelama vyměněný a pořád žádná změna. Kupodivu to ničemu nevadí, jakmile otáčky stoupnou nad 1500 tak vibrace ustanou a auto jede jak má, dokonce bych i řekl že je nějak až moc živé na 60 koňového lenocha :D napadlo mě i to že by motor po těch 260 tisících zasloužil repasi nebo výměnu ale vzhledem k tomu že olej nežere, nekouří ani nijak jinak nehapruje se mi to nezdá(Nebo se snažím konejšit že se nebude muset měnit) :D z výfuku necítím ani nespálený benzín. Nevíte čím by to mohlo být? Děkuji moc za každý nápad.

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Golf 3 1.4 44kw problém s volnoběhem

Příspěvek od lister »

jaký to má otáčky na volnoběh ?
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Petrolkid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 26.07.2016 09:03

Re: Golf 3 1.4 44kw problém s volnoběhem

Příspěvek od Petrolkid »

900. V těchle otáčkách motor třese celým autem ale jakmile se přidá, tak je všechno OK a je bez problémů. Bylo mi řečeno dnes, že blbnou dva válce, že jiskru to hází na všech a odpojení dvou válců nemá na motor žádný efekt, ale to se mi nezdá, kdyby to bylo skutečně tak, tak by motor ani nenastartoval respektive by chcípl, opravte mě jestli se mýlím :D přítulka má Golfa 1.4 16V a tam je slabý tlak na jednom válci. Auto cuká, kouří a olej žere po litrech. Mě to jede, necuká neškube nekouří a oleje nezbaštil ani kapku. Ani to nedělá žádné pazvuky, krom čepu na pravém předním kole, ale to předpokládám nemá souvislost :D

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“