Golf 3 výměna motoru

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Petrolkid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 26.07.2016 09:03

Golf 3 výměna motoru

Příspěvek od Petrolkid »

Zdarec :)



Dneska jsem při kontrole auta zjistil naprosto šílenou věc která mě jen utvrdila v tom že předchozí majitelé autu víc uškodili než že by mu nějak ulehčili život :D mám tam 1.8 AAM ale v TP mám zapsaný motor AEX 1.4 :D k mému překvapení odpovídá kód motoru a jeho číslo které nejspíš někdo přerazil. Nevím proč jsem si toho nevšiml dříve...ale teď bych se chtěl zeptat na to jak auto vrátit do původního stavu. Už vím že budu potřebovat jiné úchyty motoru, převodovku a elektroinstalaci plus hadice atd :) budou mi tam pasovat poloosy a jiné věci okolo? CO budu muset předělat dále?

Ještě bych se chtěl zeptat na sehnání motoru. Lze místo AEX použít například ABD? Nebude pak problém na technický(I když nevím jak je možné že jí auto minule prošlo) i když má motor stejné výkonové parametry(Samzřejmě bych na ABD použil vícebodové vstřikování, předpokládám že jinde rozdíl není)?

Díky všem za rady :)

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

Re: Golf 3 výměna motoru

Příspěvek od fredh »

Ze zkušeností říkám, že bejt tebou tak seženu auto, ve kterým ten motor je a prokazatelně funguje a ty si je dáš vedle sebe a komplet přehážeš. Může se tam lišit tolik drobnejch hovadin, že z toho můžeš zešedivět...
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Golf 3 výměna motoru

Příspěvek od TheNeal »

Já doplnim, že s charakteristikama stejnym motorem nebejvá problém, ale asi to chce papír od VW, že to tam může bejt (což by měli vydat bez problémů).

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“