VW Vento 1.8 66Kw rok 94 benzín nestartuje když se zahřeje motor

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
jurage
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.10.2009 22:19

VW Vento 1.8 66Kw rok 94 benzín nestartuje když se zahřeje motor

Příspěvek od jurage »

zdravím lidi mám problém u Venta 1.8 benzín rok 94 motor ADZ.
studene startuje normálně, zahřeje se motor a pokud startujete do 10 minut, auto chytne na otočení klíče.
necháte ho stát15 - 20 minut a auto nenastartujete.
nechytá ani na roztažení, ani když stojíte v kopci nechytne na žádný kvalt když to pustíte z kopce.
chytne jedině když odpojite kontakt z baterie na 15 - 20 sekund a odpojíte čidlo teploty na motoru.
po zapojení kontaktu na baterce auto normálně nastartujete.
za jízdy občas jak vyřadíte rychlost, tak auto chcípne.
po zařazení rychlosti naskočí motor zpět.
čidlo teploty na motoru je koupené nové, závada se projevuje nadále.
po zapojení na diagnostiku vam to hlásí stav závad je 0.
setkal se s takovou závadou už někdo ?
Jak mám zjístit co je na autě v háji .
Dále poradil by někdo kde se přesně na autě nachází počitačová jednotka a relátka?
nemůžu to nikde najít .
Na aute je vyměněný cely jednobodový vstřik i s krokovým motorkem,víko rozdělovače + palec a hallův snímač a zavada že nejde nastartovat s teplým motorem přetrváva.
sem z toho už zoufalý poradí tady někdo v čem by to mohlo být podle diagnostiky je auto bez závad.
je to sporadická závada kterou disgnostika neodhali a servisy jen kasirují ale závadu mi neodstraní.
při jízdě na vzdálenost 50Km se auto po 25 km chove tak jako by jste táhli za sebou náklaďák přestáva reagovat na plynový pedál. chová se jako by docházel benzín musíte zastavit na 30 minut a pak pokračovat dále.
v motorové časti cítite uplně rozhajcovaný motor, ventilator na chladiči normálně spíná jenom žár z motoru je až neskutečný
teplotu to ale ukazuje 90c na palupce nikdy ne více. :oops: :mrgreen:

jirik 333
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 13.05.2018 10:50

Re: VW Vento 1.8 66Kw rok 94 benzín nestartuje když se zahřeje motor

Příspěvek od jirik 333 »

zdravím mám stejný motor adz 1,8 66 kw a stejný problém k tomu ješte za studena start ok ale po zahřátí na ptovozní teplotu strašně namichavá bohatou směs az pálí oči a na volnoběhu střílí jak z kanonu kanonáda asi oba máme špatný předstih ..

jirik 333
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 13.05.2018 10:50

Re: VW Vento 1.8 66Kw rok 94 benzín nestartuje když se zahřeje motor

Příspěvek od jirik 333 »

Zdravím mám stejný motor ADZ 66KW a stejný problém po nastavení předstihu problém kanonáda přetrvává
a měl jsem netěsnost přisávání falešného vzduchu v přírubě sání pod karburátorem po utěsnění sání nastal efekt že postudeném startu nevyletí otáčky na hodnotu 1300 ot/min ale naskočí na 300 ot/min totalně přidušený po zahřétí na provozní teplotu drží 850 -900ot za min správný volnoběh

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“