G3 2.0 8V nebo 16V

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
iMarwin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec,Mlada Boleslaw
Kontaktovat uživatele:

G3 2.0 8V nebo 16V

Příspěvek od iMarwin »

potřeboval bych poradit co s těchto dvou motoru vybrat popr. na co si dat pozor a taky jestli nahodou o nějakem takovém autí nevíte

Uživatelský avatar
tutifruti
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most ghetto

Příspěvek od tutifruti »

Vlastnim G3 gti 16V, ale krátce. Jsem zatim spokojenej, spotřeba kolem 8-9 jezdim v-power, jede to i v nizších otáčkách, ale pořádně si to užiješ 3500 a víš, jede to kopec nekopec i když jsi naloženej. Co se mi zatim pokazilo : svítí kontrolka ABS, zatejká mi přes šíbr, občas se kousne ruční brzda - prostě zatim maličkosti. Ale fakt ho nemám dlouho abych mohl více poreferovat, ale určitě nebudu jedinej kdo ti na auto napíše názor. Veřim že někdo je schopnej napsat i recenzi :).

Uživatelský avatar
tutifruti
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most ghetto

Příspěvek od tutifruti »

a taky zkus vyhledávání, určitě to tu někde bude!

Uživatelský avatar
iMarwin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec,Mlada Boleslaw
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od iMarwin »

jj uz jsem koukal ale kazdy to obhajuje ze sveho pohledu a hlavne sveho auta :D Ale to je jasny. Mel sem moznost svezt se obema verzema ae jen kratce. Spis jsem to myslel jako ve srovnani poruchovosti?

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yurik »

16v 8) 8) 8)
Obrázek

Yeah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yeah »

mám 8V, motor sice neni žádná střela, ale sveze tě a zatim jsem neslyšel někoho, kdo by nadával na poruchovost...
Nehoň mrchu do vrchu - GII 1.8i Helmut

Uživatelský avatar
tutifruti
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most ghetto

Příspěvek od tutifruti »

tak k tomu bohužel nemám co napsat, jelikož mě zatím žádná záludnost nepotkala, stačí se o ten motor dobře starat a myslim že to nějakou dobu vydrží.

Uživatelský avatar
iMarwin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec,Mlada Boleslaw
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od iMarwin »

No ja jsem to tu tak procital a Yeah ma pravdu nedocetl jsem se ze by meli nejakou zaludnou zavadu!To co jsi psal za zavady tak ty se netykaji motoru! Ale stejne ti diky moc za prispevek! Ja to stejne chci preorat a trosku tomu popohnat vykon :oops:

Uživatelský avatar
tutifruti
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most ghetto

Příspěvek od tutifruti »

iMarwin píše:No ja jsem to tu tak procital a Yeah ma pravdu nedocetl jsem se ze by meli nejakou zaludnou zavadu!To co jsi psal za zavady tak ty se netykaji motoru! Ale stejne ti diky moc za prispevek! Ja to stejne chci preorat a trosku tomu popohnat vykon :oops:
to co já psal jsou fakt maličkosti a potkalo to asi každýho

Uživatelský avatar
jolik
Pilot
Pilot
Příspěvky: 861
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostravwa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jolik »

jestli chceš popohnat výkon tak určitě ABF z 8v toho moc nevymačkáš :cry: Já budu prodávat 8v protože výkon je moc malý a koupím celé s ABF.
K:tapecírunk GTI-EDITION 5dv.

Uživatelský avatar
iMarwin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec,Mlada Boleslaw
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od iMarwin »

FAKT budes prodavat tak nahod foto a cenu a co na tom mas!Myslim si ze komplet vyfuk se svody a jinak roztahana prevodovka do jinych pomeru tomu hodne pomuze! Jelikoz ty prevody jako u kazdeho normal auta jsou delane aby nebyli velke emise a atd....

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomeoMontek »

No to je sice pravda, ale opravdu tomu moc nedáš, ten 8V motor má maximum kolem těch 200km..někomu valí 210,zkopce 220,ale to už je strop a víc z toho opravdu nedostaneš, možná kdybys to čipnul+filtr+svody atd, jinak zpřevodoval tak zkopce 240 dáš...

...tot jen můj názor...

záleží co od toho chceš, pokud chceš být superrychlej závodník, jenž dá každýho tak kup 16V a uprav ho, pokud ti stačí "rodiný"auto, co naložíš po střechu a chceš jen aby jelo rychle a v případě nutnosti v prázdném stavu nakleplo skoro každý auto na silnici tak kup 8V...

rozhdně tyhle motory jsou dost spolehlivý a vcelku se s nima dá jezdit za rozumnou spotřebu...
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Uživatelský avatar
iMarwin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec,Mlada Boleslaw
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od iMarwin »

Jojo souhlasim 16V se samozrejme bude upravovat jinak. A chci presne to co jsi psal auto se kterym se bude dat predjizdet a ne aby v pulce manevru nemelo dost sil. No Kdybych chtel zavodit tak koupim Verunu:) Spis to vypada tak ze az uvidim 8V v rozumnem stavu tak ho beru a kdyz holt nesezenu tak pujdu i do 16V. Ale jak tak na to koukam tak nikde nic moc nevidim.

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomeoMontek »

No být tebou bych hledal auta obě a pokud narazíš na 8V s super stavu s sluišnou výbavou tak by ho vklidu koupil, pokud by ve slušným stavu byla 16V bral bych 16V.

Podle možností...ale narovinu ti řeknu že spíš najdeš 8V...

..navíc 16V si většinou kupovali lidi aby ten motor "honili" ...ale ne aby naložili rodinu, děti do sedaček,zavazadla a jeli na dovolenou..spíš bych to viděl na bohatší lidi, co se rádi projedou rychlejším tempem než je jen rychlý tempo...a od toho se může vyvýjet stav aut...

Jinak jestli sleduješ forum tak tu proběhlo teď, že pokud auto najede víc jak 300 000km tak počítadlo ukazuje opět od 0,ale zmizí nápis total na těma km...
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od G3-lower »

8V motory by mely byt dobre protoze z nich udajne vychazi 16V z toho plyne ze by mely byt predimenzovane. Kazdopadne to zadny sileny zavodak neni ale po prekonani 3200 ot/min to zacina trochu tahat. Spotreba kombinovana kolem 9ti litru a dalkovka s lehkou nohou kolem 7mi. Zadne netypicke vady jsem nezaznamenal, vetsinou klasicke. Nikdo na nej neplival spinu. Spise chvaleny jako drzak, kdyz se mu dava co potrebuje a necha se ohrat.
Tod z toho co sem se ruzne docetl, kdyz sem se rozhodoval.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“