striekacka

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

striekacka

Příspěvek od herak »

no ak by bolo mozne, skuste pisat len ti co maju s tymto nejaku skusenost.
mam Vento 1,8 ABS (66kW) monomotronic.
nic by mi na afte nevadilo (ba som dost spokojny), len jedinka vec:
ked prudko slapnem na plyn, motor nema vykon (akoby ho zadusalo, autom trha) cize ked to chcem rozbehnut, musim na plyn pomalicky a s citom, a potom nema problem rozkyvat sa, nie som fitipaldi, ale 160 v poho.
menil som palivovy filter, zapalovacie kable, skrtiaca klapka vycistena (par krat) a nic....
tak ma napadlo, ze feldy 1,3 maju tiez monovstrek a konektory do potenciometra, krokoveho motora a vstrekovacieho ventilu so snimacom teploty nasavaneho vzduchu su rovnake, neslo by prehodit vstrekovacku z feldy na vento aby som vyskusal, co to urobi????
tak ma to niekedy vytaca, ze som uz rozmyslal aj nad prehodenim karburatora.....
Dik za rady a navody...

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

Sorry, že to je lehce mimo téma, ale jak jsi čistil tu škrtící klapku? Asi mě to čeká, tak bych uvítal nějakej návod. Díky.

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

hmmm. nuze ja som zlozil celu striekacku (musis poodpajat konektory), su tam 4 skrutky a hajde stetec a technicky benzin, len daj pozor nech ten stetec nie je nejaky drobivy. potom vytriet "hadrem" (tiez by sa nemal strapkat)... no a sup nazad. ja som ju nemal nejako zaserkanu, ale pocul som aj o takom, ze mali dost slusne nanosy na klapke, tak o to viacej prplacky. je tio tak na pol hodku, vela zdaru

Uživatelský avatar
vw181
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vw181 »

Z Feldy by to mohlo pasovat( teda tryska je shodná, jen je to trochu slabší).
Mě to dělá díru při rozjezdu a to tak, že se auto zakuckne. Mám utrženou tu gumu pod stříkačkou a to fest. V neděli se na to chystám.
Nemáš náhodou vyfocený postup čištění té škrtící klapky?
Když už se s tím budu prcat. :wink:

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

herak píše:hmmm. nuze ja som zlozil celu striekacku (musis poodpajat konektory), su tam 4 skrutky a hajde stetec a technicky benzin, len daj pozor nech ten stetec nie je nejaky drobivy. potom vytriet "hadrem" (tiez by sa nemal strapkat)... no a sup nazad. ja som ju nemal nejako zaserkanu, ale pocul som aj o takom, ze mali dost slusne nanosy na klapke, tak o to viacej prplacky. je tio tak na pol hodku, vela zdaru
Díky

Uživatelský avatar
Mudrc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha/ RC

Příspěvek od Mudrc »

cert píše:Sorry, že to je lehce mimo téma, ale jak jsi čistil tu škrtící klapku? Asi mě to čeká, tak bych uvítal nějakej návod. Díky.
přišlo mi to nějak divné mam GIII a zrovna jsem jí měnil odmontuješ saní a a tak klapka je tam asi ne 4 šroubech a pak jí vyndáš a jestli ti to zlobý tak si zeslep u sání tu hadičku jak jdou výpary z oleje někam k podběhu protože ty výpary ničej tu klapku:-) kdyby jsi potřeboval foto neboještě nejaké info tak mi písni

Uživatelský avatar
Mudrc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha/ RC

Re: striekacka

Příspěvek od Mudrc »

herak píše:no ak by bolo mozne, skuste pisat len ti co maju s tymto nejaku skusenost.
mam Vento 1,8 ABS (66kW) monomotronic.
nic by mi na afte nevadilo (ba som dost spokojny), len jedinka vec:
ked prudko slapnem na plyn, motor nema vykon (akoby ho zadusalo, autom trha) cize ked to chcem rozbehnut, musim na plyn pomalicky a s citom, a potom nema problem rozkyvat sa, nie som fitipaldi, ale 160 v poho.
menil som palivovy filter, zapalovacie kable, skrtiaca klapka vycistena (par krat) a nic....
tak ma napadlo, ze feldy 1,3 maju tiez monovstrek a konektory do potenciometra, krokoveho motora a vstrekovacieho ventilu so snimacom teploty nasavaneho vzduchu su rovnake, neslo by prehodit vstrekovacku z feldy na vento aby som vyskusal, co to urobi????
tak ma to niekedy vytaca, ze som uz rozmyslal aj nad prehodenim karburatora.....
Dik za rady a navody...
jde tam i z veldy nebo z octvky jedna ti tam pasovat muže a druha ne

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

no z oktavky asi tazko, ledaze by robili na nejakej specialne jednobod :-)

Uživatelský avatar
vw181
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vw181 »

Kamarád mechanik tvrdil, že z feldy to jde, ale podává mín benzínu a tudíž je slabší výkon. No i cena je někde jindě! :lol:

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

ved preto sa pytam, doma mam jednu z feldy, len je rozhasena po buracke, ale preto viem, ze konektory su rovnake. len by som potreboval vediet o tom ci to bude fachat. ja nie som nejaky super odbornik, ale mne zase vraveli, ze zalezi ci to prijme RJ, ventil dava benzin podla dlzky (casu otvorenia), vraj nejde o trysku. kto vie, odpovie :D

Uživatelský avatar
Mudrc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha/ RC

Příspěvek od Mudrc »

herak píše:no z oktavky asi tazko, ledaze by robili na nejakej specialne jednobod :-)
první 1.6 octavky to měli záleží na typu vw motoru :wink:

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

clovece, no tak to mi potom taku striekacku dohod. budem vdacny

Uživatelský avatar
Hati
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kufr vwotuzidla :) KV-Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hati »

ale u Tebe to spíš vypadá na špatnou lambdu :) ... nevím jestli se to tady uz řešilo, v archivu to určitě najdeš i postup, jak to změřit :) ...
:kap: :lol:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“