hallov snimac golf 1.6 SR

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
tukanes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 20.02.2019 10:24

hallov snimac golf 1.6 SR

Příspěvek od tukanes »

Zdravim Vas, pred nedavnom som kupil GOLF Cabrio motor 1.6 SR 74kw AKS, riesim s nim problem ze to kolise otacky hlavne na volnobehu alebo ked za jazdy vyradim rychlost a otacky spadnu pod 850 a tak sa chvilu zakolisu az sa ustalia .. ale pripisoval som to ze mozno treba vycistit klapku ... lenze napojil som to na VAG a napisalo mi chybu:

00515 - Camshaft Position (Hall) Sensor (G40)
16-00 - Signal Outside Specifications

chybu som vymazal a uz nenabehla az kym som znova auto nenastartoval ..
pozeral som aj merane hodnoty v skupine 007 - prve pole 4.0 druhe 11.0 tretie 1.04 stvrte 00000000 ..
pri tej druhej hodnote mi ukazuje ze by malo byt tusim od 7-9 hodnota a je 11 takze podla toho si myslim ze snimac nebude zly .. to by podla vsetkehoo vypisalo ze je bez signalu .. zistil som ze ten snimac je v rozdelovaci ... takze ma napadlo ci nemozu byt zle nastavene rozvody alebo neviem.. lebo od toho co som bral tak mi hovoril ze bolo menene od brzd cez vyfuk, olej filtre aj rozvody vsetko sedi lebo vidno ze to je vymenene aj remen vidim ze je novy na rozvode tak ci ich nemohli zle nastavit .. ale nepoznam tie motory tak som si prisiel pre radu sem ci by mi nahodou niekto nevedel poradit ci sa s tym niekto nahodou nestretol .. vopred dakujem za kazdu pomoc :wink:

tukanes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 20.02.2019 10:24

Re: hallov snimac golf 1.6 SR

Příspěvek od tukanes »

dobre takze problem nakoniec vyrieseny.. dal som rozvody na znacky a bol zle nastaveny rozdelovac asi pol cm ... dal som to vsetko na znacky a uz je po probleme .. nevyhadzuje to chybu a snimac uz je v tolerancii ... motor sa sprava ovela lepsie ..


ale mam dalsi problem a to je skrtiaca klapka ... vcera som ju vycistil uplne do detajlov rozobral aj bocny kryt motorcekov prestriekal kontaktnym sprejom, dal nove tesnenie, zalozil ju a chcel som spravit zakladne nastavenie, sammozrejme podmienky ako napatie baterie, vypnute spotrebice a motor na min. 80°C boli splnene .. dal som v adaptacii vymazat hodnoty.. a v zakladnom nastaveni som skusal aj kanal 098 aj 060 a nic akoby to nebolo obsadene hned napise chyba ... ani nezacne nastavovat nic hned error .. chybu to nevyhadzuje ziadnu ... vedel by niekto poradit ako dalej? skusal som to asi 5 krat a stale to iste

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: hallov snimac golf 1.6 SR

Příspěvek od Graun »

Koukám, že podobné problémy na podobném motoru. Obojí to bude spojené s klapkou.
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=3331731#p3331731" onclick="window.open(this.href);return false;

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

tukanes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 20.02.2019 10:24

Re: hallov snimac golf 1.6 SR

Příspěvek od tukanes »

ahoj, inac zabudol som dopisat, ze ten problem s lietanim otacok uz je vyrieseny ... prave tym nastavenim rozdelovaca sa to dalo pekne do normalu a uz aj lepsie ide za plynom, lenze mna teraz skor trapi to ze po vycisteni klapky neviem spravit to zakladne nastavenie ... dneska som to skusal opat a ziadna zmena .. skusal som to s dvoma kablami a stale ked vymazem adaptacne hodnoty a pojdem na zakladne nastavenie kanal 098 alebo 060 tak akoby to nebolo obsadene ... napise mi ze neni k dispozicii - chyba .. takze ani nezacne zakladne nastavenie ... ona teraz podla vsetkeho pracuje na tych starych ulozenych hodnotach a otacky sa drzia niekedy nad 1000 niekedy kolo 1500 .. za jazdy ked vyradim tak ostanu trochu vysiet a pomaly padaju .. takze urcite neni spravne nastavena klapka .. nerozumiem tomu ... na vagu nepise ziadnu chybu po odpojeni konektora skrtiacej klapky mi normalne vyhodi chybove hlasky .. neviem co s tym dalej .. :(

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: hallov snimac golf 1.6 SR

Příspěvek od Graun »

Pro základní nastavení musí být splněno několik podmínek, což zřejmě víš. A všechny jsou splněny?
Žádná chyba v paměti závad?
Klapka je zcela uzavřena?
Děláš to přes přizpůsobení v kanálu 000?
Někdy předtím už si to dělal a šlo to?

Odesláno z mého BTV-W09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

tukanes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 20.02.2019 10:24

Re: hallov snimac golf 1.6 SR

Příspěvek od tukanes »

Ano samozrejme napatie je v poriadku, min 80°C, vsetky spotrebice povypinane, pamat zavad prazdna, lanko neni napnute a stale to nejde nerozumiem tomu ... no nemyslim si ze niekde robim chybu ... skusal som uz aj rozobrat bocny kryt a prestriekat to kontaktnym sprejom aj konektor ... ano samozrejme spojim stale skontrolujem pamat zavad ... prejdem na prizposobenie kanal 000 pockam chvilu ulozim a idem na zakladne nastavenie a jak som pisal skusal som aj kanal 098 aj 060 aj ked spravny by mal byt 098 co som sa docital na ROSS TECH lebo je to klapka s plynovym lankom .. a stale mi ukazuje akoby som bol na neobsadenom kanale akoby som presiel na uplne nejake ine cislo hned ze neni k dispozicii - chyba nema snahu sa ani pohnut nic ....skusal som uz aj spravit prisposobenie a vypnut klucik na minutku ci nebude dajaka zmena ale nic ... no na tomto motore som to este nerobil lebo mam ho asi dva tyzdne ale robil som to uz asi dvakrat na 1.3 MPI ... a nebol problem

tukanes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 20.02.2019 10:24

Re: hallov snimac golf 1.6 SR

Příspěvek od tukanes »

No tazke klapka konecne nastavena ako ma byt, po dlhom patrani a badani po internete hlavne v DE som zistil ze na tomto motore sa robi zakladne nastavenie na kanali 001 :) mozno to niekomu do buducna pomoze ...
Ale mam este jeden problem, vsetky hodnoty vo VAGu su v pohode az na lambdu sondu ktora skace od 0,5 niekedy az do 1,5 co by mala byt bohata zmes a citim to aj na otackach ze to mierne kolise jak sa to meni .. a ked stojim na volnobehu tak si to podymkuje na bielo/šedo a citit akoby nespaleny benzin .. prevadzkove kvapaliny neunikaju .. nemal niekto nieco podobne za problem? vopred dakujem

olu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 19.07.2010 13:21

Re: hallov snimac golf 1.6 SR

Příspěvek od olu »

tukanes píše:dobre takze problem nakoniec vyrieseny.. dal som rozvody na znacky a bol zle nastaveny rozdelovac asi pol cm ... dal som to vsetko na znacky a uz je po probleme .. nevyhadzuje to chybu a snimac uz je v tolerancii ... motor sa sprava ovela lepsie ..
Mam sice motor 1,6 AEA ale spytam sa:
VAG mi vyhadzuje chybu 00515 hallov snimac ale snimac je dobry.
Pre nastavenie nastavim rozvody na znacky (to rozumiem) a rozdelovac ma tiez znacku? Treba ho rozobrat a palec ma ukazovat niekam alebo sa da nastavit aj bez rozoberania? Vdaka za rady.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: hallov snimac golf 1.6 SR

Příspěvek od KOŠŤÁL »

olu píše: Mam sice motor 1,6 AEA ale spytam sa:
VAG mi vyhadzuje chybu 00515 hallov snimac ale snimac je dobry.
Pre nastavenie nastavim rozvody na znacky (to rozumiem) a rozdelovac ma tiez znacku? Treba ho rozobrat a palec ma ukazovat niekam alebo sa da nastavit aj bez rozoberania? Vdaka za rady.
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=265&t=249754" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

olu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 19.07.2010 13:21

Re: hallov snimac golf 1.6 SR

Příspěvek od olu »

To som videl, ale pri AEA to nie je. Takze plati to, co je uvedene pri 1,8 a 2,0. Dakujem.

JanGardos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 18.02.2021 15:58

Re: hallov snimac golf 1.6 SR

Příspěvek od JanGardos »

Cauko vies poradit ohladom golf4 pisal si ze si nastavoval rozvody na risky a potom si nastavoval rozdelovac ako sa to roby diky mam taky problem ako si mal ty ze kolisu otacky a pise kod 00515

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: hallov snimac golf 1.6 SR

Příspěvek od 11mAjA11 »

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/00515

Jestli ono to kolísání nebude klapkou...spise nez hallem..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

JanGardos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 18.02.2021 15:58

Re: hallov snimac golf 1.6 SR

Příspěvek od JanGardos »

Snimac som vymenil a stale pise 00515 vymenim rozvody aj tak uz maju byt davno vymenene len to ze pri startovani tazko chyta a aj ako keby strelilo do vduchove filtra a este na kluke je kde riska?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“