Olej do Veruny

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
Benderr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pragl
Kontaktovat uživatele:

Olej do Veruny

Příspěvek od Benderr »

Zadárek, koupil jsem Verunu a potřebuju měnit olej, nevím co tam bylo před tím, tak bych měl nalejt asi určo plnou syntetiku ale zase je to přeci jen 10 let stará kára tak aby mi nezačal někde protejkat...

Díkes za názory

Uživatelský avatar
mephik
Profík
Profík
Příspěvky: 1176
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Podivín

Příspěvek od mephik »

jestli má na VRRněný vic jak 150tisic tak bych asi volil nejakej kvalitni polotuk...

Uživatelský avatar
Benderr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pragl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benderr »

No víš jak klasika na tacho má 157tis ale jsou tam budíky z něčeho jinýho, Veruna by měla mít do 160kmh ne??? Já m¨ámj jen 240kmh atd-prostě patlačka. Okej pošlu od Shellu 10W40 Helix - bude dobrej, jinak díky za odpo..

Uživatelský avatar
mikevr6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikevr6 »

do roku 93-94 ma vr6 tacho do 260km/h a novejsi modely uz maj jenom do 240km/h vyjma modelu syncro.
10w40 je do tohodle motoru optimalni ale 5w40 taky nic nezkazis-pokud tam nebyl predtim 15w40
Prodej autodilu a autodoplnku za super ceny

Uživatelský avatar
pikachuxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 452
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od pikachuxxx »

5w40 zkazis hodne moc. dokonce ten motor muze zaklepat.
jedine 10w40 je realne. zrovna tu mam motor KO, protoze do ni pan nalil 5w40.

Uživatelský avatar
frantisek939
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od frantisek939 »

pikachuxxx píše:5w40 zkazis hodne moc. dokonce ten motor muze zaklepat.
jedine 10w40 je realne. zrovna tu mam motor KO, protoze do ni pan nalil 5w40.
a pan to muze potvrdit :evil: 5W40 fakt ne!

Uživatelský avatar
mikevr6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikevr6 »

no nevim co s tim ma 5w40 spolecnyho ze panovi zaklepal motor ale olejem to urcite nebylo.Muze se stat ze se uvolni kaly v motoru ktery jezdil na 15w40 a da se do neho 5w40,ale pokud ten motor jezdil na kvalitni 10w40 tak se mu nemuze nic stat.
Problem bych hledal jinde 8)
Prodej autodilu a autodoplnku za super ceny

Uživatelský avatar
frantisek939
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od frantisek939 »

no, pan koupil VR6 v prosinci, do konce ledna toho moc nenajel a pak, protoze to auto stalo pres rok v bazaru, menil olej. Setrit jsem nechtel, navic za 6l oleje platim par stovek, takze jsem do toho auta nalil Castrol Softec 5W40 - po cca 1000km ztratil sílu, dalsich 1-2000km a motor sel jen na půlku válců. Hlava dolu a resume: 2 písty s obrovskou vůlí, zbylé s malou a vsude olej-v sání, na pístech ....
Zbytek vi pikachu-auto stoji u nej :(

Uživatelský avatar
mikevr6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikevr6 »

no olejem to ale asi nebylo
jinak tohle sem ted videl na netu-nerikam ze je to tvuj pripad ale tohle dokaze nasrat :roll:
http://auto.idnes.cz/v-cesku-se-objevil ... tomoto_fdv" target="_blank
Prodej autodilu a autodoplnku za super ceny

Uživatelský avatar
frantisek939
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od frantisek939 »

no, cim to bylo nevim, ja uz do VR6 olej 5W40 davat nebudu :?
k tomu benzinu, nedavno jsem v jednom znackovem servise zakopl o plastovou prepravku s asi 20ti PET lahvemi plnymi cehosi a v kazde sedlina - 5-15cm kalu. Pan servisman me poucil, ze to jsou vzorky benzinu a nafty, co si berou z aut, ktere prisly zpet v zaruce s KO motorem 8O

Uživatelský avatar
pikachuxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 452
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od pikachuxxx »

O tom oleji neni potreba se dohadovat. je to tak. myslim, ze zrovna ty bys mel radeji pomcet o tom jak a co s autama. stoji mi tu pietrova veruna a radeji ani nereknu co jste s ni vsechno za tu chvili stacili udelat

Uživatelský avatar
mikevr6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikevr6 »

pikachuxxx píše:O tom oleji neni potreba se dohadovat. je to tak. myslim, ze zrovna ty bys mel radeji pomcet o tom jak a co s autama. stoji mi tu pietrova veruna a radeji ani nereknu co jste s ni vsechno za tu chvili stacili udelat
)

Co to zase meles? Nevim co je s pietrovou verunou ale byla naprosto v poradku,ze se k tomu chova nekdo jako prase za to ja nemuzu. Jo a je v ni taky plna syntetika,tak jako v moji,bratrancove,kamosove a snad v kazdej co znam.Zajimavy ze to kazdymu jezdi
Prodej autodilu a autodoplnku za super ceny

Uživatelský avatar
Marty
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kozomín

Příspěvek od Marty »

mikevr6 píše:
pikachuxxx píše:O tom oleji neni potreba se dohadovat. je to tak. myslim, ze zrovna ty bys mel radeji pomcet o tom jak a co s autama. stoji mi tu pietrova veruna a radeji ani nereknu co jste s ni vsechno za tu chvili stacili udelat
)

Co to zase meles? Nevim co je s pietrovou verunou ale byla naprosto v poradku,ze se k tomu chova nekdo jako prase za to ja nemuzu. Jo a je v ni taky plna syntetika,tak jako v moji,bratrancove,kamosove a snad v kazdej co znam.Zajimavy ze to kazdymu jezdi
Je pravda ze ty za to nemzes!Ty si sni nejezdil ale pravda ze Pikacovi doprasena dobre :D

Uživatelský avatar
pikachuxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 452
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od pikachuxxx »

asi by ses mel podivat jak vypada vnitrek motoru po plne syntetice. vubec nevis o cem mluvis.

Uživatelský avatar
CorroVagen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od CorroVagen »

To bych opravdu chtel videt jak vypada vr6 po plne syntetice.Netusil jsem ze plnou syntetiku delaji proto aby nicila motor ale tady na foru jde upe vsechno.A co je s Pietrovou verunou??To auto bylo upe ok ale jestli s tim jezdi nekdo jako prase tak to chapu protoze nic neni nesmrtelny a podle tebe kdyz tak strasne plna syntetika nici motor tak Pietrova Veruna,moje veruna a od kamose veruna uz je teda po smrti.Nechapu jak muzes tady vypustit takowej kec :roll: .

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“