VELKA SPOTREBA !!!

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
mosthaxor
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stuttgart
Kontaktovat uživatele:

VELKA SPOTREBA !!!

Příspěvek od mosthaxor »

Ludzee, mam Golfa III 1.8 66kw, a som mu vypocital spotrebu 14 litrov na 100km, a to som vobec neisiel nijak extremne, plynule zrychlenie, casto volnobehy ale stale je to velmi vela, co mi hovorili ostatny s 1.8 tak ze okolo 8l sa da na tom jazdit, ale co ja ? mam tam vymenene sviecky, oleje, baterka je nabita, tak neviem kde je problem, poradte ak mate skusenosti stym, vsak ani uz nechodim na mojom Golfe von :-( lebo neni su $ na benzin. :cry:

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yurik »

no ak tam mas ten predny naraznik, co v avatare, tak je dobre, ze ho netahas casto von :):) ;)

ale k veci...tie caste volnobehy nie su moc dobre, je to motor so vstrekovanim, ked mas zaradeny prevodovy stupen a pustis plyn, tak vtedy ma nulovu spotrebu...

ja som mal tiez vyssiu spotrebu, dal som to na pocitac a ukazalo mi zly kontakt na lambda sonde, spravilo sa to a odvtedy pohoda, tak kukni tu sondu
Obrázek

Uživatelský avatar
apahachi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od apahachi »

pichnut na diagnostiku a budes mudrejsi.. ale asi najskor lambda sonda

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek od vwCharlie »

taky bych to viděl na lambdu. A jestli ti to i blbě jede,tak bych zkontroloval podložku pod vstřikovací hlavou,jestli není utžená a nepřisává to falešný vzduch.Pak to špatně jede,ty šlápeš hodně po plynu a pak to žere.

Uživatelský avatar
jhn
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ml. Boleslav

Příspěvek od jhn »

jj tohle jsou příznaky špatné lambdy
ICQ: 236-929-455, e-mail: jhn.s@post.cz

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od G3-lower »

A co kdyby tu lambdu na test odpojil? TO bude asi stejne jak kdyby byla spatna ne-li horsi ze?

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yurik »

G3-lower píše:A co kdyby tu lambdu na test odpojil? TO bude asi stejne jak kdyby byla spatna ne-li horsi ze?
no neviem, chces to potom nejak dlhodobo testovat, alebo co? a ako zistis, ci je naozaj chyba tam? nie je jednoduchsie nahodit auto na pocitac a skontrolovat lambdu :?:
Obrázek

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od G3-lower »

Samozrejme ze je to nejjednodussi. Zkousel nekdo jezdit bez lambdy? Ja ji mel nevedome odpojenou a krom toho ze mel motor neklidny chod (jakoby vynechaval valec a nizkych volnobeznych otacek a velke spotreby) jsem nespozoroval zmenu.

Uživatelský avatar
Phate
Profík
Profík
Příspěvky: 1109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kyjov-Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phate »

Kdybys potreboval lambdu tak tu mam dva kousky z 1.8 55kw, pokud nekdo zjisti jestli je to stejny tak ti muzu jednu strelit
Tiguan Highline 2.0 TDi - 110KW - DSG7 - Tungsten
GOlf III, 2.8 VR6.

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Master »

G3-lower píše:Samozrejme ze je to nejjednodussi. Zkousel nekdo jezdit bez lambdy? Ja ji mel nevedome odpojenou a krom toho ze mel motor neklidny chod (jakoby vynechaval valec a nizkych volnobeznych otacek a velke spotreby) jsem nespozoroval zmenu.
kdyz odpojis lambda sondu, teto BMM RJ to vubec nevadi, dokonce ani nenapise chybu do pameti zavad. Nastavi lambda faktor na 1, jede podle prednastavenych map a lambda korekci uz neprovadi... Na vyzkouseni se to takhle urcite da udelat

Uživatelský avatar
bady11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od bady11 »

Ahoj. Mě auto dělá to, že když stojim a jede mi volnoběh, tak auto jako poškubává. A v poslední době i spotřeba šla nahoru, pač jsem na cca na 18,5l ujel 200km. To docla vypadá na labdu, co?

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od selkie »

bady11 píše:Ahoj. Mě auto dělá to, že když stojim a jede mi volnoběh, tak auto jako poškubává. A v poslední době i spotřeba šla nahoru, pač jsem na cca na 18,5l ujel 200km. To docla vypadá na labdu, co?
co tam mas za motor a kde prevazne jezdis...a taky jak jezdis....pac sporeba necelejch 10 litru u benzinu, kteryho honis, je v poho a nemusi nutne znamenat spatnou lambda sondu, prip. jinou zavadu...
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Uživatelský avatar
chooki
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od chooki »

Master píše:
G3-lower píše:Samozrejme ze je to nejjednodussi. Zkousel nekdo jezdit bez lambdy? Ja ji mel nevedome odpojenou a krom toho ze mel motor neklidny chod (jakoby vynechaval valec a nizkych volnobeznych otacek a velke spotreby) jsem nespozoroval zmenu.
kdyz odpojis lambda sondu, teto BMM RJ to vubec nevadi, dokonce ani nenapise chybu do pameti zavad. Nastavi lambda faktor na 1, jede podle prednastavenych map a lambda korekci uz neprovadi... Na vyzkouseni se to takhle urcite da udelat
tak neviem ale mne pri odpojeni lambda sondy vypisovalo chybu...ak si dobre pamatam, tiez je to BMM, ale motor ABU.
Si si isty ?

Uživatelský avatar
bady11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od bady11 »

selkie píše:
bady11 píše:Ahoj. Mě auto dělá to, že když stojim a jede mi volnoběh, tak auto jako poškubává. A v poslední době i spotřeba šla nahoru, pač jsem na cca na 18,5l ujel 200km. To docla vypadá na labdu, co?
co tam mas za motor a kde prevazne jezdis...a taky jak jezdis....pac sporeba necelejch 10 litru u benzinu, kteryho honis, je v poho a nemusi nutne znamenat spatnou lambda sondu, prip. jinou zavadu...
Mam 1,6 AEE. Jezdim tak pul na pul. Ale spise to mesto. Auto určitě nehonim. To cukání, když třeba stojim na světlech mě strašně rozčiluje. Takže asi zajet do Porsche a nechat to napichnout, co?

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Master »

chooki píše:
Master píše: kdyz odpojis lambda sondu, teto BMM RJ to vubec nevadi, dokonce ani nenapise chybu do pameti zavad. Nastavi lambda faktor na 1, jede podle prednastavenych map a lambda korekci uz neprovadi... Na vyzkouseni se to takhle urcite da udelat
tak neviem ale mne pri odpojeni lambda sondy vypisovalo chybu...ak si dobre pamatam, tiez je to BMM, ale motor ABU.
Si si isty ?
Jo, z duvodu mateni jednotky pri provozu LPG mam nastavene odpojovani signalu lambdy a ECU to vubec nevadi a zadnou zavadu nepise... Umi odhalit treba zkrat na kostru, nebo kdyz dava sonda trvale nesmyslne hodnoty... Odpojena ji ale nevadi :-) U me jde o motor AAM

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“