Jaký motorový olej do VW ???

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Jaký motorový olej do VW ???

Příspěvek od G3-lower »

Je čas vyměnit olej. Momentálně je tam Castrol Magnatec 10w40. Sháněl jsem nějaké info o olejích ať tam šoupnu co nejlepší olej za nějaké rozumné peníze. Na ten Castrol (i celkově) jsem se dočetl skoro jen špínu a hnus. Takže Castrol už asi ne. Co tam lijete vy? Zkušenosti se značkami a modely olejů vítám. Mám motor 2,0 8V 2E (nevíte kolik přesně litrů tam patří? :oops: ).
Jinak chválu jsem se dočetl na Mobil, Valvoline a Total.

Uživatelský avatar
Kkarby
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motorový olej do VW ???

Příspěvek od Kkarby »

G3-lower píše:Je čas vyměnit olej. Momentálně je tam Castrol Magnatec 10w40. Sháněl jsem nějaké info o olejích ať tam šoupnu co nejlepší olej za nějaké rozumné peníze. Na ten Castrol (i celkově) jsem se dočetl skoro jen špínu a hnus. Takže Castrol už asi ne. Co tam lijete vy? Zkušenosti se značkami a modely olejů vítám. Mám motor 2,0 8V 2E (nevíte kolik přesně litrů tam patří? :oops: ).
Jinak chválu jsem se dočetl na Mobil, Valvoline a Total.
mám ten stejný typ motoru a liju tam polosintetiku TEXACO...myslím, že to stačí...

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od G3-lower »

Nikdo nemáte nějaké zkušenosti s různými oleji? Prý se nedoporučuje střídat značku oleje. Doposud dostával Castrol Magnatec 10W-40.

Dočetl jsem se, že do 2,0 2E patří 3,8 litrů oleje. Může mi to někdo potvrdit? Ať vím kolik oleje mám koupit a ať pak zbytečně neodsávám olej atd.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek od vwCharlie »

jo,patří tam 4 litry. Jinak by mě zajímalo,kterej blbec psal na castrol,že je hnus a vychvaloval valvoline a dokonce total. Castrol je jeden z nejlepších olejů a určitě bych se ho držel,už jenom že ho doporučují výrobci několika značek. Ještě bych se zastal Mobilu a Shell,ale držel bych stejnou značku,není dobré při každé výměně měnit značku.A prodává se v pětilotrovkách.Po litrech tě to vyjde dráž než celá pětilitrovka.A na doletí se vždycky něco sejde.Jinak naleju 3.5l,změřím a kdyžtak doleju,není co řešit,ne? :wink:

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jaký motorový olej do VW ???

Příspěvek od Master »

G3-lower píše:Je čas vyměnit olej. Momentálně je tam Castrol Magnatec 10w40. Sháněl jsem nějaké info o olejích ať tam šoupnu co nejlepší olej za nějaké rozumné peníze. Na ten Castrol (i celkově) jsem se dočetl skoro jen špínu a hnus. Takže Castrol už asi ne. Co tam lijete vy? Zkušenosti se značkami a modely olejů vítám. Mám motor 2,0 8V 2E (nevíte kolik přesně litrů tam patří? :oops: ).
Jinak chválu jsem se dočetl na Mobil, Valvoline a Total.
Magnatec urcite neni hnus, je trochu drazsi, ale je to urcite olej na spickove urovni... lil bych ho klidne dal...

Uživatelský avatar
iMarwin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec,Mlada Boleslaw
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od iMarwin »

SHELL, VAT, MOBIL, ale leju to do ABY takze nevim a Maji tam byt neco pres ctyri litry

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od selkie »

ja olej menil kazdejch 10.000, takze jsem kupoval levnejsi, bo ten typ mi rikal, ze kdyz jsou ty intervali takhle kratky, tak muzu ten levnejsi s klidnym svedomim vzit...ale vyrobce uz fakt nevim, to se musim podivat...ale myslim, ze to bylo TEXACO
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Meggy »

vyzkoušel jsem hromadu olejů rúzných značek....pokud jsi tam do teď měl 10W40 tak tam nedávej nic jinýho
co se týče značek, tak vyber jednu ze seriózních firem a pak je úplně jedno jestli to budeš střídat nebo ne, ty oleje jsou vesměs stejný
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomeoMontek »

Důležité je těch 10W40..ono kdybys sis sehnal třeba od 5 značek olejů stejné třídy technický list tak bys opravdu zjistil, že se to mnoho neliší! Já do teď dával Aral, ale jako nouzovku jsem naposledy koupil Total a docela spokojenej, teda nevím jak by šlo abych nebyl spokojenej,ale to je fuk..jinak motor 2.0 8V AGG

..co sem se tak dočetl tak Valvoline je prý o něco řidší, takže ten bych nebral...protože by to motoru nemuselo udělat nejlíp...

Jinak Castrol jako značka jedna z nejlepších, Shell taky super, Mobilu bych se nebál. Známej mechanik rád používá Repsol, já teď budu měnit a nejspíš zase koupím Total. Na nějakým internetovým shopu sotjí ( asi http://www.olejservis.cz" target="_blank ) stojí pár švestek takže vlastně poměr cena/technické specifikace super!

Jinak by mě zajímalo proč o pár příspěvků výše Total ne...jestli špatná zkušenost či jak a proč...
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Meggy »

špatná zkušenost s kvalitním olejem slušných firem neexistuje....to je jen mýtus co si lidi navymějšlí, když zničí motor :lol:
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Uživatelský avatar
kamikazecz
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Doma NÉÉé!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kamikazecz »

JA tam liju ViSCO 3000 a jsem naprosto spokojenej bez jedinyho problemu...

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od G3-lower »

Tak tam nakonec asi šoupnu zase Castrol Magnatec...přeci jen na něj auto jezdí 6 let (40.000km).
Tak uvidíme 8)

Uživatelský avatar
muficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 312
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: O.-Dubina, MS.kraj

Re: Jaký motorový olej do VW ???

Příspěvek od muficek »

[quote="G3-lower"]Chytrá kniha píše - 3,8 l s filtrem a 3,3 l bez filtru.Co se týká značky,u renomovaných,jako jsou Castrol,Valvoline,Total,Shell a jiné je to celkem jedno,hlavní je opravdu 10W40 polosyntetika.

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomeoMontek »

G3-lower píše:Tak tam nakonec asi šoupnu zase Castrol Magnatec...přeci jen na něj auto jezdí 6 let (40.000km).
Tak uvidíme 8)
Děláš dobře, nejlíp se motor bude cítit s kvalitním olejem, na němž si pošmakovává delší dobu!
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“