Golfík zlobí:-(

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rybiz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Golfík zlobí:-(

Příspěvek od Rybiz »

Zdravíčko,

mám golfa 3 1,4ku a poslední dobou mě začíná docela zlobit:
jedu si takhle v klidu po městě a najednou to začne nějak škubat apak zas dobry, pak zastavim a po hodince chcu jet dál, ale po asi 200 metrech zas škubání, rozsvítí se kontrolka oleje a atíčko scípne a ne ane nastartovat, tož ho tam nechám a druhej den ráno se k němu vrátim a nastartuju a odjedu dom jak nic..., pak zas někam jedu, cesta tam vpoho, ale cesta zpět šílenost, rozjedu se a zas to začne trochu škubat, zastavim radši u krajnice a scípne, chvilku počkám, nastartuju a v poho jedu. Asi po 10ti minutách jízdy jel jsem tak stovkou začne zas škubání rozsvítí se kontrolka oleje a auto zpomaluje pak najednou zas chytne a pak zas chcípne zas chytne a pak chcípne nadobro. stihnu zajet na krajnicu a skoušim startovat, ale nic, nechám autíčko chvilku odpočinout, nastartuju, chytne a zas tak 15 minut v poho jedu. Už skoro doma stojim na červené a z ničeho nic zas kontrolka oleje a scíp, nastartuju a dojedu dom, uf to bylo něco:-( no ale fakt nevim, čím to muže byt v motorech se moc nevyznam, olejem to není, mám ho am dost, možná nějakej kontakt? Za jakýkoliv rady dík:-)

Uživatelský avatar
mephik
Profík
Profík
Příspěvky: 1176
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Podivín

Příspěvek od mephik »

zkus se podivat na svicky , kabely k svickam , jak je na tom palivovej filtr menil jsi ho nekdy ?

Uživatelský avatar
jhn
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ml. Boleslav

Příspěvek od jhn »

nebo jestli někde nebude blbnout kostra, nebo altík
ICQ: 236-929-455, e-mail: jhn.s@post.cz

Uživatelský avatar
Laxo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BA

Příspěvek od Laxo »

Elektroinstalaciu (predrate kable) a palivove cerpadlo treba skontrolovat, popripade ten palivovy filter...
...maly ale zato tenky...

Uživatelský avatar
vento
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LiBereC
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vento »

mrkni taky na rozdelovač (vicko i palec)

Uživatelský avatar
DoggyBoy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoggyBoy »

já bych taky řekl že to bude rozdělovač...

Uživatelský avatar
Phate
Profík
Profík
Příspěvky: 1109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kyjov-Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phate »

palivovy filtr, cerpadlo...
Tiguan Highline 2.0 TDi - 110KW - DSG7 - Tungsten
GOlf III, 2.8 VR6.

Uživatelský avatar
Laxo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BA

Příspěvek od Laxo »

Ja som mal ten isty problem na Favorite a donendavna aj na GIII. Vyriesil sa sam. Auto islo - nahodne dlhu (kratku) dobu a potom xiplo. Musel som vzdy natlacit benzin (4-5 x dat do polohy klucik a pockat, kym domele cerpadlo) a potom to (14 z 15 krat) naskocilo na supu. Ale - mam problem s cidlom teploty a to mi robi problemy s chodom motoru. Niekedy sa zahlcuje - az skapina, nema tah, atd... Preco sa mi vysvetlovat nechce. Ak ti to pomoze tak uz som take nieco riesil: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=37033
...maly ale zato tenky...

Uživatelský avatar
Rybiz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od Rybiz »

zdarec, dík moc za reakce:-)
mrknul jsem na ten rozdělovač, trochu to vyčistil, ukostření bylo dost zoxydovaný, tak jsem to taky trocha vyčistil, ale nevim, jestli to bude tim, skusim ještě mrknout na to čerpadlo, palivovej filtr, alternátor, svíčky a na tu elektroinstalaci, ale asi to dopadne tak, že to budu muset dat někam k odbornikum, páč sem v motorech laik a nerad bych tam ještě něco posral:-) každopádně za každou radu su vděčnej:-)

Uživatelský avatar
Jalyson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od Jalyson »

Teď řeším ten samý problém (už dva měsíce, během kterých se to postupně zhoršovalo) a postupně jsem vyměnil:
vstřikovací ventil
váhu vzduchu
elektroinstalaci (komplet od motoru)
zapalovací kabely
víčko rozdělovače
palec rozdělovače
svíčky
cívku
a teď zbývá poslední věc (podle elektrikáře je to doopravdy ono) - regulátor volnoběhu.
Dneska jej vyměním a dám vědět. Jinak doporučuji nejdříve diagnostiku.

Uživatelský avatar
k_lada
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od k_lada »

Známýmu kdysi přesně tohle dělal favorit a bylo to benzínovým čerpadlem.

cooper01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.09.2007 07:01
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Golfík zlobí:-(

Příspěvek od cooper01 »

Ja měl stejný problém.Prvně jsem vyměnil čerpadlo a palivový filtr a relátko k čerpadlu.To nepomohlo.Pak jsem zkoušel spínačku to taky ne.Pak zapalovací modul ten taky nic.Pak kontrola rozdělovače taky v pořádku.Napíchnutí na počítač taky vše v pořádku.Tak nakonec došlo na alarm.Nakonec jsme zjistili že nějakej blázen co zapojoval alarm ho zapojil tak že při závadě si alarm vyrezetoval Ř.J. a tudíž vní ta závada nemohla zůstat uložená.tak jsem nechal vystřihat alarm a pak zas na počítač a sup ho.Snímač otáček na klikovce.Stav katastrofa.Izolace zničená a dratky se dotýkali.tak to mám vyměněny akorát to vyzkoušet.ale po výměně je počítač čistej.ale zas na každým autě to může být neco jinýho.ale něco tady z toho to musi stopro být.

Uživatelský avatar
pitbull
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Golfík zlobí:-(

Příspěvek od pitbull »

šel bych hned po cívce, ta dokáže divy. Tobě by mohla stačit cívka z favorita (mluvím o kostce), je levnější než na G a je to stejný!!!

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“