VR6 - teče olej

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
frantisek939
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

VR6 - teče olej

Příspěvek od frantisek939 »

Prosím o pomoc - včera jsem si při couvání na parkovišti všiml mastné stopy, tak jsem dneska ráno zašel do auta, natočil a na volnoběh vytekla louže cca 1dcl za minutu, spodek motoru je suchý a jediná mastná plocha je vedle olejového filtru zepředu na motoru (chladič oleje??). Znáte někdo tu oblast? Co tam mohlo povolit? Těsnění, hadice, příruba... ?
Nemám teď v dosahu dílnu, kde bych to rozebral, jet s dírou v motoru 20km se mi nechce a platit za banalitu taky ne, teda kdyz to zvládnu sám na parkovišti.

Díky za tipy.
Frantisek.
Obrázek
OSBID o.s. - s autem svobodně a bezpečně :-) http://www.osbid.org

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: VR6 - teče olej

Příspěvek od KaCzaba »

Někdy se stane, že odejde jenom ta gumička na filtru. Nevím jak VR6, ale TDi má výměník tepla, ale veruna by ho měla mít taky. Tudíž je to složeno z více dílů, z nichž každý je těsněný okroužkem. Potom ještě samotné těleso, držák, výměníku je taky utěsněn k bloku kroužkem. Sice je veruna jinej motor než R4, ale všude by měl být stejný princip.A pokud řikáš, že Ti to teče jen pouze kolem filtru, měl by být problém někde tady, nehledě na to, že zrovna v tomto okruhu kolem filtru je tlak oleje a ten Ti právě nejvic teče při běžícím motoru.
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
frantisek939
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: VR6 - teče olej

Příspěvek od frantisek939 »

cely motor je suchy, mastno je jen tady, ale neni videt kudy presne tece :(
Zitra to zkusim rozebrat.
Přílohy
VR6KA.jpg
Obrázek
OSBID o.s. - s autem svobodně a bezpečně :-) http://www.osbid.org

Uživatelský avatar
pikachuxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 452
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VR6 - teče olej

Příspěvek od pikachuxxx »

je to presne jak jsem psal. gumicka prvni, papirove tesneni druhe. stava se dost casto, ze tam olej tece.vetsinou pod tou gumickou. problem je, ze jakmile to otevres, tak ti vytece olej :-( tak doufam, ze jsi vymenu jeste nedelal

Uživatelský avatar
frantisek939
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: VR6 - teče olej

Příspěvek od frantisek939 »

Takže to dopadlo tak, že si pro auto jedou odborníci, co se v něm rýpali minulý týden - tu závadu viděli když měnili olej a nějak neuznali za vhodné to řešit. Nechápu - za servis jsem platil skoro 20 (olej, ložiska v kolech, uložení tlumičů, stabilizační tyčky, kus chladiče ......) a tohle jim bylo za těžko - fakt nevím! :evil:

to pikachu: ten snímač vačky ještě nikdo nevyřešil a snažili se už dva chytří. Minulý týden jsem to rozhodil, zkusil napájení a vedení snímač-ECU a vše OK, bez zkratu a kolísání. Jediné co mě zarazilo je + a - u napájení. Mám dvě schémata a na každém je to malované jinak. Logika mi velí + na vývod 1 - nemůžeš to na něčem skouknout? A další věc- konec čidla je od plošky na vačce cca 2mm, zdá se mi to hodně, rozuměl bych hodnotě cca 0,1-0,5mm, nemáš možnost na něčem oměřit? Předem díky.
F.
Obrázek
OSBID o.s. - s autem svobodně a bezpečně :-) http://www.osbid.org

Uživatelský avatar
pikachuxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 452
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VR6 - teče olej

Příspěvek od pikachuxxx »

ted to nemam na cem zmerit. nemam zadny motor s civkama. jaktoze jsi zase dal tolik za servis a zase nejakym chytrakum ? ti to zase akorad dokurvi.

to cidlo ale zadne problemy nedela ne ?

Uživatelský avatar
frantisek939
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: VR6 - teče olej

Příspěvek od frantisek939 »

to cidlo je problem docela zasadni. Mam a zivim VR6 ale jede to jako 1,8 :(, jen obcas ma svetle chvilky, ale jen obcas.
a chytraci mi to nedokurvi, respektive nemuzou. Je to servis, kde delaji vsechny nase sluzebaky a dodavky, domlouval mi to tam primo nas nejvyssi a rozhodne si nemuzou dovolit o nas prijit. Spustil jsem trosku bubu kvuli tomu uniku oleje - a do hodiny tu byli s platakem :D
Obrázek
OSBID o.s. - s autem svobodně a bezpečně :-) http://www.osbid.org

Uživatelský avatar
frantisek939
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: VR6 - teče olej

Příspěvek od frantisek939 »

:evil: mám toho dost a budu střílet :evil:

v úterý odvezli auto na podvalu, včera odpoledne jsem si ho vyzvedl. Malinko mi zvedli náladu, protože předávající technik napřed dlouze rozumoval , proč to nejede jak má a když jsem se ho zeptal, jestli měnili palivový filtr(na ten mě před 14 dny sám upozornil) tak se rozzářil, poslal mě na oběd, kolegu pro filtr a narychlo ho přehodili. Auto jde líp za plynem, ještě to není Weruna, ale lepší se.... jenže pak radost skončila :(
Po necelých 10 km na mě zařvala kontrolka tlaku oleje-motor přestal mazat. Zajel jsem ke kraji, překonal záchvat amoku, zavolal zpátky a s pánem chytrým servismanem jsme se dohodli, že "kluci asi nezkontrolovali, kolik oleje z toho vyteklo a nedolili to" - vzhledem k tomu, že si vzali skoro 4 za opravu protékajícího chladiče oleje mě to překvapilo, nicméně se mi to stalo 200m od chalupy, v dílně jsem našel litr oleje, dolil, vrchnímu servismanovi poradil, ať udělá na dílně páteční bouři a zmr*á toho co nevytáhl měrku, dojel k zákazníkovi a pak domů , dneska jsem vyrazil směr myčka a pak za klukem, který mi slíbil přebytky oleje grátis a od dolití oleje cca 60km opět začalo křičet mazání. :!: :evil: :!: Kámoš mi přijel naproti, dolili jsme přes 2l nad rysku, v malých otáčkách jsem dokulhal domů (namísto plánované odpolední návštěvy v Řásné :? ) a teď tu sedím a čistím Walther :evil:

Dop*dele už, copak už neexistuje nikdo, kdo umí opravit auto - to je 12 let starý Golf takový oříšek pro dnešní servismany? Oni už jen mění díly? A ještě blbě!

Jestli se tohle brzo nevyřeší, opouštím Golf, opouštím VW a měním auto pro radost za na tohle http://www.bmwklub.cz/modules.php?name= ... ic&t=30304 - v Říši mám jeden kousek vyhlédnutý.

Sorry za slohovku, potřebuju se z toho vypovídat ...
Obrázek
OSBID o.s. - s autem svobodně a bezpečně :-) http://www.osbid.org

Uživatelský avatar
Phate
Profík
Profík
Příspěvky: 1109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kyjov-Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: VR6 - teče olej

Příspěvek od Phate »

No ja ti nevim teda, ale ja se ridim tim ze co si neudelam sam to stoji vzdy za h***o, auto do servisu zasadne nedam, jednou mi neutahli kola, pak mi neutahli brzdove trmeny a na to ja nemam nervy. Radsi ztravim den studiem ruskych stranek, workshopu, etky a ja nevim ceho vseho a udelam si to sam. Jinak uplne chapu jak jsi nasrany.
Tiguan Highline 2.0 TDi - 110KW - DSG7 - Tungsten
GOlf III, 2.8 VR6.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“