teplota je stale dole

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota je stale dole

Příspěvek od Stug »

RomeoMontek píše:
Hellraiser17 píše:cuss mam taky podobnej problem, ale teplota skoro vubec nepřeleze 2čárku - tj dostane se tak 0.5cm nad doraz. Dneska jsem popojížděl 20min v koloně a vubec se to nehlo, o nejakym spínání větráku si můžu jen nechat zdát a uz me to v celku stve. kdyby jste měli nejakej nápad, čím by to mohlo bejt, byl bych moc vděčnej. Jinak motor 1.9D
Termostat:-) klasika:-)))))) to už tu dlouho nebylo...
:nail:
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

oso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 25.11.2007 16:01
Bydliště: Presov, SR

Re: teplota je stale dole

Příspěvek od oso »

viem ze sa to tu uz preberalo x krat viem ze to asi bude ternostat ale mne sa rucicka drzi jednu palicku od stredu cize asi 80, pri tychto teplotach teraz mierne pod nulou, ked vypnem kurenie tak sa teplota zvysi o cca 3-4 stupne auto topi v pohode prejdem tri km a uz je teplo, ma to cenu riesit alebo sr*t na to :?: :o

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota je stale dole

Příspěvek od RomeoMontek »

oso píše:viem ze sa to tu uz preberalo x krat viem ze to asi bude ternostat ale mne sa rucicka drzi jednu palicku od stredu cize asi 80, pri tychto teplotach teraz mierne pod nulou, ked vypnem kurenie tak sa teplota zvysi o cca 3-4 stupne auto topi v pohode prejdem tri km a uz je teplo, ma to cenu riesit alebo sr*t na to :?: :o
No pokud při jízdě třeba na dálnici při fujavici se neohřeje a bude někde mezi 70,80 tak nejspíše termostat... Pokud auto stojí tak se i přes vadnej termostat i ohřeje na 90...

Je to na tobě, já bych ho vyměnil...pokud to bude jím...ještě občas zlobí nějaký teplotní čidla...radši počkej až ti napíše někdo fundovanější než já..
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

oso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 25.11.2007 16:01
Bydliště: Presov, SR

Re: teplota je stale dole

Příspěvek od oso »

RomeoMontek píše:
oso píše:viem ze sa to tu uz preberalo x krat viem ze to asi bude ternostat ale mne sa rucicka drzi jednu palicku od stredu cize asi 80, pri tychto teplotach teraz mierne pod nulou, ked vypnem kurenie tak sa teplota zvysi o cca 3-4 stupne auto topi v pohode prejdem tri km a uz je teplo, ma to cenu riesit alebo sr*t na to :?: :o
No pokud při jízdě třeba na dálnici při fujavici se neohřeje a bude někde mezi 70,80 tak nejspíše termostat... Pokud auto stojí tak se i přes vadnej termostat i ohřeje na 90...

Je to na tobě, já bych ho vyměnil...pokud to bude jím...ještě občas zlobí nějaký teplotní čidla...radši počkej až ti napíše někdo fundovanější než já..
ano na dialnici som skusal aj plny kotol co to dalo ale teplota furt 80°, pod 80 sa to nedostane, na volnobeh sa po chvili cca 2-3 min nahreje na 90

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota je stale dole

Příspěvek od RomeoMontek »

oso píše:
RomeoMontek píše: No pokud při jízdě třeba na dálnici při fujavici se neohřeje a bude někde mezi 70,80 tak nejspíše termostat... Pokud auto stojí tak se i přes vadnej termostat i ohřeje na 90...

Je to na tobě, já bych ho vyměnil...pokud to bude jím...ještě občas zlobí nějaký teplotní čidla...radši počkej až ti napíše někdo fundovanější než já..
ano na dialnici som skusal aj plny kotol co to dalo ale teplota furt 80°, pod 80 sa to nedostane, na volnobeh sa po chvili cca 2-3 min nahreje na 90
Já bych to viděl na termostat...ale nerad bych tě naváděl vymontovávat takovou věc jako je termostat a pak bys mohl zjistit, že je to něco jinýho.....ale vzhledem k tomu, že pokud stojíš a ohřívá se na 90 a za jízdy ne tak je to podle mě termostat.
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

lukys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 12.12.2007 19:34

Re: teplota je stale dole

Příspěvek od lukys »

tak si také přihodím teplota pořád byla kolem 70°C max 80°C při stání to lehce ještě stouplo,ale 90 °C jsem snad nikdy neviděl.Dělalo mi to od koupě vozu ,považoval jsem to za docela normální...ale po přečtení článků tady jsem usoudil že to zase tak normální nebude :) termostat,jeho koupě byla taky zajímavá,neměli podle katalogu pro golf tak náhrada byla termostat pro škodu,byl jen o pár milimetrů kratší snad i levnější :-) ... detekovat kde vůbec termostat je mi pomohla fotka co jsem někdo už dával... i čas opravy tu někdo odhadoval,ten kdo to dělá poprvé tak 3 hoďky a ve stísněných podmínkách v garáži se světlem protože jsem to dělal večer je to tak to mi věřte.kryt zespodu motoru ven,servopumpa ven(pozor stačí točit jen šrouby na její šponování ne ty co jí drží v dřžáku jako jsem to dělal já a zbytečně,její drzák ven (3 šrouby) ,vypustit chladící kapalinu(moc si v tom ruce neráchat,když jsem si polil svetr,začalo to pálit a pokožka rudnout),
a poslední 2 šrouby plastového kolena dosedá na kov pod ním je ten zlobivec... záměna a zase zpátky vše.
odvzdušnění jak již někdo psal topení do červena a lít a lít chladící kapalinu zpět, průběžně jsem promačkával ty trubky co vedou k chladiči to taky pomohlo, nastartovat dolít poslední zbytky a čekat co se bude dít ...
mě to pomohlo teplota za pár kilometrů 90° a drží ...
(nový termostat jsem zkoušel v laboratorních podmínkách na vařiči a měřil bezdotykovým teploměrem to abych tam nedal něco co nemaká,otevírat začal lehce asi při 87°C plně otevřem asi při 91° úplně se mi zavřel asi zase na 80 °C asi hystereze ši nepřesné měření :-) )

omlouvám se za ten román ale třeba to někomu kdo ještě nemá úplně jasno taky pomůže :-)

s pozdravem Lukáš 1.9 tdi

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota je stale dole

Příspěvek od RomeoMontek »

super Luky já romány nejraději...a docela pěkně napsaný!!
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

oso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 25.11.2007 16:01
Bydliště: Presov, SR

Re: teplota je stale dole

Příspěvek od oso »

moze mat mesnia teplota motora kvôli blbemu termosatatu vplyv na spotrebu lebo sa mi zda ze mi nejako stupla spotreba, odkedy mam len 80°, ked bolo teplejsie tak som chodil za cca 5,5-6 na 100 km teraz to vyhádza na 7 :? :evil:, resp. aku mate spotrebu na 1,4 aex, u mna denne 70 km s toho mesto asi 10 km, ostatok dialnica pri rychlosti 100 Km/h

Uživatelský avatar
muficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 312
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: O.-Dubina, MS.kraj

Re: teplota je stale dole

Příspěvek od muficek »

Teplota motoru má 100% vliv na spotřebu.Déle to elektronika drží v režimu tzv"studeného startu".Prostě pro motor je ta teplota 90°C ideální 8)
Fiat Polski 125p,1,3, 44kW,Tuzex
VW Golf mk3,1,8, 55kW,social edition http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=96593" onclick="window.open(this.href);return false;
Š Octavia I,1,9TDi, 66kW,Ambiente
VW Golf mk7, 1,6TDi,77kW, Bluemotion

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota je stale dole

Příspěvek od RomeoMontek »

oso píše:moze mat mesnia teplota motora kvôli blbemu termosatatu vplyv na spotrebu lebo sa mi zda ze mi nejako stupla spotreba, odkedy mam len 80°, ked bolo teplejsie tak som chodil za cca 5,5-6 na 100 km teraz to vyhádza na 7 :? :evil:, resp. aku mate spotrebu na 1,4 aex, u mna denne 70 km s toho mesto asi 10 km, ostatok dialnica pri rychlosti 100 Km/h
jj, je to dost možný! Ono se ti to taky stalo v blbou dobu, je zima, víc se topí, gumy maj větší valivej odpor...ale každopádně tam rozdíl je!
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota je stale dole

Příspěvek od JaSk »

Kus kartonu, umě schovat před chadič (nepřidělávat zvenku :lol: ) a je to v cajchu než vyměnim termostat. Nechce se mi do toho v týhle kose... ohřejvá se to jak každý jiný auto :twisted:
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

oso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 25.11.2007 16:01
Bydliště: Presov, SR

Re: teplota je stale dole

Příspěvek od oso »

JaSk píše:Kus kartonu, umě schovat před chadič (nepřidělávat zvenku :lol: ) a je to v cajchu než vyměnim termostat. Nechce se mi do toho v týhle kose... ohřejvá se to jak každý jiný auto :twisted:
ani mne sa do toho nechce asi to tak urobim aj ja v jari vymenime :D

oso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 25.11.2007 16:01
Bydliště: Presov, SR

Re: teplota je stale dole

Příspěvek od oso »

tak uz asi musim menit aj ja teplota furt 70° :evil: , mam otazocku kde je na mojom motore 1.4 AEX termosat, dole pri serve alebo navrchu pod rozdelovacom :?:

Uživatelský avatar
muficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 312
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: O.-Dubina, MS.kraj

Re: teplota je stale dole

Příspěvek od muficek »

Tady máš schematko.Snad ti pomůže 8)
Fiat Polski 125p,1,3, 44kW,Tuzex
VW Golf mk3,1,8, 55kW,social edition http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=96593" onclick="window.open(this.href);return false;
Š Octavia I,1,9TDi, 66kW,Ambiente
VW Golf mk7, 1,6TDi,77kW, Bluemotion

oso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 25.11.2007 16:01
Bydliště: Presov, SR

Re: teplota je stale dole

Příspěvek od oso »

muficek píše:Tady máš schematko.Snad ti pomůže 8)
no ten obrazok mam ale real je real :D

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“