Dotaz - LPG

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Dotaz - LPG

Příspěvek od Tomášek »

vim ze me asi plno lidi odsoudi, ze sem vubec napsal slovo LPG.. ale nejak se chci spis jen ze zvedavosti zeptat.. nemate nekdo zkusenosti s lpg ddo 1.8 8V? na kolik by to tak asi vyslo a jak to zahejbe se spotrebou.. tak prosim nekamenujte, jen se ptam.. :)

Uživatelský avatar
vento
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LiBereC
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz - LPG

Příspěvek od vento »

Tomasek píše:vim ze me asi plno lidi odsoudi, ze sem vubec napsal slovo LPG.. ale nejak se chci spis jen ze zvedavosti zeptat.. nemate nekdo zkusenosti s lpg ddo 1.8 8V? na kolik by to tak asi vyslo a jak to zahejbe se spotrebou.. tak prosim nekamenujte, jen se ptam.. :)
proč by tě měl někdo kamenovat :?: já ho měl v 1.8 66Kw a za 3roky žádný problem.musis si jen spocitat kolik najedes a za jak dlouho se ti to vrátí pořizovačka je cc17 tis jinak ten jednobod je na to docela vhodnej motor.spotřeba mi stoupla asi o 2L (jezdil jsem za 10bena pak za 12 LPG což finančně vycházelo jak 6L benzinu což bylo super).Jinak lidi co na to nadavaj tak 99% znich nikdy lpg v autě neměli.

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz - LPG

Příspěvek od Tomášek »

vento píše:
Tomasek píše:vim ze me asi plno lidi odsoudi, ze sem vubec napsal slovo LPG.. ale nejak se chci spis jen ze zvedavosti zeptat.. nemate nekdo zkusenosti s lpg ddo 1.8 8V? na kolik by to tak asi vyslo a jak to zahejbe se spotrebou.. tak prosim nekamenujte, jen se ptam.. :)
proč by tě měl někdo kamenovat :?: já ho měl v 1.8 66Kw a za 3roky žádný problem.musis si jen spocitat kolik najedes a za jak dlouho se ti to vrátí pořizovačka je cc17 tis jinak ten jednobod je na to docela vhodnej motor.spotřeba mi stoupla asi o 2L (jezdil jsem za 10bena pak za 12 LPG což finančně vycházelo jak 6L benzinu což bylo super).Jinak lidi co na to nadavaj tak 99% znich nikdy lpg v autě neměli.

Uff :) no my meli ve favoritovi 10 let lpg a 400tis km v zime v lete.. ted v renoltovi ho nasi maj taky.. najizdim tak 4tis km mesicne, takze si myslim, ze se to i vyplati, pak kdyz sleduju ceny benzinu.. vim ze lpg jde nahoru taky, ale porad je to pulka..

Uživatelský avatar
muficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 312
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: O.-Dubina, MS.kraj

Re: Dotaz - LPG

Příspěvek od muficek »

Někde jsem četl,že na jednobod je to asi o 4-5tisíc levnější(12-13 tis).Já LPG v autě nikdy neměl,ale chvíli jsem jezdil s formanem a no problém.Jen v zimě hůř chytal,tak jsem startoval na benál a pak to zas přehodil.Spotřeba byla plus mínus stejná. 8)
Fiat Polski 125p,1,3, 44kW,Tuzex
VW Golf mk3,1,8, 55kW,social edition http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=96593" onclick="window.open(this.href);return false;
Š Octavia I,1,9TDi, 66kW,Ambiente
VW Golf mk7, 1,6TDi,77kW, Bluemotion

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz - LPG

Příspěvek od Tomášek »

muficek píše:Někde jsem četl,že na jednobod je to asi o 4-5tisíc levnější(12-13 tis).Já LPG v autě nikdy neměl,ale chvíli jsem jezdil s formanem a no problém.Jen v zimě hůř chytal,tak jsem startoval na benál a pak to zas přehodil.Spotřeba byla plus mínus stejná. 8)
pockej, spotreba stejna, jako v prepoctu na benzin?? to asi ne, ne?:)

Uživatelský avatar
muficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 312
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: O.-Dubina, MS.kraj

Re: Dotaz - LPG

Příspěvek od muficek »

Žádnej přepočet-prostě litr za litr.Na LPG asi o půl litru více,ale to je jen hrubý obhad podle natankovaných litrů.Nikdy jsem to nepočítal od plné do plné.Jezdil jsem s tím jen půl roku po montážích a palivo jsem neplatil,takže mě to nějak zvlášť nezajímalo. :wink:Jen to bylo na ten plyn trochu lenivější :?
Fiat Polski 125p,1,3, 44kW,Tuzex
VW Golf mk3,1,8, 55kW,social edition http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=96593" onclick="window.open(this.href);return false;
Š Octavia I,1,9TDi, 66kW,Ambiente
VW Golf mk7, 1,6TDi,77kW, Bluemotion

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz - LPG

Příspěvek od Tomášek »

muficek píše:Žádnej přepočet-prostě litr za litr.Na LPG asi o půl litru více,ale to je jen hrubý obhad podle natankovaných litrů.Nikdy jsem to nepočítal od plné do plné.Jezdil jsem s tím jen půl roku po montážích a palivo jsem neplatil,takže mě to nějak zvlášť nezajímalo. :wink:Jen to bylo na ten plyn trochu lenivější :?

no, kdyby mi to zralo 10l plynu tak sem spokojenej, protoze ted pri hooooodne lehky noze sem se dostal na 6,5 na dalku..

Uživatelský avatar
muficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 312
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: O.-Dubina, MS.kraj

Re: Dotaz - LPG

Příspěvek od muficek »

Vždyť je to krásná spotřeba.Nezapoměň,že máš 12 let starou 1.8ku.Já mám na dálku taky 6,5/100km a myslím si,že je to docela málo.Až budu chtít jezdit za 4,5/100km,tak si pořídím TDI :mrgreen: .Kolik má nalítáno?
Fiat Polski 125p,1,3, 44kW,Tuzex
VW Golf mk3,1,8, 55kW,social edition http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=96593" onclick="window.open(this.href);return false;
Š Octavia I,1,9TDi, 66kW,Ambiente
VW Golf mk7, 1,6TDi,77kW, Bluemotion

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz - LPG

Příspěvek od Tomášek »

muficek píše:Vždyť je to krásná spotřeba.Nezapoměň,že máš 12 let starou 1.8ku.Já mám na dálku taky 6,5/100km a myslím si,že je to docela málo.Až budu chtít jezdit za 4,5/100km,tak si pořídím TDI :mrgreen: .Kolik má nalítáno?

neco kolem 230tkm.. ja nerikam, ze 6,5 je spatna spotreba.. ale to je kdyz jedu sam a tak 80kmh.. kdyz jede 5 lidi, je to jinde...

Uživatelský avatar
vento
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LiBereC
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz - LPG

Příspěvek od vento »

muficek píše:Někde jsem četl,že na jednobod je to asi o 4-5tisíc levnější(12-13 tis).Já LPG v autě nikdy neměl,ale chvíli jsem jezdil s formanem a no problém.Jen v zimě hůř chytal,tak jsem startoval na benál a pak to zas přehodil.Spotřeba byla plus mínus stejná. 8)
není levnější http://www.autogas-lbc.cz/content/section/7/46/ a nevim jaky jsi tam mel system ale standartne je tam automat ktery ti vzdy startuje na benzin a popridáni otaček se automaticky prepne na plyn.stejná spotřeba je u sekvenčního vstřiku ale to je system ktery se nedá porovnávats monovstřikem a cena je od 33-nahoru.

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz - LPG

Příspěvek od Tomášek »

nasi to maj v cliu automat 1.4 a platili komplet asi 21tis..

Uživatelský avatar
Žížal
Pilot
Pilot
Příspěvky: 740
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz - LPG

Příspěvek od Žížal »

Určitě bych se toho nebál. Ze zkušenosti ti ale doporučím přestavbu hledat nejen podle ceny. Jedna z pastí je že ne každý má možnost zapisovat přímo do techničáku - pokud nemůže tak tě čeká technická a úřad (a všude se platí zvlášť a nemusíš uspět), pokud může tak je vše v jedné ceně. Několik známých na to celkem dojelo...

Uplně ideální je když můžeš zkouknout nějakou přestavbu co dotyčná firma dělala - jak řeší umístění plnícího hrdla, jak ošetří díry co nadělají do kastle atd.

Ve finále je to jako všude - nejsme tak bohatí abychom mohli kupovat levné věci.
Golf real car, real fast

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz - LPG

Příspěvek od Tomášek »

Žížal píše:Určitě bych se toho nebál. Ze zkušenosti ti ale doporučím přestavbu hledat nejen podle ceny. Jedna z pastí je že ne každý má možnost zapisovat přímo do techničáku - pokud nemůže tak tě čeká technická a úřad (a všude se platí zvlášť a nemusíš uspět), pokud může tak je vše v jedné ceně. Několik známých na to celkem dojelo...

Uplně ideální je když můžeš zkouknout nějakou přestavbu co dotyčná firma dělala - jak řeší umístění plnícího hrdla, jak ošetří díry co nadělají do kastle atd.

Ve finále je to jako všude - nejsme tak bohatí abychom mohli kupovat levné věci.

jjpresne jak rikas.. ale vysledek prace jedny firmy mam doma a spokojenost.. pul roku bez problemu..

Uživatelský avatar
muficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 312
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: O.-Dubina, MS.kraj

Re: Dotaz - LPG

Příspěvek od muficek »

Tomasek píše:
muficek píše:Vždyť je to krásná spotřeba............ málo.Až budu chtít jezdit za 4,5/100km,tak si pořídím TDI :mrgreen: .Kolik má nalítáno?

neco kolem 230tkm.. ja nerikam, ze 6,5 je spatna spotreba.. ale to je kdyz jedu sam a tak 80kmh.. kdyz jede 5 lidi, je to jinde...
Já jezdím za 6,5/100km s celou rodinou(2+2+plnej kufr) a 80km/h jezdím možná v obci(to je ftip :oops: )...Jezdím ze Šumperka na Ostravu přes Skřítek(je to docela do kopce a samá zatáčka) a jde to do 7,5l/100km.A s tou cenou je to asi tak,jak říkají kluci.Já jen prodával,jak jsem nakoupil.Asi jsem se stal obětí dezinformace :evil: Určitě bych do toho šel taky,ale chybí love :?
Fiat Polski 125p,1,3, 44kW,Tuzex
VW Golf mk3,1,8, 55kW,social edition http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=96593" onclick="window.open(this.href);return false;
Š Octavia I,1,9TDi, 66kW,Ambiente
VW Golf mk7, 1,6TDi,77kW, Bluemotion

Uživatelský avatar
phobos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz - LPG

Příspěvek od phobos »

LPG je dobry nacpal jsem to do G3 1,6 74KW je to 4 bod tak jsem sel do sekvence spotreba do 10L plynu na jizde to vubec nepoznam jestli jedu na benal bo plyn.Nevim jestli ti udelaj nekde tu kulisarnu do sani pokud je z plastu coz je.Obcas totiz dojde u tohoto systemu co chces ke zpetnemu zaslehu a mas ty plasty na sracky i kdyz se tam davaj protizaslehovy klapky.Prihlaseni se neboj u techto vozu je schvalena hromadna prestavba na LPG zapis do TP je v pohode tusim ze jen 50,- kc a hotovo.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“