Podivná závada

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Podivná závada

Příspěvek od JaSk »

Zdarec, tak další dotaz:
Pokud stojí auto na volnoběh, ta se bez ohledu na teplotu, motor chová divně. Otáčky kolísají v pravidelných intervalech jakoby v dlouhých cyklech (cca 1-2 vteřiny otáčky stoupají a další 1,2 zase klesají a tak stále dokola).
Dělá to už delší dobu a dělalo to před i po výměně oleje na benzín od různých pump.
Očividně to neni nic závažného, ale rád bych věděl co to muže bejt, aby se to nezhoršovalo...
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Uživatelský avatar
budback
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 25.09.2007 19:19
Bydliště: kousek od Třeboně
Kontaktovat uživatele:

Re: Podivná závada

Příspěvek od budback »

JaSk píše:Zdarec, tak další dotaz:
Pokud stojí auto na volnoběh, ta se bez ohledu na teplotu, motor chová divně. Otáčky kolísají v pravidelných intervalech jakoby v dlouhých cyklech (cca 1-2 vteřiny otáčky stoupají a další 1,2 zase klesají a tak stále dokola).
Dělá to už delší dobu a dělalo to před i po výměně oleje na benzín od různých pump.
Očividně to neni nic závažného, ale rád bych věděl co to muže bejt, aby se to nezhoršovalo...
Nejsem odbroník ale mě když todle dělalo tak bylo v pr... vysoké napětí a svíčky .... ale známýmu to dělalo docela intenzivně na oplovi Tygra II a ten měl u motoru utrhlej jeden kabel ... napájel ho z5 a šlapalo to ... takže bych asi prohlídl i kabeláž u motoru ... :)

A možná by neuškodilo otestovat škrtící klapku ... :!:

Uživatelský avatar
iMarwin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec,Mlada Boleslaw
Kontaktovat uživatele:

Re: Podivná závada

Příspěvek od iMarwin »

taky bych juknul na skrtici klapku, ale ta se musi nastavit pres vag

Uživatelský avatar
budback
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 25.09.2007 19:19
Bydliště: kousek od Třeboně
Kontaktovat uživatele:

Re: Podivná závada

Příspěvek od budback »

iMarwin píše:taky bych juknul na skrtici klapku, ale ta se musi nastavit pres vag
ale až pokud s ní budou potíže ... takže bych zkusil otočit volantem na doraz a pokud auto začne zdechat ... pak bych vyndal a vyčistil škrtící klapku a hlavně znovu nastavit na diagnostice ...

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Podivná závada

Příspěvek od JaSk »

Škrtící klapka je vyčištěna, teď teda to nastavení :)
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

KamilGTTDI
Pilot
Pilot
Příspěvky: 868
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: tam za humny

Re: Podivná závada

Příspěvek od KamilGTTDI »

JaSk píše:Škrtící klapka je vyčištěna, teď teda to nastavení :)
co to mas za motor AEE? Muze byt v haji skrtici klapka, dale bych taky vymenil svice s kablema a vickem rozdelovace, taky jsem se setkal ze byl spatny modul zapalovani.

Uživatelský avatar
budback
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 25.09.2007 19:19
Bydliště: kousek od Třeboně
Kontaktovat uživatele:

Re: Podivná závada

Příspěvek od budback »

Nechci bejt šťoura :lol: ale čteš co mu kdo už poradil ??? krom teda toho modulu což je dost nepravděpodobný ... to se projevuje jinak ...

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Podivná závada

Příspěvek od JaSk »

Svíčky sou tam nové (a dělalo to i před výměnou) Začínám docházet k tomu, že je to prostě starej motor a nic s tim neudělám :?
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Uživatelský avatar
Jadugar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 27.09.2007 10:52
Bydliště: Praha/Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Podivná závada

Příspěvek od Jadugar »

Ahoj, i me to zacalo delat min. tyden. Kdyz treba dojizdim na 2jku, nebo 3jku, a zase pridam, tak to skube v nizky otackach. Na volnobeh to taky obcas kolisa. Kabely a svicky jsem daval nove min. tyden, olej se menil pred dvema tydny.

Navic mi to jeste blbne tak, ze kdyz trebas vytocim 2, zaradim 3 a seslapnu tak zacnou klesat otacky a musim znova seslapnout aby se to chytlo, nebo radit s meziplynem, myslel jsem to bude nahlodanym kabelem, ale dela to i po vymene :(

Jeste jeden poznatek, nevim jestli pomuze, ale kdyz to zacalo delat, tak jsem zastavil a pidil se pricine, mel sem otevrenou kapotu a slysel jsem divne praskani, kdyz to vynechalo, jako by se nekde hodila jiskra, podobny zvuk, nevim jak to popsat :) kontroloval jsem kabely jestli jsou spravne zastrcene atd. a vse vypadalo ok.

motor vr6.
Snad to neni OT :)

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Podivná závada

Příspěvek od JaSk »

Podobnej bordel mi dělala ta škrtící klapka, ovšem u polovičního motoru než mýš ty, netušim jak to vypadá u veruny
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Podivná závada

Příspěvek od Stug »

Jadugar píše:Ahoj, i me to zacalo delat min. tyden. Kdyz treba dojizdim na 2jku, nebo 3jku, a zase pridam, tak to skube v nizky otackach. Na volnobeh to taky obcas kolisa. Kabely a svicky jsem daval nove min. tyden, olej se menil pred dvema tydny.

Navic mi to jeste blbne tak, ze kdyz trebas vytocim 2, zaradim 3 a seslapnu tak zacnou klesat otacky a musim znova seslapnout aby se to chytlo, nebo radit s meziplynem, myslel jsem to bude nahlodanym kabelem, ale dela to i po vymene :(

Jeste jeden poznatek, nevim jestli pomuze, ale kdyz to zacalo delat, tak jsem zastavil a pidil se pricine, mel sem otevrenou kapotu a slysel jsem divne praskani, kdyz to vynechalo, jako by se nekde hodila jiskra, podobny zvuk, nevim jak to popsat :) kontroloval jsem kabely jestli jsou spravne zastrcene atd. a vse vypadalo ok.

motor vr6.
Snad to neni OT :)
To s tim meziplynem ne, ale jinak mi to dělá naprosto to samý, včetně "praskání".
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Uživatelský avatar
Phate
Profík
Profík
Příspěvky: 1109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kyjov-Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Podivná závada

Příspěvek od Phate »

zkontroluj si podtlakovy hadice, podle me bude problem v nich.
Tiguan Highline 2.0 TDi - 110KW - DSG7 - Tungsten
GOlf III, 2.8 VR6.

Uživatelský avatar
prigi
Profík
Profík
Příspěvky: 909
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Podivná závada

Příspěvek od prigi »

Jadugar píše:Ahoj, i me to zacalo delat min. tyden. Kdyz treba dojizdim na 2jku, nebo 3jku, a zase pridam, tak to skube v nizky otackach. Na volnobeh to taky obcas kolisa. Kabely a svicky jsem daval nove min. tyden, olej se menil pred dvema tydny.

Navic mi to jeste blbne tak, ze kdyz trebas vytocim 2, zaradim 3 a seslapnu tak zacnou klesat otacky a musim znova seslapnout aby se to chytlo, nebo radit s meziplynem, myslel jsem to bude nahlodanym kabelem, ale dela to i po vymene :(

Jeste jeden poznatek, nevim jestli pomuze, ale kdyz to zacalo delat, tak jsem zastavil a pidil se pricine, mel sem otevrenou kapotu a slysel jsem divne praskani, kdyz to vynechalo, jako by se nekde hodila jiskra, podobny zvuk, nevim jak to popsat :) kontroloval jsem kabely jestli jsou spravne zastrcene atd. a vse vypadalo ok.

motor vr6.
Snad to neni OT :)
VAG jsi zkoušel? Mě to taky cukalo jsem po výměně Lambdy a snímače otáček - bez problémů. 2.0Agg
Jsem zodpovědnej za to co říkám, ne za to jak to dokážeš pochopit...

Uživatelský avatar
Jadugar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 27.09.2007 10:52
Bydliště: Praha/Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Podivná závada

Příspěvek od Jadugar »

VAG jeste ne, ale chystam se ted o svatky u kamose, tak jsem zvedavej co to ukaze :( na kolik vyjde lambda, cca? jen abych vedel kolik si mam pripravit :)

Uživatelský avatar
prigi
Profík
Profík
Příspěvky: 909
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Podivná závada

Příspěvek od prigi »

Jadugar píše:VAG jeste ne, ale chystam se ted o svatky u kamose, tak jsem zvedavej co to ukaze :( na kolik vyjde lambda, cca? jen abych vedel kolik si mam pripravit :)
Podívej se tady : http://www.elitecat.cz/RedirectToLogin.aspx
třeba, ale jsou myslím i levnější cesty...
Jsem zodpovědnej za to co říkám, ne za to jak to dokážeš pochopit...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“