Chcípá mi Vento, pak nějakej čas ani nestartuje

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
As
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno - sever

Re: Chcípá mi Vento, pak nějakej čas ani nestartuje

Příspěvek od As »

iMarwin píše:to AS: a vicko rozdelovace nebo palec v rozelovaci(zkontroluj a ocisti kontakty ve vicku a podivej se na uhlik na palci rozdelovace)???? Jeste jestli je odpor v tom kabelu mezi zapalovacim modulem a rozdelovacem Mel by byt neco kolem 2Kohmu tusim!
popripade to taky muze byt zpusobeno elektrickou casti spinaci skrinky( cca 200,-)


Vim co resis taky jsem si tim prosel takze preji hodne stesti(a trpelivosti) pri hledani zavady!!!!!
Díky za tip - zkusím se podívat na ten uhlík na palci rozdělovače - kontakty jsem již čistil.

O jakou závadu se jednalo v tvém případě?

Uživatelský avatar
iMarwin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec,Mlada Boleslaw
Kontaktovat uživatele:

Re: Chcípá mi Vento, pak nějakej čas ani nestartuje

Příspěvek od iMarwin »

No u me to bylo tak trosku vic veci a vzdy kdyz se neco dalo do kupy tak odesla dalsi vec:(
Zacalo to vickem rozdelovace to jsem dal nove stare bylo obehane a napraskle(Bosh 800,-) (jeste jsem ocistil palec byl takovej spinavej)
Pak odesel modul zapalovani ten jsem dal novej (Koupil jsem z Felicie jelikoz je uplne stejnej a cena byla vic jak o polovicku dole cca 1000,-)
Pak zacal zlobit starter tak jsem stary vyndal a po vyndani jsem zjistil ze mu chybi jeden zub tak jsem ho nechal zrepasovat coz bylo oproti cene noveho uplne smesna polozka ( repase tesne pres pet stovek novej stoji kolem 10000,-) Tipek ho vycistil dal nove uhliky a beha fakt super

Jo jeste jsem ocistil kostry na motoru a kastli jelikoz byly takove zaspinene a okorodovane coz bych ti taky doporucoval udelat je to hodne znat a nezabere to tolik casu :)

Preji uspech

Wentares
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 16.01.2008 08:54

Re: Chcípá mi Vento, pak nějakej čas ani nestartuje

Příspěvek od Wentares »

Wentares píše:
fastr píše:Tak přesně tohle jsem řešil před měsícem, úplně stejné symptomy a byla to ta cívka. Prostě jsem to jednou už nenatočil. Naštěstí mi ji kámoš pujčil a měl jsem možnost to vyzkoušet. A nakonec jsem ji sehnal za cca 900,- , paseje tam totiž modul z Oktávky nebo Feldy. Je úplně stejný, ale levnější. :wink:
Zkusim to. Vybrakuju tchánovu filcku a uvidíme jestli naskočí.
Zdravim, tak sem zkusil ten zapalovací modul z tchánovy feldy. Je pravda, že te modul vypadal dost jetě ( popraskanej, plnej soli...), ale prostě ve feldě funguje. No ale mě s nim vento začalo po pár km cukat a pak klasicky zdechlo. Takže zap. modul vyloučen. Ukostření sem taky zkouknul. Rozdělovač je docela voběhanej. Moh by to dělat ten rozdělovač?
Nějaký jiný nápady?

Uživatelský avatar
iMarwin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec,Mlada Boleslaw
Kontaktovat uživatele:

Re: Chcípá mi Vento, pak nějakej čas ani nestartuje

Příspěvek od iMarwin »

A kabel co vede od modulu k rozdelovaci jsi promeril mel by na nem byt odpor ted presne nevim asi 2Kohmy .
Rozdelovac bych urcite skouknul jestli rozdelovac neni praskly jeslti neni na palci obehanej uhlik.
Zapalovaci modul zkontrolujes tak ze ho komplet odpojis a mezi pinem 15 a 1 bude odpor 0,5 - 0,7 Ohmu a mezi pinem 15 a
pripojenim na rozdelovac bude taky ten odpor 0,5 - 0,7.
Jeste bych zkontorloval jak je na tom Hallovo cidlo tam odpoj konektor a na krajnich pozicich toho konektoru by melo byt napeti pro MOTOR 1,4 - 1,8 minimalne 9V , a u dvoulitru minimalne 10V.(pri zapnutem klicku samo)

Jo a zkontroluj ukostreni motoru ReZ je svina.

Uživatelský avatar
reblack
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Chcípá mi Vento, pak nějakej čas ani nestartuje

Příspěvek od reblack »

iMarwin píše:Je tak to se pridam k dotazu jestli nevadi!
Me to obcas(posledni tri dny) taky nejde nastartovat nebo spis se musi auto nechat premlouvat! A obcas chcipa pri takovem tom mestskem popojizdeni. Ale zavada se obevila az po umyti auta v mycce! Vse jsem skouknul a jedine na co jsem prisel ze je napraskle vicko rozdelovace tak to prisuzuji tomu ( zitra mi snad dorazi nove). NEbo myslite ze to muze byt taky tou civkou zapalovani??????? Jinak vsechny cidla jsou ok po dnesnim promereni?

Motor ABF r.v.93

Predem diky za napady
Zdar tak něco obdobnýho řeším i já. Taky se tomu moc nechce strartovat v tom lepším případě se protočí 2x - 3x strarter než to chytne, ale stalo se mě to hlavně tedka v zimě že musím točit tak 10 sec než to startne a dvakrát sem už vymlátil baterku a nechytl vůbec. Na druhou stranu jak chytne tak už nechcípá... Mám za sebou nový platinový svíčky, teplotní čidla všechny, vyčištěnej a zkontrolovanej rozdělovač a víko, novej hallův snímač, tlaky válců taky v poho a pořád ne a ne na to přijít. Tedka mám tip na možný blbnutí imobilizéru páč ho mám tedka sice nefunkční ale prej když není odpojenej úplně tak to může právě občas dělat neplechu (nevím nerozumím tomu)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“