Nejde nastartovat auto ( nulovani vsech hodnot)

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
iMarwin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec,Mlada Boleslaw
Kontaktovat uživatele:

Nejde nastartovat auto ( nulovani vsech hodnot)

Příspěvek od iMarwin »

Sice nerad ale zakladam novej topic

Na zacatku tydne jsem byl v mycce od te doby auto zlobilo vcera jiz chciplo a uz nejde nastartovat - tak jsem vse promeril baterku, halluv snimac, rozdelovac jsem dnes dal pro jistotu novy(stary byl napraskly), Pastorek starteru(spoustece) vyskakuje, modul zapalovaní jsem prezkousel mel mensi odpor nez mel mit tak jsem dal novy, Pojistky a rele prekontroloval. Jenze auto stale nestartuje po otoceni klicku do polohy na nastartovani zmizi udaje s pristrojovky( po otoceni spet je to jak po odpojeni baterky) a jen cvaka pastorek spoustece! KDE HLEDAT chybu ???? Uz sem bezradny


JO jsem Zapomel Motor ABF

Uživatelský avatar
georges
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 31.10.2007 18:52
Bydliště: někde na JaMajce (okolo Brna)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde nastartovat auto ( nulovani vsech hodnot)

Příspěvek od georges »

začal bych otázkama..
1. zkoušel jsi jinou baterku?
2. ten startér jen cvakne nebo aji pootočí?

napadá mě několik věcí...
- startér když ho vytáhneš z auta a píchneš na baterku a jen vyskočí, je to jasný
- bych zkusil ukostření motoru
vemto s rychléma pruhama a požíračem kovu

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde nastartovat auto ( nulovani vsech hodnot)

Příspěvek od napster »

iMarwin píše:Sice nerad ale zakladam novej topic

Na zacatku tydne jsem byl v mycce od te doby auto zlobilo vcera jiz chciplo a uz nejde nastartovat - tak jsem vse promeril baterku, halluv snimac, rozdelovac jsem dnes dal pro jistotu novy(stary byl napraskly), Pastorek starteru(spoustece) vyskakuje, modul zapalovaní jsem prezkousel mel mensi odpor nez mel mit tak jsem dal novy, Pojistky a rele prekontroloval. Jenze auto stale nestartuje po otoceni klicku do polohy na nastartovani zmizi udaje s pristrojovky( po otoceni spet je to jak po odpojeni baterky) a jen cvaka pastorek spoustece! KDE HLEDAT chybu ???? Uz sem bezradny


JO jsem Zapomel Motor ABF
zkus zajet na VAG pokud jsi v M.B. tak tam,kde byla dřív benzínka petra(dnes OMV) tak tam,jak dělaj Emise je firma tušim bosch a v tý firmě bosch je servis a tam ti to napíchne na VAG za 100kč(nás to tam stálo 100kč Renault Scénic) má víc koncovek,tak to tam zkus.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
iMarwin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec,Mlada Boleslaw
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde nastartovat auto ( nulovani vsech hodnot)

Příspěvek od iMarwin »

No jinou baterku jsem nekousel ale tahle je ok podle promereni!A i kdyz auto dam pres kabely na jine tak je to stejne!
Starter se ani nepootoci jelikoz to jako nema stavu spis bych to prisuzoval nejake elektrice jelikoz se mi vynulujou ty hodnoty ted jsem jeste koupil orech do spinacky jelikoz mi to prijde jak kdyz v te startovaci poloze nedrzi seple !

Kde je ukostren motor? Vim ze na modulu zapalovani ale dalsi mista nevim tedy jestli nejaka vubec jsou????
DIky za napady

Uživatelský avatar
georges
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 31.10.2007 18:52
Bydliště: někde na JaMajce (okolo Brna)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde nastartovat auto ( nulovani vsech hodnot)

Příspěvek od georges »

tak vyškubni konektor od spínačky, připoj ten novej ořech a otoč šroubovákem a hned budeš vědět...ale osobně si myslím že to dělá startér... něco podobnýho sem zažil s R. CLIO

to ukostření přesně nevím, ale musí byt, protože motor je uloženej přes gumu
vemto s rychléma pruhama a požíračem kovu

Uživatelský avatar
iMarwin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec,Mlada Boleslaw
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde nastartovat auto ( nulovani vsech hodnot)

Příspěvek od iMarwin »

tak ukostreni jsem uz snad nasel vsechny tejd jen vyvstava otazka jak vyndat ten starej orech spinacky a dat tam novej nevite nekdo vubec si nevim rady:( ?????? Nebo tam je jen narazen ????

Uživatelský avatar
georges
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 31.10.2007 18:52
Bydliště: někde na JaMajce (okolo Brna)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde nastartovat auto ( nulovani vsech hodnot)

Příspěvek od georges »

iMarwin píše:tak ukostreni jsem uz snad nasel vsechny tejd jen vyvstava otazka jak vyndat ten starej orech spinacky a dat tam novej nevite nekdo vubec si nevim rady:( ?????? Nebo tam je jen narazen ????
proto jsem ti psal že to máš vyzkoušet prvně jen na konektor....je s tím drbačka jak sviňa...je to zajištěný šroubečkem a k tomu je přístup jak z pr***e (na sundaným sloupku se to dělalo blbě natož v autě), proto musíš sundat celej ten hliníkovej baznek... a to ještě jestli se ti povede sundat tu mezivložku na volant... 8O
vemto s rychléma pruhama a požíračem kovu

Uživatelský avatar
iMarwin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec,Mlada Boleslaw
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde nastartovat auto ( nulovani vsech hodnot)

Příspěvek od iMarwin »

tak jsem to zkousel jak si psal a je to to same tudiz chyba ve spinacce neni furt je to stejne:(

Nejake dalsi rady?

Asi zitra zkusim vyndat magnetickej spinac jelikoz uz jinou variantu nevidim, ale je mi divne ze to pri pridrzeni klicku cvaka tudiz by se ten pastorek mel vysunovat jak ma

Uživatelský avatar
georges
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 31.10.2007 18:52
Bydliště: někde na JaMajce (okolo Brna)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde nastartovat auto ( nulovani vsech hodnot)

Příspěvek od georges »

iMarwin píše:tak jsem to zkousel jak si psal a je to to same tudiz chyba ve spinacce neni furt je to stejne:(

Nejake dalsi rady?

Asi zitra zkusim vyndat magnetickej spinac jelikoz uz jinou variantu nevidim, ale je mi divne ze to pri pridrzeni klicku cvaka tudiz by se ten pastorek mel vysunovat jak ma
to je už takhle těžký posoudit když to neslyším...můj osobní názor: Je to startérem!

má teorie je taková, že to co slyšíš je střídaví cvakání pastorku a relátka, protože při startování se soustřeďuje veškerá energie na startér, proto relátko odpojí veškerý podružný zařízení a začne vyskakovat pastorek, jenže ten se někde sekne (nebo něco) a energie se buť nedostane kam má nebo se vyskratuje a pastorek se vrátí zpět do výchozí polohy a takhle to pulzuje...
vemto s rychléma pruhama a požíračem kovu

Uživatelský avatar
muficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 312
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: O.-Dubina, MS.kraj

Re: Nejde nastartovat auto ( nulovani vsech hodnot)

Příspěvek od muficek »

Se starým autem jsem měl stejný problém.Startér jen vysunul pastorek,ale netočil 8O .Kontrolky úplně zhasly :evil: .Vyndal jsem ho,rozdělal,vyčistil,omastil(byl vevnitř zaflákaný jako prase) a 2,5 roku bez problémů fungoval :wink: .Pak jsem auto prodal a koupil golfa 8)
Fiat Polski 125p,1,3, 44kW,Tuzex
VW Golf mk3,1,8, 55kW,social edition http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=96593" onclick="window.open(this.href);return false;
Š Octavia I,1,9TDi, 66kW,Ambiente
VW Golf mk7, 1,6TDi,77kW, Bluemotion

Uživatelský avatar
iMarwin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec,Mlada Boleslaw
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde nastartovat auto ( nulovani vsech hodnot)

Příspěvek od iMarwin »

Tak uz je vse spravene a startuje to jak vino, ale asi budu muset poresit jeste baterku!
Jinak ten starter byl tak obehanej ze jsem ho musel nechat repasnout u jednoho tipka co se tim zabyva Ale stalo to 500 kilo a to ho komplet vycistil dal nove uhliky a nove ozubene kolecko jelikoz na tom puvodnim chybelo dokonce pul zubu a zbytek byl ozuzlany!Nastesti to zvladl ze dne na den!

Timto dekuji Georgesovi a vsem dalsim za rady MOOOOC diky

Uživatelský avatar
Dom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde nastartovat auto ( nulovani vsech hodnot)

Příspěvek od Dom »

stalo se mi úplně to samé ale bylo to baterkou byla úplně v háji zkratovala se vevnitř ale když sem jí měřil tak normálně ukazovala kolem 12,5V pak sem to zkoušel přes kabely a startér už se poutočil dal sem jinou a bylo to ok...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“