Samovolné zvyšování otáček

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Vendaxxl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 20.01.2008 18:00

Samovolné zvyšování otáček

Příspěvek od Vendaxxl »

Zdravím
Dnes se mi zničeho nic začali zvyšovat volnoběžné otáčky motoru, za studena cca 1100 otáček se mi otáčky zvyšují střídavě až na 2000 otáček. Již dříve jsem měl stejný problém ale zvyšování bylo 1100 až 1200 otáček, pomohlo vyčištění hrdla sání teď to nepomohlo.
GOLF 3 motor AEE 1.6 55kw r.v. 96
Muže mi prosím někdo poradit.

Uživatelský avatar
budback
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 25.09.2007 19:19
Bydliště: kousek od Třeboně
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovolné zvyšování otáček

Příspěvek od budback »

zkus otočit volantem nadoraz do strany a pokud auto začne zdechat nebo dávat vysoký otáčky tak je to škrtící klapka jestli ne tak bych to viděl na elektriku

Vendaxxl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 20.01.2008 18:00

Re: Samovolné zvyšování otáček

Příspěvek od Vendaxxl »

Dík zýtra to zkusím.
budback píše:zkus otočit volantem nadoraz do strany a pokud auto začne zdechat nebo dávat vysoký otáčky tak je to škrtící klapka jestli ne tak bych to viděl na elektriku

Vendaxxl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 20.01.2008 18:00

Re: Samovolné zvyšování otáček

Příspěvek od Vendaxxl »

Dík zítra to skusím.
budback píše:zkus otočit volantem nadoraz do strany a pokud auto začne zdechat nebo dávat vysoký otáčky tak je to škrtící klapka jestli ne tak bych to viděl na elektriku

Vendaxxl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 20.01.2008 18:00

Re: Samovolné zvyšování otáček

Příspěvek od Vendaxxl »

Ještě bych dodal to že když přidám plyn na cca 3000 otáček a povolim plyn tak se ručička na chvilku zastaví na 2000 otáčkách potom na 1500 otáčkách a pak to padne teprve na volnoběh.
Vendaxxl píše:Zdravím
Dnes se mi zničeho nic začali zvyšovat volnoběžné otáčky motoru, za studena cca 1100 otáček se mi otáčky zvyšují střídavě až na 2000 otáček. Již dříve jsem měl stejný problém ale zvyšování bylo 1100 až 1200 otáček, pomohlo vyčištění hrdla sání teď to nepomohlo.
GOLF 3 motor AEE 1.6 55kw r.v. 96
Muže mi prosím někdo poradit.

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: Samovolné zvyšování otáček

Příspěvek od G3-lower »

Urcite bych koupil tak i tak sprej na cisteni skrticich klap a karburatoru a vystrikal klapku. Kdyz mi zacly blbnout otacky poprve tak to pomohlo. Po druhe uz ne :x a doted nejezdim. Mas jen tento problem? Me to dela podobne veci akorat na volnobeh to beha 700-1000cca a auto sem tam skoro chcipne a motor se trese jak kdyby chtel vyskocit a vynechava, ma takovy nepravidelny chod. VAG zkouseli dva lidi a oba bez chyb tak nevim :cry:

Vendaxxl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 20.01.2008 18:00

Re: Samovolné zvyšování otáček

Příspěvek od Vendaxxl »

jo motor se zdá byt hlučnější přibylo i cvakání , zrovna jsem četl něco o resetu klapky je na to program zatím jsem našel pouze pro Filcku 1.3 MPI je zdarma na netu.
G3-lower píše:Urcite bych koupil tak i tak sprej na cisteni skrticich klap a karburatoru a vystrikal klapku. Kdyz mi zacly blbnout otacky poprve tak to pomohlo. Po druhe uz ne :x a doted nejezdim. Mas jen tento problem? Me to dela podobne veci akorat na volnobeh to beha 700-1000cca a auto sem tam skoro chcipne a motor se trese jak kdyby chtel vyskocit a vynechava, ma takovy nepravidelny chod. VAG zkouseli dva lidi a oba bez chyb tak nevim :cry:

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Samovolné zvyšování otáček

Příspěvek od LiborG3 »

G3-lower píše:Urcite bych koupil tak i tak sprej na cisteni skrticich klap a karburatoru a vystrikal klapku. Kdyz mi zacly blbnout otacky poprve tak to pomohlo. Po druhe uz ne :x a doted nejezdim. Mas jen tento problem? Me to dela podobne veci akorat na volnobeh to beha 700-1000cca a auto sem tam skoro chcipne a motor se trese jak kdyby chtel vyskocit a vynechava, ma takovy nepravidelny chod. VAG zkouseli dva lidi a oba bez chyb tak nevim :cry:
To je hodně divný osobně bych tipl nějáký čidlo a má tady ten motor zapalovací kostku a nebo ještě rozdělovač??
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Samovolné zvyšování otáček

Příspěvek od LiborG3 »

budback píše:zkus otočit volantem nadoraz do strany a pokud auto začne zdechat nebo dávat vysoký otáčky tak je to škrtící klapka jestli ne tak bych to viděl na elektriku
A jak tady ta zkouška funguje?? tomu nerozumím proč otočit volant do rejdu??
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
iMarwin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec,Mlada Boleslaw
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovolné zvyšování otáček

Příspěvek od iMarwin »

Osobne bych rekl, ze otoceni do rejdu pri volnobehu nejvice zatezuje motor a tim poznas jestli ma dost vzduchu,atd

Rozdelovacem to nebude to by mu spise motor chcipal a otacky by padaly a ne stoupaly!
Zapalovaci modul by delal stejnej brajgly jako rozdelovac ale urcite neni naskodu (a ani to nezabere moc casu)
Tyhle dve veci zkontrolovat Kounout se jestli rozdelovac neni praskly jeslti neni na palci obehanej uhlik.
Zapalovaci modul zkontrolujes tak ze ho komplet odpojis a mezi pinem 15 a 1 bude odpor 0,5 - 0,7 Ohmu a mezi pinem 15 a
pripojenim na rozdelovac bude taky ten odpor 0,5 - 0,7.
Jeste bych zkontorloval jak je na tom Hallovo cidlo tam odpoj konektor a na krajnich pozicich toho konektoru by melo byt napeti pro MOTOR 1,4 - 1,8 minimalne 9V , a u dvoulitru minimalne 10V.(pri zapnutem klicku samo)

Vycisti skrtici klapku a pak je dobre ji nechat nastavit na vagu jelikoz se dost snadno rozhodi! Pokud to nebude skrtici klapkou tak te ceka kontola jeste par cidel. Ale zacal bych takhle

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: Samovolné zvyšování otáček

Příspěvek od G3-lower »

Rozdelovac i palec asi vymenim. Zkusim i kabely ke svickam. Na VAGu mi to ukazalo, ze vsechny cidla jsou OK. Skrtici klapku po vymene nastavenou jeste nemam to je pravda. Na zacatku brezna do nej opet nasypu prachy a doufam, ze uz pojede.

Uživatelský avatar
iMarwin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec,Mlada Boleslaw
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovolné zvyšování otáček

Příspěvek od iMarwin »

no ono to neni zas takova palba vicko rozdelovace BOSH 800,-a no name 400,- a zapalovaci modul stoji cca 1000,- (nemusis kupovat primo pro tvuj motor jelikoz je shodny s felicii ci octavou a ty jsou o polovic levnejsi)
Hele a to nastavnei fakt udela kolikrat kouzla takze bych stim nevahal

Vendaxxl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 20.01.2008 18:00

Re: Samovolné zvyšování otáček

Příspěvek od Vendaxxl »

Díky za radu do konce týdne jdu na VAG tak potom dám zprávu jak to dopadlo a jestli se problém vyřešil.
iMarwin píše:Osobne bych rekl, ze otoceni do rejdu pri volnobehu nejvice zatezuje motor a tim poznas jestli ma dost vzduchu,atd

Rozdelovacem to nebude to by mu spise motor chcipal a otacky by padaly a ne stoupaly!
Zapalovaci modul by delal stejnej brajgly jako rozdelovac ale urcite neni naskodu (a ani to nezabere moc casu)
Tyhle dve veci zkontrolovat Kounout se jestli rozdelovac neni praskly jeslti neni na palci obehanej uhlik.
Zapalovaci modul zkontrolujes tak ze ho komplet odpojis a mezi pinem 15 a 1 bude odpor 0,5 - 0,7 Ohmu a mezi pinem 15 a
pripojenim na rozdelovac bude taky ten odpor 0,5 - 0,7.
Jeste bych zkontorloval jak je na tom Hallovo cidlo tam odpoj konektor a na krajnich pozicich toho konektoru by melo byt napeti pro MOTOR 1,4 - 1,8 minimalne 9V , a u dvoulitru minimalne 10V.(pri zapnutem klicku samo)

Vycisti skrtici klapku a pak je dobre ji nechat nastavit na vagu jelikoz se dost snadno rozhodi! Pokud to nebude skrtici klapkou tak te ceka kontola jeste par cidel. Ale zacal bych takhle

Uživatelský avatar
budback
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 25.09.2007 19:19
Bydliště: kousek od Třeboně
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovolné zvyšování otáček

Příspěvek od budback »

LiborG3 píše:
budback píše:zkus otočit volantem nadoraz do strany a pokud auto začne zdechat nebo dávat vysoký otáčky tak je to škrtící klapka jestli ne tak bych to viděl na elektriku
A jak tady ta zkouška funguje?? tomu nerozumím proč otočit volant do rejdu??

Jak píše iMarwin

Zatěžuje to motor a klapku která dorovnává .. pokud je vadná začne kolísat... budto nahoru nebo dolů ....

Vendaxxl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 20.01.2008 18:00

Re: Samovolné zvyšování otáček

Příspěvek od Vendaxxl »

Problém je vyřešen pomohl reset klapky přes VAG.
Dík všem za rady

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“