Ukňučenej Golf

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Ukňučenej Golf

Příspěvek od PlusOne »

Je mi to blbý, ale mám ZASE problém. Můj Pinkouš za jízdy občas píská a semtam nepěkně zakňučí, je to zvuk podobnej tomu, jako když pracuje motorek na podtlakovej centrál. Zvuky se ozývají (podle poslechu) jenom za jízdy, a jdou směrem od pravé poloosy - nevím, čím by to mohlo bejt, mate mě to, že se zvuky ozývají jenom někdy a jenom za jízdy. Máte někdo podobnou zkušenost, případně radu?

Kecy typu "Máš to rozbitý" si nechte od cesty, díky:)) Za každou radu, která k něčemu povede, budu vděčnej....což vám sice nepomůže, ale třeba někomu, kdo má podobnej problém, jo....

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukňučenej Golf

Příspěvek od colorconceptGT »

pozri na napnutie remenou ak mas TDi tak obidva klinovi aj drazkovany...ci nesmikaju....ak mas klimu tak volnobezka na klima kompresore ten je dost hlboko dole ale da sa snou otocit pozri ci ide lahko....inac klimu treba teda je dobre rez za mesiac aj v zime na chvilu zapnut koli premazaniu a zamedzeniu drobnym unikom...naplne...
ak mas na alternetore tiez voonobezku tak skontruj aj tu popr remen dole a otacat cim sa da alter vodiaca klima servo vodna vsetko musi ist relativne zlahka....

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Ukňučenej Golf

Příspěvek od PlusOne »

colorconceptGT píše:pozri na napnutie remenou ak mas TDi tak obidva klinovi aj drazkovany...ci nesmikaju....ak mas klimu tak volnobezka na klima kompresore ten je dost hlboko dole ale da sa snou otocit pozri ci ide lahko....inac klimu treba teda je dobre rez za mesiac aj v zime na chvilu zapnut koli premazaniu a zamedzeniu drobnym unikom...naplne...
ak mas na alternetore tiez voonobezku tak skontruj aj tu popr remen dole a otacat cim sa da alter vodiaca klima servo vodna vsetko musi ist relativne zlahka....
Nene, je to benzín...a bez klimy. Napadlo mě, že to může dělat rozvoďák, ale.... no, nevím, no

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Ukňučenej Golf

Příspěvek od LiborG3 »

PlusOne píše:
colorconceptGT píše:pozri na napnutie remenou ak mas TDi tak obidva klinovi aj drazkovany...ci nesmikaju....ak mas klimu tak volnobezka na klima kompresore ten je dost hlboko dole ale da sa snou otocit pozri ci ide lahko....inac klimu treba teda je dobre rez za mesiac aj v zime na chvilu zapnut koli premazaniu a zamedzeniu drobnym unikom...naplne...
ak mas na alternetore tiez voonobezku tak skontruj aj tu popr remen dole a otacat cim sa da alter vodiaca klima servo vodna vsetko musi ist relativne zlahka....
Nene, je to benzín...a bez klimy. Napadlo mě, že to může dělat rozvoďák, ale.... no, nevím, no
Tak to těžko!! Rozvoďák fack ne.....už si slyšel hvízdat ozubenej řemen??? Já ještě ne těžko říct a na volnoběhu to dělá a nebo nědělá?? Nemůžou třeba dělat bordel přepustný ventily na servu??
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Ukňučenej Golf

Příspěvek od PlusOne »

LiborG3 píše:
PlusOne píše: Nene, je to benzín...a bez klimy. Napadlo mě, že to může dělat rozvoďák, ale.... no, nevím, no
Tak to těžko!! Rozvoďák fack ne.....už si slyšel hvízdat ozubenej řemen??? Já ještě ne těžko říct a na volnoběhu to dělá a nebo nědělá?? Nemůžou třeba dělat bordel přepustný ventily na servu??
No, mohly by...ale to hvízdání a kňučení, pokud spolu souvisí, se ozývá i na rovinkách...a ne pořád. Jen občas. To je to, co mě mate.

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Ukňučenej Golf

Příspěvek od LiborG3 »

PlusOne píše:
LiborG3 píše: Tak to těžko!! Rozvoďák fack ne.....už si slyšel hvízdat ozubenej řemen??? Já ještě ne těžko říct a na volnoběhu to dělá a nebo nědělá?? Nemůžou třeba dělat bordel přepustný ventily na servu??
No, mohly by...ale to hvízdání a kňučení, pokud spolu souvisí, se ozývá i na rovinkách...a ne pořád. Jen občas. To je to, co mě mate.
Nevím čoveče tolik zkušeností zase nemám každopádně se něco hlásí o svou pozornost že je na konci svých sil......
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukňučenej Golf

Příspěvek od napster »

nedávno jsem tohle v servisu opravoval,bylo to sice na autě KIA,ale bylo to málo napnutým řemenem.nech ho přepnout,nebo to ješt dělala kladka.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Ukňučenej Golf

Příspěvek od PlusOne »

napster píše:nedávno jsem tohle v servisu opravoval,bylo to sice na autě KIA,ale bylo to málo napnutým řemenem.nech ho přepnout,nebo to ješt dělala kladka.
Takže buď dopnout řemen...anebo udělat rozvody tak jako tak - což si myslím, že by bylo rozumný. Včetně napínací kladky - na kolik to tak přijde na 1.4ku benzína?

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukňučenej Golf

Příspěvek od napster »

PlusOne píše:
napster píše:nedávno jsem tohle v servisu opravoval,bylo to sice na autě KIA,ale bylo to málo napnutým řemenem.nech ho přepnout,nebo to ješt dělala kladka.
Takže buď dopnout řemen...anebo udělat rozvody tak jako tak - což si myslím, že by bylo rozumný. Včetně napínací kladky - na kolik to tak přijde na 1.4ku benzína?

nejprve bych ho zkusil jen dopnout.Jinak mě ta sada na 1.9TD stála 1700kč ale se slevou. jinak bude to možná kolem dvojky,možná míň koukni na http://www.autokelly.cz
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Ukňučenej Golf

Příspěvek od PlusOne »

napster píše:
PlusOne píše: Takže buď dopnout řemen...anebo udělat rozvody tak jako tak - což si myslím, že by bylo rozumný. Včetně napínací kladky - na kolik to tak přijde na 1.4ku benzína?

nejprve bych ho zkusil jen dopnout.Jinak mě ta sada na 1.9TD stála 1700kč ale se slevou. jinak bude to možná kolem dvojky,možná míň koukni na http://www.autokelly.cz
Jo, v poho...sada stojí nějakých 1700-2000 podle výrobce, plus práce...to by měl servisák do hodiny stihnout, oder?

Uživatelský avatar
01lukasss01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukňučenej Golf

Příspěvek od 01lukasss01 »

Nazdar hosi suhlasim s tym co napisal napster...Uplne staci dotiahnut remen a este by som ho doporucil potriet obicajnym midlom na ruky.. A sponovacia kladka to urcite nebude preto lebo ona by popiskovala aj na volnobeh..!!! A ramos ma seat cordobu a mal podobny problem vymenil asi try alebo 4 znacky remenou a nakoniec sme zistily ze to robi lozisko v alternatori...!! Vymenil ho a ma pokoj.. :lol: A tiez si myslim ze bude rozumnejsie vyskusat lacne alternatyvi a potom skusat drahsie experimenty... :wink:

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Ukňučenej Golf

Příspěvek od LiborG3 »

Počkej mýdlo vysušuje dlouhodobě ne?? Já to vždycky podmáznu konkorem v práci spíš to chce zkusit jestli ten řemen není popraskanej atd. protože když už je ztvrdlej tak už mu nepomůže ani svěcená voda...... :)
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Ukňučenej Golf

Příspěvek od PlusOne »

01lukasss01 píše:Nazdar hosi suhlasim s tym co napisal napster...Uplne staci dotiahnut remen a este by som ho doporucil potriet obicajnym midlom na ruky.. A sponovacia kladka to urcite nebude preto lebo ona by popiskovala aj na volnobeh..!!! A ramos ma seat cordobu a mal podobny problem vymenil asi try alebo 4 znacky remenou a nakoniec sme zistily ze to robi lozisko v alternatori...!! Vymenil ho a ma pokoj.. :lol: A tiez si myslim ze bude rozumnejsie vyskusat lacne alternatyvi a potom skusat drahsie experimenty... :wink:
No, podívej, já ty rozvody měl na jaře stejně v plánu (Gof má najeto 210 tisíc, nevím, kdy byly naposledy dělaný, koupil jsem ho s 200 a něco) , takže je udělám teď, a bude. Pokud se bude dál něco ozývat, půjdu za tím, dneska to vezu do servisu, ať se baví taky oni....:)))

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Ukňučenej Golf

Příspěvek od PlusOne »

LiborG3 píše:
PlusOne píše: No, mohly by...ale to hvízdání a kňučení, pokud spolu souvisí, se ozývá i na rovinkách...a ne pořád. Jen občas. To je to, co mě mate.
Nevím čoveče tolik zkušeností zase nemám každopádně se něco hlásí o svou pozornost že je na konci svých sil......
Šlo mi o to, zjistit CO to je. To, že je něco v prdeli jsem odhadnul i sám. No nic, nechám udělat rozvody, a uvidím. Když už nic, tak aspoň budu jezdit bez strachu, že se mi kousne motor...

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukňučenej Golf

Příspěvek od RomeoMontek »

rozvody udělej!! to není pr**l...jinak jsou udělaný během opravdu chvilinky...jinak kladky pískají spíš na volnoběh...a jestli ti to píská jen při tozjezdu a pak se uklidní tak to vypadá, že je povolenej rozvoďák...ale kažodpádně pokud si neměnil tak vyměnit..to je první věc co u "novýho starýho" auto musíš pro jistotu udělat...
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“