Výměna vodní pumpy...pomoc!!

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
dominic
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 259
Registrován: 01.01.2008 20:24
Bydliště: Ostrava - Centrum
Kontaktovat uživatele:

Výměna vodní pumpy...pomoc!!

Příspěvek od dominic »

Zdar..potrebuju poradit jak na Gofinovi III vymenit vodni pumpu???!!Nevite nekdo kde na netu najit neco jak na to??Ptz jen tak hlava nehlava se do toho vrtat nebudu...Predem dikes moc!!!
Bývalka: Vw MK3 1.6 74kW

Aktuálně: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=156887" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Výměna vodní pumpy...pomoc!!

Příspěvek od PlusOne »

dominic píše:Zdar..potrebuju poradit jak na Gofinovi III vymenit vodni pumpu???!!Nevite nekdo kde na netu najit neco jak na to??Ptz jen tak hlava nehlava se do toho vrtat nebudu...Predem dikes moc!!!
Jestli se v tom nechceš bezhlavě vrtat, pak je lepší to svěřit servisu - nová pumpa mě stála 1100 (dá se sehnat levnější, vím o tom - chtěl jsem tu dražší:)) )plus hodina práce - to není tak zlý, myslím.

Uživatelský avatar
bikila
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 11.02.2008 23:55
Bydliště: Rumburk

Re: Výměna vodní pumpy...pomoc!!

Příspěvek od bikila »

co mas za motor ja to dělal u1.6i a není to tak nákladný ale chce to vyměnit i rozvody

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Výměna vodní pumpy...pomoc!!

Příspěvek od LiborG3 »

bikila píše:co mas za motor ja to dělal u1.6i a není to tak nákladný ale chce to vyměnit i rozvody
U G3 je vodní pumpa elektrická takže nevím proč by měl měnit rozvody.....
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vodní pumpy...pomoc!!

Příspěvek od KaCzaba »

LiborG3 píše:
bikila píše:co mas za motor ja to dělal u1.6i a není to tak nákladný ale chce to vyměnit i rozvody
U G3 je vodní pumpa elektrická takže nevím proč by měl měnit rozvody.....

elektricka vodni pumpa u G3jky?mozna tak ze veruna neco podobnyho ma na dochlazovani.ale to jsem jen obcas cetl tam,kde o tom psal pikachuux..jinak je to podle motoru.TDI to na rozvodech nema,nevim,jak jiny benzinovy ,motory.ale je nutne rozvody pry schodit,kdyz se sundava.a uz se to tady pred nedavnem dost do detailu resilo....pohledam to nekde...
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vodní pumpy...pomoc!!

Příspěvek od KaCzaba »

staci dat hledat a nazev prispevku je kupodivu : "vymena vodni pumpy" :mrgreen:
je tam pak dalsi odkaz na jedno podrobnejsi tema

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=3 ... odni+pumpy
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Výměna vodní pumpy...pomoc!!

Příspěvek od PlusOne »

KaCzaba píše:
LiborG3 píše: U G3 je vodní pumpa elektrická takže nevím proč by měl měnit rozvody.....

elektricka vodni pumpa u G3jky?mozna tak ze veruna neco podobnyho ma na dochlazovani.ale to jsem jen obcas cetl tam,kde o tom psal pikachuux..jinak je to podle motoru.TDI to na rozvodech nema,nevim,jak jiny benzinovy ,motory.ale je nutne rozvody pry schodit,kdyz se sundava.a uz se to tady pred nedavnem dost do detailu resilo....pohledam to nekde...
Nechal jsem dělat na benzínové 1.4ce rozvody, prohlížel mi taky drážkovej řemen a kladky, přitom zjistil, že vodní pumpa je v hajzlu. Tak jsem ji nechal vyměnit - je hnaná drážkovým řemenem, ne rozvoďákem. A v žádném případě není elektrická. Jestli to může bejt na TDI jinak, nevím....

Hm, koukám, že v tom odkaze, co sem plácl Kačus, je to docela dobře popsaný....holt někdy ruce rychlejší než hlava, no :mrgreen:

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vodní pumpy...pomoc!!

Příspěvek od KaCzaba »

jen uz vim,ze se to tu vicekrat a docela do detailu resuli a i tema s tim spojene je hvizdani remenu a kde je taktez popis vymeny techto veci.
btw kdyz u toho budes,je dobry treba vymenit i termostat,jen z prevence,jelikoz kdybych to nekdy musel delat ,tak bych zas kuli termostatu nechtel zase vyndavat klimakompresor,servo.ale to neni podstatny.
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Výměna vodní pumpy...pomoc!!

Příspěvek od LiborG3 »

Máš recht špatně sem to pochopil právě tohle mi všechno vysvětloval pikachuxxx :D tak su zase za piču no nedá se nic dělat.....Jinak já myslel že drážkovej řemen má na starosti servo??
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Výměna vodní pumpy...pomoc!!

Příspěvek od vwCharlie »

tak pro ujasnění:
motory 1.4 a 1.6 (pouze 55kW) mají vodní pumpu poháněnou rozvodem
všechny naftové motory ji mají poháněnou plochým drážkovým řemenem altíku
motor 1.6(74kW),1.8 a 2.0 benzin taky plochým drážkovým řemenem altíku
motor 2.8 a 2.9 mají řetěz místo rozvodů a vodní pumpa je poháněna řemenem mimo rozvod a právě tyto motory by měly mít elektrické doběhové čerpadlo vody. TDi to má taky možná nějaké,ale není to vodní pumpa myšlená jako vodní pumpa. :wink:

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vodní pumpy...pomoc!!

Příspěvek od KaCzaba »

LiborG3 píše:Máš recht špatně sem to pochopil právě tohle mi všechno vysvětloval pikachuxxx :D tak su zase za piču no nedá se nic dělat.....Jinak já myslel že drážkovej řemen má na starosti servo??

konkretne u TDI je servo pohanene uplne samo zvlast jednim a ne tim plochym drazkovanym remenem,ale klasickym klinovym
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Výměna vodní pumpy...pomoc!!

Příspěvek od PlusOne »

LiborG3 píše:Máš recht špatně sem to pochopil právě tohle mi všechno vysvětloval pikachuxxx :D tak su zase za piču no nedá se nic dělat.....Jinak já myslel že drážkovej řemen má na starosti servo??
Já měl zase dojem, že na benzínové 1.4ce má drážkáč na starosti vodní pumpu, altík, a servo. Ale jak píše Charlie, asi to bude trochu jinak.... tak jsme holt zas o něco chytřejší, no:)))
Proto sem, mimo jiné, tak rád chodím, protože se dycinky něco novýho dozvím:)))

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“