Bílá emulze na víčku od oleje

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Frenki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 24.02.2006 21:02

Bílá emulze na víčku od oleje

Příspěvek od Frenki »

zjistil sem, že zespod víčka od oleje mám takovou bílou emulzi, narazil sem na to v souvislosti, že se mi začala ztrácet chladící kapalina, hladina oleje stejná, ikdyž někde to trochu kape...
Co s tím myslíte, že mám dělat? mohlo by to být těsnění pod hlavou,? někde sem čet, že je to v zimě běžné, což se mi ovšem nezdá..
předem díky za rady, rád bych to totiž dal do pořádku ptz se mi to vůbec, ale vůbec nelíbí

Uživatelský avatar
Ventista
Profík
Profík
Příspěvky: 985
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovwice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá emulze na víčku od oleje

Příspěvek od Ventista »

Frenki píše:zjistil sem, že zespod víčka od oleje mám takovou bílou emulzi, narazil sem na to v souvislosti, že se mi začala ztrácet chladící kapalina, hladina oleje stejná, ikdyž někde to trochu kape...
Co s tím myslíte, že mám dělat? mohlo by to být těsnění pod hlavou,? někde sem čet, že je to v zimě běžné, což se mi ovšem nezdá..
předem díky za rady, rád bych to totiž dal do pořádku ptz se mi to vůbec, ale vůbec nelíbí
Tak to vypadá na to,že máš v oleji vodu a s největší pravděpodobností je to těsnění pod hlavou
Můj názor :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Bílá emulze na víčku od oleje

Příspěvek od PlusOne »

Frenki píše:zjistil sem, že zespod víčka od oleje mám takovou bílou emulzi, narazil sem na to v souvislosti, že se mi začala ztrácet chladící kapalina, hladina oleje stejná, ikdyž někde to trochu kape...
Co s tím myslíte, že mám dělat? mohlo by to být těsnění pod hlavou,? někde sem čet, že je to v zimě běžné, což se mi ovšem nezdá..
předem díky za rady, rád bych to totiž dal do pořádku ptz se mi to vůbec, ale vůbec nelíbí
Běžné to není, a na 99% to tím těsněním pod hlavou bude...chladicí kapalina se ti mísí s olejem.

Frenki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Bílá emulze na víčku od oleje

Příspěvek od Frenki »

takze ma to souvislost, ze tim ze je praskla hlava, tak mi to prisava chladici kapalinu ktera se tudiz ztraci, jestli to dobre chapu?
no bud to zkusim s jednim automechanikem sundad a vymenit, nebo servis...
ale jako student budu rad kdyz to vyjde co nejlevnejc no.. :D , kazdopadne dik za rady

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Bílá emulze na víčku od oleje

Příspěvek od PlusOne »

Frenki píše:takze ma to souvislost, ze tim ze je praskla hlava, tak mi to prisava chladici kapalinu ktera se tudiz ztraci, jestli to dobre chapu?
no bud to zkusim s jednim automechanikem sundad a vymenit, nebo servis...
ale jako student budu rad kdyz to vyjde co nejlevnejc no.. :D , kazdopadne dik za rady
Nemusí být hned prasklá hlava, jen to těsnění pod ní možná už netěsní, no...

Uživatelský avatar
mato88
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 491
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tlmače - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá emulze na víčku od oleje

Příspěvek od mato88 »

bud tesnenie,alebo v horsom pripade hlava

Uživatelský avatar
georges
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 31.10.2007 18:52
Bydliště: někde na JaMajce (okolo Brna)
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá emulze na víčku od oleje

Příspěvek od georges »

Co máš za motor?
hoď foto jak vypadá ta srajda na víčku
vemto s rychléma pruhama a požíračem kovu

Uživatelský avatar
jhn
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ml. Boleslav

Re: Bílá emulze na víčku od oleje

Příspěvek od jhn »

přes zimu se to stává, že pod víčkem takovou světlou emulzi, pokud se ti ztráci ch. kapalině nějak hodně, tak to bude asi těsnění pod hlavou, pokud se ti za rok a nalýtaných 30 tis. km ztratili dvě deci, tak to není vůbec nic...

přes zimu se sto stává, protože při studených startech tam kondenzuje hodně vody...
ICQ: 236-929-455, e-mail: jhn.s@post.cz

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Bílá emulze na víčku od oleje

Příspěvek od PlusOne »

jhn píše:přes zimu se to stává, že pod víčkem takovou světlou emulzi, pokud se ti ztráci ch. kapalině nějak hodně, tak to bude asi těsnění pod hlavou, pokud se ti za rok a nalýtaných 30 tis. km ztratili dvě deci, tak to není vůbec nic...

přes zimu se sto stává, protože při studených startech tam kondenzuje hodně vody...
...ale ne pokud se mu zároveň ztrácí i chladicí kapalina. Tohle bude prasklá hlava, nebo spíš to těsnění. Stejně ji bude muset tak jako tak sundat - takže uvidí....

Uživatelský avatar
muficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 312
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: O.-Dubina, MS.kraj

Re: Bílá emulze na víčku od oleje

Příspěvek od muficek »

Na starém autě mi to dělalo taky,ale jen v zimě.Jenom se mi to tam srazilo.V létě bylo všechno O.K. 8) Ale jestli se ti začla ta emulze dělat,když se začla strácet ta chlad.kapalina,tak to asi bude to těsnění :roll: nebo v horším případě hlava :(
Fiat Polski 125p,1,3, 44kW,Tuzex
VW Golf mk3,1,8, 55kW,social edition http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=96593" onclick="window.open(this.href);return false;
Š Octavia I,1,9TDi, 66kW,Ambiente
VW Golf mk7, 1,6TDi,77kW, Bluemotion

Frenki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Bílá emulze na víčku od oleje

Příspěvek od Frenki »

tak o vikendu na to konecne mrknu a zjistim co to je, mluvil sem s par mechanikama, a bylo mi receno ze ta bila srajda pod vickem ze to v zime pri kratkych trasach stava. Takze jeste znova zkusim projit vsechny hadice a spoje, popripade na miste zkusit jestli nekde nebude kapat.
Pokud ne tak to asi bude tesneni ci hlava no.
Takze uvidim. Jinak diky moc za rady :)

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Bílá emulze na víčku od oleje

Příspěvek od vwCharlie »

no než se rozhodneš sundávat hlavu,tak to určitě prolez,protože je to přesně,tak jak psal jhn. Nejčastěji kde se ztrácí voda,jsou ty plastové přiruby přišroubované k hlavě.Na jedné je hadice z chladiče a na druhé hadice z topení.Praskne to většinou kolem šroubku a voda se ztácí právě tam. To že je emulze na víčku,je v tomto počasí při krátkých trasách běžné,emulze by musela být i v oleji dole ve vaně,takže i na olejové měrce.

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá emulze na víčku od oleje

Příspěvek od Stug »

muficek píše:Na starém autě mi to dělalo taky,ale jen v zimě.Jenom se mi to tam srazilo.V létě bylo všechno O.K. 8) Ale jestli se ti začla ta emulze dělat,když se začla strácet ta chlad.kapalina,tak to asi bude to těsnění :roll: nebo v horším případě hlava :(
Napsal bych to naprosto stejně jako ty :old:
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá emulze na víčku od oleje

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Pánové,já nemám tu emulzi na víčku,ale jak je přefuk zepředu bloku a jde do sání.Voda se neztrácí a v oleji taky nic.Kupoval jsem autos v prosinci,tak nevim zda to dělalo i v létě a doufam že to je jen vysrážená vlhkost.Co vy na to?
Obrázek

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Bílá emulze na víčku od oleje

Příspěvek od vwCharlie »

no většinou to je zkondenzovaná voda.Kdyby bylo rublé těsnění,tak je emulze aji v oleji dole ve vaně ne,tak nevím co se tady pořád řeší.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“