teplota stále stúpa-PROBLEM S OTACKAMI PO VYMENE TERMOSTATU

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota stále stúpa - VYRIEŠENÉ

Příspěvek od yurik »

napster píše:Mám podobnej problem.Mám nový budíky z TD a teplota je v normálu u 70°C když jedu dlohu po městě,tak teplota je na 90°C tohle mi dělalo ikdyž jsem měl budíky z TDI.
nuz to by som sa kukol o prispevok vedla, kde riesia problem, ked je teplota nizsia ako 90°C a v tom pripade je na vine tiez termostat, ktory sa zase nezatvara....takze tvoj problem moze odstranit jeho vymena
Obrázek

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota stále stúpa - VYRIEŠENÉ

Příspěvek od Stug »

Měl jsem ten samý problém a byl to elektromotor ventilátoru chladiče, čidlo je ok (jde ho vyzkoušet drátkem, propojkou) a když jsem připojil motorek přímo na baterku, tak byl přidřenej.

Stříkal jsem ho nějakou dobu wdčkem, rozhjebával a teďka běhá i na první rychlost. Ale odešel mi po tom vasření termostat.
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota stále stúpa - VYRIEŠENÉ

Příspěvek od yurik »

no dnes sa mi pustil aj ventilator, takze aj ten je OK....

akurat sa mi zda, ze sa to nejak nerovnomerne zohrieva...zacne stupat teplota, pri 70° sa to nejak zdrzi, potom tomu trochu dam pofajcit a vystupi na 90°C a neviem ci to ma suvis s tym, alebo co, ale jak som vymenil ten termostat, tak mam volnobeh 1000 ot/min, co som predtym nemal....
Obrázek

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota stále stúpa - VYRIEŠENÉ

Příspěvek od yurik »

nemohol sa pokazit este snimac teploty chladiacej kvapaliny, co je pri termostate? ze dava RJ zlu informaciu, ze je motor este studeny a ho drzi v nejakom studenom rezime a nevypne automaticky sytic, co sa zapina na chvilku pri studenom starte?
Obrázek

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota stále stúpa-PROBLEM S OTACKAMI PO VYMENE TERMOSTATU

Příspěvek od colorconceptGT »

mohol uz som liecil taku 1,4....najprv klapka potom tremostat a tak to sproste cidlo so 4 kontaktami co mi pasovalo z felicky....ale bol to porod lebo budiky ukazovali ok ale na vagu to hlasilo stale 14 stupnov...s toho cidla....najjednoduchsie odpoj ho ak sa to upravi tak je to to cidlo....ja som to aj tak zistil....

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“