Katalyzátor

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
mbaud
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LBC,TU

Katalyzátor

Příspěvek od mbaud »

Ahoj chlapi,potřebuju poradit,kde se dá sehnat nějakej levnej katalyzátor na Vento 1,8 - 66kw. Kdzž se mi zahřeje hodně motor,tak v něm úplmě chrastí,co by to mohlo být? Asi nejlepší novej,ne. Díky

Uživatelský avatar
dacan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od dacan »

co jsem videl tak hodne lidi doporucuje

http://www.mjauto.cz/akce.htm" target="_blank

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

no mne sa nahodou podaril zohnat na vrakaci z rozstrelenej felicie za 500... ale to som mal mozno stastie v nestasti, ze to bolo este ten den co ma vypoklonkovali z STK koli emisiam....
vtedy som ho zobral koli tomu, ze mal rovnaku prirubu ako moje vento 1.8 a az doma som zistil, ze priruba je rovnaka, ale otvor bol mensi. takze rozbrusovacka a priruby som odfikol z oboch, prisposobil a zavaril. no a este som trosku musel skratit ruru, najolko bol feliciovsky trochu dlhsi...... praca na 2 hodiny.....

Uživatelský avatar
charllie
Závodník
Závodník
Příspěvky: 525
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: skoro BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od charllie »

vysyp ho ven a je klid.Budes mit i lepší spotřebu

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

Mrkni sem, neříkám, že to je nejlevnější, ale čím víc tipů budeš mít, tím líp si vybereš....

http://obchod.prodejvyfuku.cz/default.p ... eccd255019" target="_blank

Uživatelský avatar
mbaud
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LBC,TU

Re: Katalyzátor

Příspěvek od mbaud »

Tak díky,mrknu na ty stránky.

Uživatelský avatar
Vali
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 456
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vali »

charllie píše:vysyp ho ven a je klid.Budes mit i lepší spotřebu
Stopro je vnitřek vytřesenej máš recht, normálně ho vykuchej, ale budeš mít horší emise a spotřebu taky větší

Uživatelský avatar
jhn
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ml. Boleslav

Příspěvek od jhn »

Vali píše:
charllie píše:vysyp ho ven a je klid.Budes mit i lepší spotřebu
Stopro je vnitřek vytřesenej máš recht, normálně ho vykuchej, ale budeš mít horší emise a spotřebu taky větší
o něco lépe to bude akcelerovat a bude hlučnější, no ale to už asi je co!
ICQ: 236-929-455, e-mail: jhn.s@post.cz

Uživatelský avatar
Freem4n
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 13.01.2008 13:25

Re: Katalyzátor

Příspěvek od Freem4n »

Ahoj nelibil se mi zvuk na mym Gti tak jsem to hodil na jámu a prohlídl to zespodu a našel jsem příčinu. Přikládám tu odkaz na fotky dílu v potrubí který je nejspíš katalyzátor. Při běhu motoru to v něm hnusně rachotí a při přeřazování to jakoby prská. Co s tím můžu udělat ?

http://www.fotokatalog.cz/galerie.php?k ... =7359&sea=

poraďte prosím kluci :(

Uživatelský avatar
iMarwin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec,Mlada Boleslaw
Kontaktovat uživatele:

Re: Katalyzátor

Příspěvek od iMarwin »

No to co jsi vyfotil je samo katalyzator :) a to co popisujes tak je dle meho nazoru vysypanej kat. jsou jenom dve moznosti jak uz kluci psaly vyndat vysypat znej tu keramiku ci co to je dat zpet a jezdit nebo koupit novej Pokud potrebujes splnovat emisni limity (STK atd.)! Rozhodne bych tuhle cast vyfuku nedaval pryc jelikoz je v nem umistena lambda a to by ti pak spotreba sla nahoru ale kdyz ho jenom vysypes tak si myslim ze nebudes sice uplne ekologickej :gey: ale spotreba zustane stejna! Bude to trosku hlucnejsi jelikoz nebude dochazet k takovemu usmernovani vyfukovych plynu!

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: Katalyzátor

Příspěvek od G3-lower »

Ja mam trubku a je to uplne tiche. Lambdu jsem dal jakoby pred "kat" ktery uz tam neni. Spotreba dle me porad dobra. Lepsi najezd do otacek. Akorat neprojdes ciste emisema. Ale pokud mas nejake zmeny na aute jako kola, naky naraznicek ci tak neco tak stejne asi neprojdes "ciste".

Uživatelský avatar
iMarwin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec,Mlada Boleslaw
Kontaktovat uživatele:

Re: Katalyzátor

Příspěvek od iMarwin »

A mas danej rezonator? nebo uz pak mas koncovej tlumic ja jsem mel moznost projet se autem co melo jen trubku ale pravda bez lambdy! A taky uz melo jen tlumic a bylo to strasne hlucne(obcas to prsklo jak WRC) a tipek rikal ze to i od te doby zere ( Ale to je asi tou lambdou). Tim stk uz neprojdes ani s vykuchanym katem :)

nemas nekde nahrany zvuk docela rad bych to slysel ?? Ne ze bych ti neveril spis me to zajima pro porovnani

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: Katalyzátor

Příspěvek od G3-lower »

iMarwin píše:A mas danej rezonator? nebo uz pak mas koncovej tlumic ja jsem mel moznost projet se autem co melo jen trubku ale pravda bez lambdy! A taky uz melo jen tlumic a bylo to strasne hlucne(obcas to prsklo jak WRC) a tipek rikal ze to i od te doby zere ( Ale to je asi tou lambdou). Tim stk uz neprojdes ani s vykuchanym katem :)

nemas nekde nahrany zvuk docela rad bych to slysel ?? Ne ze bych ti neveril spis me to zajima pro porovnani
No planoval jsem to napodzim ze to prozenu nekde po ceste a zaznamenam zvuk jelikoz ani ja ho neslysel pac sve auto nikomu nepucim krom tatika a ten se podilet na takovych vecech nechce :lol: Kazdopadne mam sport. svody, pak trubka, a dva tlumice hned za sebou na konci. Kdyz jsem mel povolenou prirubu co drzi tema trema sroubama svody s vyfukovou trubkou tak mi to taky strilelo, ale byl jsem z toho naky nervozni :lol: Zkusim pohledat fotky jak jsem to mel na zdvizi 8)

Uživatelský avatar
Freem4n
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 13.01.2008 13:25

Re: Katalyzátor

Příspěvek od Freem4n »

tak mi poradte jaky tam mam dat reznator a jak umistit tu lambdu potom prosim....dneska vysypu ten katik a pisnu jak to vypada,vecer

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: Katalyzátor

Příspěvek od G3-lower »

Freem4n píše:tak mi poradte jaky tam mam dat reznator a jak umistit tu lambdu potom prosim....dneska vysypu ten katik a pisnu jak to vypada,vecer
zadny rezonator nemam, dal sem misto katu trubku. Pokud nechces budit rano a vecer vsechny sousedy a nechces aby ti praskla hlava rezonator nedavej. Lambdu das do trubky tak ze tam vrtnes diru udelas zavit nebo navaris matku a zasroubujes ji do ni. Zkusim sehnat fotky a poslat jo.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“