žhavení Golf III 1.9D

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

žhavení Golf III 1.9D

Příspěvek od vwCharlie »

čau,nevíte někdo jestli je po nastartování motoru u golfa III 1.9D r.v.96 nějaké dožhavování,případně jak dlouho by mělo trvat? Měnil jsem teď večer žhavičky a zkusil jsem zkoušečkou jak jde na ně proud.A zdálo se mi,že tam jde nějak dlouho po nastartování.Po následném zhasnutí kontrolky a cvaknutím žhavícího relé,jsem nastartoval a jde mi proud na žhavičky ještě asi 5min při běhu motoru.Zkoušel jsem to při úplně studeném motoru.Žhavicím relátkem to není.Je to normální doba a má to tak vůbec být?

xanatos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od xanatos »

Funguje ti to dobře po nastartování svíčky ještě dožhavujou podle teploty motoru cca 2-5 min.Nejdou,ale naplno, to že vypnou poznáš podle změny zvuku motoru.Já to mám úplně stejně.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek od vwCharlie »

přesně to jde slyšet na tom chodu motoru,protože altík při odběru proudu klade odpor motoru.Jenom jsem se chtěl ujistit jestli to není moc dlouhá doba.Nevěděl jsem totiž ani jestli jedou naplno nebo ne,protože jsem měl obyčejnou zkoušečku.Měl jsem strach,abych neodrovnal nové žhavičky.Tak díkes za ujištění :wink:

Uživatelský avatar
MCE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Žhavení na dvakrát

Příspěvek od MCE »

xanatos píše:Funguje ti to dobře po nastartování svíčky ještě dožhavujou podle teploty motoru cca 2-5 min.Nejdou,ale naplno, to že vypnou poznáš podle změny zvuku motoru.Já to mám úplně stejně.
Ahoj, funguje mi to podobně za nějakou dobu motor zvýší otáčky tím, že mu odlehčí proudová zátěž svíček.Mám však jinej dotaz, před startem musím žhavit dvakrát, je to když jsou teploty pod O°C.Existuje nějaký řešení jak žhavení prodloužit - myslím to klasický žhavení, který rozsvítí spirálu na palubce na několik vteřin a pak se teprve startuje... ? Lze tento čas nějak nastavit ?
Díky za odpovědi.
Míra

Uživatelský avatar
jim-vw
Závodník
Závodník
Příspěvky: 562
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Libervwec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jim-vw »

mam "žhavící" relátko ze staršího modelu (do 94) a to běžně žhaví asi 20 sekund, proto si člověk musí sám hlídat kdy začne startovat, ale zas nejsou problémy s tim že bych musel žhavit dvakrát ... i když teda ani s normálnim sem nikdy nežhavil víckrát než jednou a chytlo to.
Obrázek

xanatos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Žhavení na dvakrát

Příspěvek od xanatos »

MCE píše:
xanatos píše:Funguje ti to dobře po nastartování svíčky ještě dožhavujou podle teploty motoru cca 2-5 min.Nejdou,ale naplno, to že vypnou poznáš podle změny zvuku motoru.Já to mám úplně stejně.
Ahoj, funguje mi to podobně za nějakou dobu motor zvýší otáčky tím, že mu odlehčí proudová zátěž svíček.Mám však jinej dotaz, před startem musím žhavit dvakrát, je to když jsou teploty pod O°C.Existuje nějaký řešení jak žhavení prodloužit - myslím to klasický žhavení, který rozsvítí spirálu na palubce na několik vteřin a pak se teprve startuje... ? Lze tento čas nějak nastavit ?
Díky za odpovědi.
Míra
Tak to nevím když rozebereš žhavící relátko, tak v něm uvidíš řídící procesor, měl by podle teploty z čidla motoru regulovat proud a tím i teplotu svíček při dožhavování, že by se nastavoval čas žhavení to nevím myslím,že to jde jak to ti ale nepovím, mě auto chytá i při největších mrazech napoprvý takže jsem to nikdy neřešil, spíš bych zkusil vyndat svíčky a proměřit je jestli neodcházej a jestli hřejou jak maj.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“