Trysky 1.9 TD

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek od vwCharlie »

barbar píše:
vwCharlie píše:každý vstřikovač se skládá z obalu a té trysky,co koupíš.Prvni než začneš něco dělat,tak si zjisti,jestli máš nějaký trubkový klíč (tuším "27") nebo cokoliv,čím si myslíš,že je odtáhneš,ale bývá to celkem utažené a vzhledem k tomu prostoru,je nejvhodnější ten trubkový klíč.Sundáš tedy palivové trubky a přepadové hadičky (doporučuji koupit nové,nebo cvaknout vytahané konce),vyšroubuješ vstřikovače a ve svěráku je po jednom rozděláš a složíš s novou tryskou.Pořádně to dorvi.Vyměň hned aji ty podložky,co jsou v hlavě pod tryskama,stojí pár kaček.Jinak vstřikovače se v hlavě utahují momentem asi 80Nm.Bosch stojí asi 500kč/ks a nějaké české 250kč/ks.A jestli jsou ty staré špatné,zjistíš jen na vstřikovacím tlakoměru,který ti v garáži určitě neleží pod stolem :wink:
A štelování tlaku podložkama se nekoná........
Nevím co tím myslel,ale na těch tryskách se při výměně nic nenašteluje

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek od vwCharlie »

Homeless píše:
vasopaso píše:Bezvadny, jsem trosku pomalejsi zeptam se.Stelovani trysek tedy odpada proste je vymenim a nazdar.
Právě že neodpadá, je potřeba nastavit otvírací tlak.
Co naplat že dáš nový trysky když budou otvírat třeba při 140 barech místo předepsanejch 155ti, což znamená horší rozprášení nafty. Třeba taky bude každej vstřik otvírat a rozprašovat jinak.
to už je ale daný ten otvírací tlak typem trysky nebo ne?Diesel má dáno 133barů a TD 155.Podle mě se tam nic už nešteluje.Rozebereš,dáš novou,složíš,odzkoušíš a dobré ne.

Homeless
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 422
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Homeless »

Chyba čéče, na jehlu trysky tlačí silná pružina která udává otvírací tlak a ten se dolaďuje podložkama na druhým konci tý pružiny. Platí zhruba že každých 0,05mm zvedne tlak o 5 barů.
V každým vstřiku je aspoň 1 podložka.
Život je jako žebřík do kurníku - krátkej a posranej...

Uživatelský avatar
vasopaso
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hranice

Příspěvek od vasopaso »

Pánove díky za rady.Trysky se pohybují kolem 500kč/ks Bosch jeste musim sehnat někoho kdo mi to sešteluje.Jsem zvědav co to s tím motorem udělá páč je to line jako kráva.

fb_slavomír
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 19.03.2020 11:25

Re: Trysky 1.9 TD

Příspěvek od fb_slavomír »

Dobry den, mam dotaz mame vw t4 1.9 TD chtěl bych se zeptat když vyndám vstřiky stačí je vyměnit za jiné z jiného auta nebo se musí seřídit dekuji

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Trysky 1.9 TD

Příspěvek od 11mAjA11 »

Vždy je lepší před montáží nechat zkontrolovat tlak otvírací a jak práší. A samozřejmě stav podložek pod vstřiky !
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“