TDI 66kW předehřev motoru

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: TDI 66kW předehřev motoru

Příspěvek od mates-vento »

Na chladiči si moc nepomůžeš, bo tenhle okruh je uzavřenej termostatem, musíš ohřívat vnitřní okruh... Origo 1Z to má na přírubě z motoru k hadici topení. Pokud tam tohle nemáš, tak se prodávaj různý topný spirály nejčastějc místo mrazový zátky a ve většině případů na 230V (narazil sem třeba na celkem levný ohřevy na Zítora :mrgreen: )

Dneska sem to taky koumal, ale sháněl sem na 12V, bo by mě nebavilo tahat k autu kabel, a navíc můžu využít dálkovej start. No nakonec sem skončil u toho, že už tam ten předehřev vody dávno mám... :lol: Teď jenom musim zjistit jak, za jakejch podmínek a zdali vůbec to ještě topí, mno a pak si to podle vlastních potřeb upravit.

Když už sem se s tim tak zbytečně hledal, tak pro zajímavost přikládám foto příruby (viz první strana, prostřední kroužek) a OEM čísla:

028 121 145 B - Příruba s uchycením pro žhavící svíčku 1Z, AFN
N 103 021 02 - Svíčka žhavící (příhřev vody)
Přílohy
Příruba motor - hadice k výměníku
Příruba motor - hadice k výměníku
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

RABBIT44
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 06.10.2010 18:18

Re: TDI 66kW předehřev motoru

Příspěvek od RABBIT44 »

takze ako som pochopil to po nastartovani zacne ohrievat vodu aby mi to skor kurilo?

Uživatelský avatar
pitrsss
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: klášterec nad ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI 66kW předehřev motoru

Příspěvek od pitrsss »

RABBIT44 píše:takze ako som pochopil to po nastartovani zacne ohrievat vodu aby mi to skor kurilo?
neni to hned po startu ale máš pravdu že ti to začne díky tomu příhřevu dřív topit

vwMaty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 09.11.2011 11:01

Re: TDI 66kW předehřev motoru

Příspěvek od vwMaty »

Ten ohřev na 220V by nebylo marné vymyslet :) nějaký nápad ?

Uživatelský avatar
DurexElite
Profík
Profík
Příspěvky: 1132
Registrován: 16.02.2009 21:47
Bydliště: Protivín a Plzen - kolej
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI 66kW předehřev motoru

Příspěvek od DurexElite »

mates-vento píše:Na chladiči si moc nepomůžeš, bo tenhle okruh je uzavřenej termostatem, musíš ohřívat vnitřní okruh... Origo 1Z to má na přírubě z motoru k hadici topení. Pokud tam tohle nemáš, tak se prodávaj různý topný spirály nejčastějc místo mrazový zátky a ve většině případů na 230V (narazil sem třeba na celkem levný ohřevy na Zítora :mrgreen: )

Dneska sem to taky koumal, ale sháněl sem na 12V, bo by mě nebavilo tahat k autu kabel, a navíc můžu využít dálkovej start. No nakonec sem skončil u toho, že už tam ten předehřev vody dávno mám... :lol: Teď jenom musim zjistit jak, za jakejch podmínek a zdali vůbec to ještě topí, mno a pak si to podle vlastních potřeb upravit.

Když už sem se s tim tak zbytečně hledal, tak pro zajímavost přikládám foto příruby (viz první strana, prostřední kroužek) a OEM čísla:

028 121 145 B - Příruba s uchycením pro žhavící svíčku 1Z, AFN
N 103 021 02 - Svíčka žhavící (příhřev vody)
Zdravím..tak už jsi zjistil kdy to běží??? Chci to taky zjistit ale jeste jsem nemel cas.. Merak nad 10 A asi nemam. Skusim to odpojit a hodit tam třeba žarovku, misto jedny svíčky...
G4 1,9 TDI AHF 81 KW (Recaro BBS, GTI Exclusive) EGR OFF, -30/-30, Jednohmota (AXR, Ferodo Sport), Sprint 764, dlouhodobá 5L/100
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=192915

mecsoun
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1308
Registrován: 05.08.2010 20:02
Bydliště: Sokolov

Re: TDI 66kW předehřev motoru

Příspěvek od mecsoun »

Mělo by to makat pod pět stupňů celsia a teplotu by měl brát z motoru a jednotka motoru spouští jednotku toho předehřevu.. tak jak někdo již psal. Také jsem to kdysi zkoušel jestli to vůbec funguje prostřednictvím žárovek. Žhaviče v tom mám původní z roku 94 a makají furt. Jen je trochu pakárna je odtamtud díky přístupu vyšroubovat.
10 z 10 lidí vyřeší svůj problém po použití tlačítka "HLEDAT". Jestli jej nemůžete najít, tak pak už nepomůže nic ;)

DrakVariant
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 30.11.2010 22:21
Bydliště: czech budweis
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI 66kW předehřev motoru

Příspěvek od DrakVariant »

cau odeslo mi rele co to spina a mam problemy ho sehnat resil nekdo zamenu za neco jineho napr klasicka relatka nebo tak?dik

Uživatelský avatar
DurexElite
Profík
Profík
Příspěvky: 1132
Registrován: 16.02.2009 21:47
Bydliště: Protivín a Plzen - kolej
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI 66kW předehřev motoru

Příspěvek od DurexElite »

tyto by to meli byt, jsou přepínaci ale to neva
http://www.gme.cz/vyhledavani/?q=relAUTO" onclick="window.open(this.href);return false;
G4 1,9 TDI AHF 81 KW (Recaro BBS, GTI Exclusive) EGR OFF, -30/-30, Jednohmota (AXR, Ferodo Sport), Sprint 764, dlouhodobá 5L/100
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=192915

OndraB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 28.08.2011 09:12
Bydliště: Náchodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI 66kW předehřev motoru

Příspěvek od OndraB »

Tak jsem narazil na celkem pěkný předehřev http://stroje.bazos.cz/inzerat/13225052 ... padlem.php" onclick="window.open(this.href);return false; sice se to dělanemu ze zetorávkeho tělíska nevyrovná cenově ale myslim že je velke + to čerpadélko ...
Golf III Variant 1,9 Tdi , Golf III Variant Syncro 1,9 Tdi
http://ptacek-bos.tezba-priblizovani.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.nasetraktory.eu/forum/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Petan J
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 07.01.2012 08:34

Re: TDI 66kW předehřev motoru

Příspěvek od Petan J »

Zdravim mam problem z předehřivaci jednotkou jedna se o krabičku do ktere vedou konektory ze třema dratkama a jednim silnějšim dratem mezi je velka nožova pojistka.Problem je v tom že se v zimnim čase žavi ten silnějši drat a roztavi mi pomalu celou skřinku už sem vyměnil dvě takove skřinky,na konci silnějšiho dratku je očko ktere bylo volne tak sem ho přepajel naky čas to vydrželo ale ted na zimu to začlo opět zlobit.Potřeboval bych poradit co to spusobuje a chtěl bych vyměnit cely silnějši drat a nevim kam až vede předem děkuji za radu

mecsoun
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1308
Registrován: 05.08.2010 20:02
Bydliště: Sokolov

Re: TDI 66kW předehřev motoru

Příspěvek od mecsoun »

nemáš špatné žhaviče na předehřevu? že by byl jeden třeba vypálený tak, že by byl ve zkratu a tím ti přetěžoval samotnou jednotku? To že je objímka žhaviče ve zkratu vůči plus pólu neznamená, že je funkční. Nebo jeste je moznost ze proste jezdis moc dlouho se studenym motorem.
10 z 10 lidí vyřeší svůj problém po použití tlačítka "HLEDAT". Jestli jej nemůžete najít, tak pak už nepomůže nic ;)

Petan J
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 07.01.2012 08:34

Re: TDI 66kW předehřev motoru

Příspěvek od Petan J »

moc děkuji za radu ješe sem je na tom předehřevu neměnil tak je vyměnim všechny a uvidim co to bude dělat dam vědět jak sem pochodil diky.

mecsoun
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1308
Registrován: 05.08.2010 20:02
Bydliště: Sokolov

Re: TDI 66kW předehřev motoru

Příspěvek od mecsoun »

nemusíš je vyloženě měnit... já je mám původní z roku 94 a fungujou. zkus je jen odzkoušet jestli fungujou. a jak se ti auto jinak ohřívá? není problém jen v tom, že je skoro pořád studený motor? mně se trochu poroztavila jednotka předehřevu když jsem měl v hajzlu termostat a jezdil se studeným motorem.
10 z 10 lidí vyřeší svůj problém po použití tlačítka "HLEDAT". Jestli jej nemůžete najít, tak pak už nepomůže nic ;)

Uživatelský avatar
Kepro
Závodník
Závodník
Příspěvky: 558
Registrován: 30.12.2007 15:50
Bydliště: SK - Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI 66kW předehřev motoru

Příspěvek od Kepro »

pocuj tu krabicku co mas na fotke ja mam na pravo pod vyrovnavacou nadobkou... vraj je to iba na chladic alebo to funguje aj na vyhrev? fotka na motore sa nenajde ze kde presne na AFN je to umiestnene?? dikes :))

DrakVariant
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 30.11.2010 22:21
Bydliště: czech budweis
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI 66kW předehřev motoru

Příspěvek od DrakVariant »

DrakVariant píše:cau odeslo mi rele co to spina a mam problemy ho sehnat resil nekdo zamenu za neco jineho napr klasicka relatka nebo tak?dik
Ahoj rele prihrevu stoji ve VW 2690kč takze jsem dojel na vrakoviste a z octavky I nebo golfa 4 to je stejny jsem koupil relatka na prihrev i s origo kabelazi a pojitkovou skrini na akumulator.Zapojil pres +15 a vypinač na palubce a prdim na celou ridici jednotku.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“