Ozubene kolecko na klice - motor 1Z

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Uživatelský avatar
shrekPce
Profík
Profík
Příspěvky: 1126
Registrován: 25.10.2012 08:51
Bydliště: Pardubice - Brno

Re: Ozubene kolecko na klice - motor 1Z

Příspěvek od shrekPce »

To uz bych spis sehnal spodek z AFN a trosku vic to poladil :P
Ja nemam rad, kdyz neco nefunguje nebo se to kurvi...ale zrovna u tohodle verim, ze to neni nic hroznyho...jezdim s tim dalky a myslim si, ze bych poznal, kdyby to slo do kopru... ;)

Hury
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.02.2013 11:09

Re: Ozubene kolecko na klice - motor 1Z

Příspěvek od Hury »

A kdybych shodil oba klínové řemeny a řemenice viděl bych to malí rozvodový kolo ? A kdybych to nastartoval taky bych viděl jestli to šmajdá ne ?

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Ozubene kolecko na klice - motor 1Z

Příspěvek od 11mAjA11 »

V podstatě ano, otázka je jak moc už to bude vyžvýkané, pokud jen lehce tak se ta řemenice jen pootáčí pod šroubem od dorazu k dorazu což vidět není, až po rozebrání bývá omačkané kolečko i klika..

http://www.vw-club.cz/download/file.php ... G_0056.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.vw-club.cz/download/file.php ... G_0047.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Ozubene kolecko na klice - motor 1Z

Příspěvek od Jarda S. »

shrekPce píše:To uz bych spis sehnal spodek z AFN a trosku vic to poladil :P
zbytečný, 1Z snese ukrutně moc nesmíš věřit všemu co se říká :lol:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Hury
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.02.2013 11:09

Re: Ozubene kolecko na klice - motor 1Z

Příspěvek od Hury »

No tahle to vypadalo když jsem to kolečko dělal poprvý ale tet to ty příznaky toho nemá jen proště ty dvě řemenice jak jsem psal maj "osmu" jako na jizním kole když máš "osmu"

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Ozubene kolecko na klice - motor 1Z

Příspěvek od 11mAjA11 »

A není na té řemenici, někde po obvodu trochu víc vylezlá ta pryž co spojuje náboj řemenice s částí kde jsou drážky?
Spíš je divné že šmajdá i vložená plechová na klíňák, to by spíš byla křivo udělaná plocha kliky..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
BunnyCZ
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 07.04.2012 22:06
Bydliště: jižní čechy

Re: Ozubene kolecko na klice - motor 1Z

Příspěvek od BunnyCZ »

Tak po koupi auta jako nepojízdnýho jsem přišel na závadu.Mnel jsem ustrizenej klínem na kolecku na klikovce 1.9td aaz.Ještě ke všemu byl dost nacatej rozvodovej řemen tak jsem koupil i ten. To cely vyšlo na 2131 Kč po s frézování kliky a smontování a nastartování se ozivalo zdvihatko takže nakonec ještě vymnena zdvyhatka jedno bylo špatně úplně a další dvě byly nacate takže pro jistotu také vymneneny.
Corrado G60
Golf mk1 1.6 TD
Golf mk1 cabrio JH
Golf mk4 GTI ARL 4 Motion Colour Concept Na prodej

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Ozubene kolecko na klice - motor 1Z

Příspěvek od KOŠŤÁL »

http://www.atools.cz/index.php?action=d ... 0&catg=216" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
ponyhoof
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 01.10.2014 16:15
Bydliště: Praha

Re: Ozubene kolecko na klice - motor 1Z

Příspěvek od ponyhoof »

Hééle, když mi kolco netřepe a budu nechávat dělat rozvody, mam ho pro jistotu vyměnit za jiný nebo na to radši nešahat? Motor AHU.
Golf IV GTI TDI PD150
EX: Golf III TDI

Uživatelský avatar
shrekPce
Profík
Profík
Příspěvky: 1126
Registrován: 25.10.2012 08:51
Bydliště: Pardubice - Brno

Re: Ozubene kolecko na klice - motor 1Z

Příspěvek od shrekPce »

Doporucuje se pri kazdy vymene rozvodu vymenit i kolecko...predejdes tim minimalne tomu, aby se to zaclo zvejkat...pokud je klika rovna, tak jen kolecko a novej sroub, dotahnout na moment na sucho, bez lepidla ;)

Mysterio
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 16.07.2008 19:58
Bydliště: Karlovy Vary

Nerovnost dosedací plochy na klice 1Z - přípravek

Příspěvek od Mysterio »

Zdravim všechny. problematika házení řemenice u klikový hřídele už tu byla řešena. Rád bych se spíš zeptal na zkušenosti s tím, jaký přípravky k tomu kdo používá.

Prosím podělte o zkušenosti.

Na dieselfóru jsem našel optimální ruční frézu, která dosedne na celou plochu a má báječný vedení do závitu, avšak se mi nepodařilo jí nikde najít. Viz. obrázek:

http://www.dieselpower.cz/forum/viewtop ... 06eb05e740" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Ozubene kolecko na klice - motor 1Z

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Co třeba o 3 příspěvky vejš?
Obrázek

Mysterio
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 16.07.2008 19:58
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Ozubene kolecko na klice - motor 1Z

Příspěvek od Mysterio »

Původně jsem zakládal nový vlákno týkající se přípravku, protože jsem z informací z týhle diskuze byl už přeplněnej. Výše uvedeného linku jsem si nevšiml.

Měl jsem spíš na mysli nějakou garážovou vychytávku. Neživím se tim, a tak koupě takovýhle výbavičky by pro mě byla zbytečná. Ruční frézu na zabrušování ventilů už jsem zkoušel, ale to postrádá vedení a pořád tam jsou malý nepřesnosti, který bych rád doladil.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Ozubene kolecko na klice - motor 1Z

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Já si myslím,že udělat k ruční fréze nějaký vedení nebude pro průměrně šikovnýho soustružníka problém.
Obrázek

milucky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 27.08.2015 19:02

Re: Ozubene kolecko na klice - motor 1Z

Příspěvek od milucky »

Zdravím všechny
Nedávno jsem si na svém Golfíku III 1Z nechal udělat rozvody (cca 1500km). Nedlouho na to jsem se dostal k VAGu a hlásilo mi to špatnej předvstřik, tak jsem to šel reklamovat, přičemž mi seřídili čerpadlo. Teď se mi začaly zhoršovat studené starty myslel jsem že to je žhavícíma svíčkama, ale po dnešku co jsem kouknul na řemenice tak tam celkem házej, tak jsem si to tu začal pročítat a myslím, že mám to samý . Chtěl bych se proto zeptat na váš názor, jestli by to mohla být nekvalitní řemenice a jestli má smysl reklamovat eště jednou, nebo jestli to je plocha na klikovce?
Vzhledem k tomu, že jsem student tak se bojím, že by chtěli vyměnit celou kliku, což bych finančně neutáhl, tak bych se chtěl zeptat, jestli by to někdo v okolí liberce a turnova +-100 km neuměl opravit :blush:
Golf 3 1.9 TDI 1Z 1995

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“