Spotřeba Golf III 1.9TD

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Uživatelský avatar
MvK
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MvK »

TNT píše:
MvK píše: :cry2: :kap:
Co ho nak treba postelovat?.... :roll:
Budu si muset vyzjistit co všechno je s tim možný aby to šlo dolu... Naftu sem nikdy předtim neměl a ani sem se nijak nezajímal...
Obrázek

Uživatelský avatar
FNT_Jergi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha/Káraný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FNT_Jergi »

Tak to nevim kolik mi to žere, tankuju z vlastních zásob, takže to nemůžu vypočítat, ale řek bych že běžná slušná spotřeba jako je u TDček....
TUNING FORUM http://www.tuning-forum.org" target="_blank

Uživatelský avatar
dacan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od dacan »

TNT píše:
MvK píše: :cry2: :kap:
Co ho nak treba postelovat?.... :roll:
povez jak se da TD postelovat!!! to me zajima.

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TNT »

dacan píše:
TNT píše: Co ho nak treba postelovat?.... :roll:
povez jak se da TD postelovat!!! to me zajima.
Moc tomu nehovim,proto ten smajl.... :wink: Ja nevim,treba na cerpadle,kdo vi?Fakt do toho nedelam....Jinak jestli jsem se tady nekoho dotkl,omlouvam se... :roll: :P

Uživatelský avatar
shoky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dolany u Kladna

Příspěvek od shoky »

Teda nechci tady někoho vytáčet, ale když jdu v průměru přes 6l, tak jsem nasranej :twisted: . Jde jen o to, pohídat si vzduchový filtr a nepřešvihnout výměnu rozvoďáku. Pokud to nepomáhá, může to být relátko sytiče. Mně zhruba do 3 min. vypíná (pod přístrojovkou to tiše cvakne a změní se volnoběh). Už se mi stalo, že bylo to relé povysunuté, ale to dělalo horší věci......... :wink:
Jsem ujetej na bílejch golfech!!!!

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TNT »

shoky píše:Teda nechci tady někoho vytáčet, ale když jdu v průměru přes 6l, tak jsem nasranej :twisted: . Jde jen o to, pohídat si vzduchový filtr a nepřešvihnout výměnu rozvoďáku. Pokud to nepomáhá, může to být relátko sytiče. Mně zhruba do 3 min. vypíná (pod přístrojovkou to tiše cvakne a změní se volnoběh). Už se mi stalo, že bylo to relé povysunuté, ale to dělalo horší věci......... :wink:
Je normalni,kdyz to rele cvakne a volnobeh se zvysi? :roll:

Uživatelský avatar
Dag
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Dag »

Jaký relátko_ Já mám Vento 1.9TD 1994 a mám u toho ruční sitič nebo spíš on to není sitič ,ale myslel jsem,že to plní obdobnou funkci.Je to vlevo pod volantem

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TNT »

Dag píše:Jaký relátko_ Já mám Vento 1.9TD 1994 a mám u toho ruční sitič nebo spíš on to není sitič ,ale myslel jsem,že to plní obdobnou funkci.Je to vlevo pod volantem
Jj to tam mam taky,ale cvaka to stejne... :wink:

Uživatelský avatar
shoky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dolany u Kladna

Příspěvek od shoky »

TNT píše:
shoky píše:Teda nechci tady někoho vytáčet, ale když jdu v průměru přes 6l, tak jsem nasranej :twisted: . Jde jen o to, pohídat si vzduchový filtr a nepřešvihnout výměnu rozvoďáku. Pokud to nepomáhá, může to být relátko sytiče. Mně zhruba do 3 min. vypíná (pod přístrojovkou to tiše cvakne a změní se volnoběh). Už se mi stalo, že bylo to relé povysunuté, ale to dělalo horší věci......... :wink:
Je normalni,kdyz to rele cvakne a volnobeh se zvysi? :roll:
Je! Koukal jsem se do chytré knížky a tam stojí,že jde o tzv. přižhavení....... :oops: Takže sorry za zavádějící informaci. Na spotřebu to má vliv jen po dobu těch 3 min. :oops: :oops: :oops:
Jsem ujetej na bílejch golfech!!!!

Uživatelský avatar
Sid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Sid »

Jen tak pro srovnání mi teď bere GII 1.6TD kola 185/60/14" zimáky těsně kolem 5.5L/100Km (město-mimo - 50:50) v létě se svezu i za 4,8 (dálnice s rychlostí okolo 120 Km/h) stabilně za 5L/100Km. Jak jde k 6 tak jdu po vzduchovým fitru - přestává tahat a začíná papat :x )

Takže 7L u 1.9TD mi příde docela dost, zkusil bych vzduchový filtr (má mít interval 25-30 tisic - já měním zhuba po 15tis.), olej - starší olej se dokáže projevit zvýšením i o 0,5L/100 a seřídit čerpadlo.

Uživatelský avatar
Martin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Martin »

průměr za poslední 3 roky mám 5,72 l/100 km :D

jinak při cestách po městě je to tak kolem 6,2 na sto

Uživatelský avatar
DEFiK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno-venkov :-)...
Kontaktovat uživatele:

DEFiK

Příspěvek od DEFiK »

Mám ve dvoječce 1,9TDi 81kW a taky mně papá do 7l a pod 6l si to nevezme a ať tomu šlapu nebo to lechtám!!! :evil:
VW Forever!!! TDi Rulezzzzzz

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFiK

Příspěvek od TNT »

DEFiK píše:Mám ve dvoječce 1,9TDi 81kW a taky mně papá do 7l a pod 6l si to nevezme a ať tomu šlapu nebo to lechtám!!! :evil:
Tak to mas docela peska,ze ti TDI zere 7l...To mas predelany na mech. cerpadlo nebo jak to je?

Uživatelský avatar
DEFiK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno-venkov :-)...
Kontaktovat uživatele:

DEFiK

Příspěvek od DEFiK »

Nee je to komplet s elektrikou a je to z Oktávy..... :lol: no ale co už hlavně že to jede a těch 7l přežiju třebas se teď v létě dostanu pod 6l 8O
VW Forever!!! TDi Rulezzzzzz

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFiK

Příspěvek od TNT »

DEFiK píše:Nee je to komplet s elektrikou a je to z Oktávy..... :lol: no ale co už hlavně že to jede a těch 7l přežiju třebas se teď v létě dostanu pod 6l 8O
Aha...:)...No ale hlavne,ze to padi,ne? 8)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“