Startování 1Z

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

davcatuma
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 27.02.2010 19:31

Re: Startování 1Z

Příspěvek od davcatuma »

phobeus píše:no s nabitou baterkou z druhyho auta a i na kable to dela to samy, sotva s tim jakoby otoci a pri startovani je slyset takovej "drh zvuk"
No, tak to by odpovídalo na startér, v horším případě by mohli být skočené rozvody... jak jsou staré a kolik na nich najeto?

Uživatelský avatar
phobeus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 30.03.2010 14:14
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování 1Z

Příspěvek od phobeus »

"prej 10000" a jak sou stary nevim, koupil sem to pred trema dnama, neslo nstartovat, roztahnout jo
i was made for loving my Vento!
Mam skoro-Mk3 TDi!
VW Vento 1.9TDi 1Z 1994 fialovocerna ( tuzing kchar )

davcatuma
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 27.02.2010 19:31

Re: Startování 1Z

Příspěvek od davcatuma »

phobeus píše:"prej 10000" a jak sou stary nevim, koupil sem to pred trema dnama, neslo nstartovat, roztahnout jo
ty jsi to koupil když to nestartovalo?

Uživatelský avatar
phobeus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 30.03.2010 14:14
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování 1Z

Příspěvek od phobeus »

pri projizdce kdyz sem s tim jel abych to "projel" tak sem to dvakrat startoval a niceho sem si nevsiml, normalne to slo, pak jak sem podepsal smlouvu a ten capek odjel, tak sem to startoval a najednou nic
i was made for loving my Vento!
Mam skoro-Mk3 TDi!
VW Vento 1.9TDi 1Z 1994 fialovocerna ( tuzing kchar )

davcatuma
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 27.02.2010 19:31

Re: Startování 1Z

Příspěvek od davcatuma »

phobeus píše:pri projizdce kdyz sem s tim jel abych to "projel" tak sem to dvakrat startoval a niceho sem si nevsiml, normalne to slo, pak jak sem podepsal smlouvu a ten capek odjel, tak sem to startoval a najednou nic
no, pěkné tedy tak se podívej na ten startér... ale modli se aby to bylo tím. Pokud máš v okolí někoho s GIII tak si pujč to relé 109 a 103 ještě by to mohla být člověče spínačka :-( nebo ozubené kolečko na klikovce, ale to by bylo v tom nejhorším případě... hlavně to už neroztláčej a už vůbec ne, když nevíš kolik ty rozvody mají a raději si je nech udělat.

Uživatelský avatar
phobeus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 30.03.2010 14:14
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování 1Z

Příspěvek od phobeus »

ja to vyresim jednoduse... necham se matkou odtahnout do servisu a prenecham jim to... starter bych beztak asi doma nevyhodil, a potrebuju stejne jeste olej, ty rozvody aspon zkontrolovat, cidlo rychlosti a dalsi kupu ptakovin

edit: v okoli nikoho znamyho s g3 nebo vento v dehtu nemam, musim se teprv s nekym poznat :D :D
i was made for loving my Vento!
Mam skoro-Mk3 TDi!
VW Vento 1.9TDi 1Z 1994 fialovocerna ( tuzing kchar )

davcatuma
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 27.02.2010 19:31

Re: Startování 1Z

Příspěvek od davcatuma »

phobeus píše:ja to vyresim jednoduse... necham se matkou odtahnout do servisu a prenecham jim to... starter bych beztak asi doma nevyhodil, a potrebuju stejne jeste olej, ty rozvody aspon zkontrolovat, cidlo rychlosti a dalsi kupu ptakovin

edit: v okoli nikoho znamyho s g3 nebo vento v dehtu nemam, musim se teprv s nekym poznat :D :D
tak si připrav balík :-) jak znám servis, bude to startér a k tomu ti řeknou ještě co tomu bylo a přitom nebylo :-) od kud jsi? jinak si myslím že by jsi jej zvládnul vyměnit sám, ale musíš mít náhradní, no asi nový dávat nebudeš,že? od kud jsi?

Uživatelský avatar
phobeus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 30.03.2010 14:14
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování 1Z

Příspěvek od phobeus »

nas znamej ma servis takze pratelsky ceny, ale pujde mu to lip, dyz ma hydraulickej stacionarni zvedak, zakladnu nahradnich dilu a sam ma Sharana, takze s tdickama ma zkusenosti... jsem z Litovle ( snad umis cist, mam to i u avataru ) to je u Olomouce :wink: :wink:
i was made for loving my Vento!
Mam skoro-Mk3 TDi!
VW Vento 1.9TDi 1Z 1994 fialovocerna ( tuzing kchar )

davcatuma
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 27.02.2010 19:31

Re: Startování 1Z

Příspěvek od davcatuma »

phobeus píše:nas znamej ma servis takze pratelsky ceny, ale pujde mu to lip, dyz ma hydraulickej stacionarni zvedak, zakladnu nahradnich dilu a sam ma Sharana, takze s tdickama ma zkusenosti... jsem z Litovle ( snad umis cist, mam to i u avataru ) to je u Olomouce :wink: :wink:
jo už vidím, jsem se nekoukl... tak to pro něj bude hračka :-) sharan a toto je skoro to jisté :-) dej vědět jak jsi dopadl a čím to bylo :-)

lija
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 05.01.2008 21:00

Problém se startováním - Vento

Příspěvek od lija »

Zdravím pánové, mám problém se startováním u Vento 66kW 1,9TDI. Poslední dobou se mi pravidelně stane, že když otočím klíčkem a po zhasnutí kontrolky hned nastartuji, tak je vše OK. Jestliže však vratím klíček do výchozí polohy nebo zhasnu motor a pokusím se startování opakovat kontrolka žhavení stále svítí a nejde nastartovat. Po nějaké době (cca 1 hodina) pokus zopakuji a vše je v pořádku. Samozřejmě, že nesmím vypnout motor, jinak by se koloběh opakoval. Věděl by někdo, čím by to mohlo být ???. Děkuji za případné rady.

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se startováním - Vento

Příspěvek od d.d.t33 »

presne tohle mi delalo rele 109 na zhaveni jakmile zaclo svitit mohl jsem tocit jak blazen a nechytlo to po chvilce stani zas vse v pohode myslim ze novy stoji asi 3kila v kelly

lija
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 05.01.2008 21:00

Re: Problém se startováním - Vento

Příspěvek od lija »

d.d.t33 píše:presne tohle mi delalo rele 109 na zhaveni jakmile zaclo svitit mohl jsem tocit jak blazen a nechytlo to po chvilce stani zas vse v pohode myslim ze novy stoji asi 3kila v kelly
Díky moc za radu...ale ještě technická, kde to relé najdu ??? :oops:

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se startováním - Vento

Příspěvek od d.d.t33 »

u pojistek je myslim nad nima ma na sobe cislo me stacilo kdyz to nefungovalo trochu s nim zahybat nebo tuknout do nej a pak zas nejakou dobu fungovalo ale radsi kup novy a nemusis porad sundavat dekl,jestli je to to rele samozrejme

lija
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 05.01.2008 21:00

Re: Problém se startováním - Vento

Příspěvek od lija »

d.d.t33 píše:u pojistek je myslim nad nima ma na sobe cislo me stacilo kdyz to nefungovalo trochu s nim zahybat nebo tuknout do nej a pak zas nejakou dobu fungovalo ale radsi kup novy a nemusis porad sundavat dekl,jestli je to to rele samozrejme
Takže to relé jsem našel a je fakt, že po poklepání je to OK...ale jenom chvilku, takže půjdu do toho nového relé...dám vědět, jak jsem dopadl...každopádně zatím moc díky.....

....Relé vyměněno a je po problému...ještě jednou děkuji za radu.
Naposledy upravil(a) lija dne 07.07.2011 20:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
phobeus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 30.03.2010 14:14
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování 1Z

Příspěvek od phobeus »

Fixed: repase starteru a doporucena nova baterie
i was made for loving my Vento!
Mam skoro-Mk3 TDi!
VW Vento 1.9TDi 1Z 1994 fialovocerna ( tuzing kchar )

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“