žhaveni-problem

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Uživatelský avatar
KoCZ1
Člen klubu
Příspěvky: 2082
Registrován: 07.09.2009 16:14
Bydliště: Velehrad

Re: žhaveni-problem

Příspěvek od KoCZ1 »

Řekl že to je k něčemu jinému, má to být totiž v pojistkové skříni.
Škoda Octavia II FL Combi 2008 1.9TDI 77kw, 250Nm BLS DSG
Dřív:
VW Touran 2004 1.9TDi 74kw, 250Nm AVQ
VW Golf V 2.0TDI 103kw, 320Nm, BKD DSG
VW Golf III 1.9GTD 75kw, 200Nm, EGR OFF

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: žhaveni-problem

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Bastard píše:No to sem měl vědět, že takovej dokument se dá stáhnout a ušetřil bych si tunu bádání :laugh:

...
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2541581#p2541581" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: žhaveni-problem

Příspěvek od KOŠŤÁL »

11mAjA11 píše:Mělo by to být v té jednotce pro řízení žhavení..
Snad se nepletu..
To je ř.j. pro větráky chladiče,kvůli klimatizaci
Obrázek

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: žhaveni-problem

Příspěvek od Bastard »

Já teda nevím, ale podle mě tam to v tom žlutým rámečku je ten slavnej příhřev motoru, je to dokonce i v tom manuálu Bosch :mrgreen:

Není jednodušší si nahmatat kábl k té liště žhavení a sledovat ho kudy vede? Někde končit musí a to někde je na 100% někde v pojistkovce. Taky by se to dalo najít diagnostikou, test akčních členů a když dáte relé žhavení, tak ono cvaká dá se najít sluchem.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: žhaveni-problem

Příspěvek od KOŠŤÁL »

No to je,jenže vona tam včelka 11maja11 měla předtím jinej obrázek :mrgreen:
A měla tam v červeným rámečku jednotku od větráků
Obrázek

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: žhaveni-problem

Příspěvek od Bastard »

No joooo, to je pak jasný :laugh:

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: žhaveni-problem

Příspěvek od 11mAjA11 »

JoJOJo ale nebylo to v červeným rámečku ale ve žlutým.. :mrgreen:

Po kabelu sem šel ,ale nikam sem nedošel , resp. není to nic moc silový kabel což teda moc nechápu když tam teče celkem dost při tom žhavení..

Jde to do konektoru motorové el. a dále do svazku, nicméně podívám se do pojistkovky kam to jde, ale nejsem si 100% jist že je tam extra pojistka jen pro žhavení, nemůžuji ji totiž najít ani v žádném výčtu ze schémat ( v těch které mám dostupné )..
Není možné že si to kočíruje ŘJ motoru přímo sama s tím že si ovládá to relátko žhavení sama ?

EDIT : Nemohla by ta pojistka eventuelně být na pozici 18 ? no dneska už se mi do garáže do té psárny nechce ale zítra se na to schválně podívám..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: žhaveni-problem

Příspěvek od Bastard »

Bavíme se o tom TDI v TD kastli? Nebo obecně? Na origo TDI si žhavení řídí sama ŘJ přes relé... U TDčka je žhavení snad přes nějaké chytřejší relé, které vyhodnocuje teplotu motoru a podle toho žhaví. Otázka je, co v tom hybridovi je... Ale pokud by si někdo dal tu práci domontovat tam i ten příhřev, tak bych řekl, že tam dal i TDI žhavení :mrgreen:

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: žhaveni-problem

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Schéma 26/6
Je to motor 1Z,nevím,jestli jem to tam zadal dobře,mě ty ropáky nic neříkkají
Přílohy
žhavení.pdf
(1.03 MiB) Staženo 368 x
Obrázek

Uživatelský avatar
Ronnyy
Člen klubu
Příspěvky: 121
Registrován: 15.06.2011 23:10
Bydliště: Chomutov/Jirkov

Re: žhaveni-problem

Příspěvek od Ronnyy »

jj, bavíme se o TDíčku v kastli TDéčka. Tak jsem propojil relé č. 103 a když se sepne, tak to chodí na žhavení svíček motoru a to v motoru je na předehřev. Jen nemohu dohledat tu pojistku k tomu relé č. 103 na žhavení motoru. Když pustím proud to jedné z těch silných patic na té 103, tak se proud objeví u žhavičů, ale přívod je mrtvej. Někde musí být pojistka, ale nemohu najít ani pojistku a ani nějakej silově odpovídající kabel. To relé je cca takové http://www.fm-autodily.com/rele-zhaveni ... -2459.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: žhaveni-problem

Příspěvek od Bastard »

No jo, jenže dle schématu je ta pojistka až ZA relátkem, takže pokud ti tama jde proud, tak je pojistka ok, mrtvý máš ten přívod! To můžou dělat třeba špatné svorky v pojistkovce...

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: žhaveni-problem

Příspěvek od 11mAjA11 »

Skoro si troufnu říct že TDI bez své origo elektriky nebude fungovat, bráno podle mé přestavby v podstatě totožného případu - 1.6 TD na TDI 1Z.
TDI na TD potažmo D elektrice nebude chodit..
TZN JE TAM NĚCO ZBASTLENÉ ,případně bývá problém s relé č. 109 to by ale nemělo snad ovlivnňovat žhavení..

Zítra se na to mrknu přímo v autě protože si troufnu říct že pojistku na žhavení ve škatuli u relátek nemám..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: žhaveni-problem

Příspěvek od Bastard »

Buď je ta pojistka nad pojistkovým blokem mimo běžně dostupné pozice, tj. až po sudnání spodního krytu, nebo je přímo na kabelu. Ale jak říkám, jištěný je výstup, ne vstup.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: žhaveni-problem

Příspěvek od 11mAjA11 »

V samostatné patici nad relátkama v těch zásuvných blocích jak jsou pro doplňkovou volitelnou výbavu nebude tam žádná 5OA není..
Jediná 50A je fakt jen v motorovém prostoru u ŘJ pro žhavení a příhřev vodního okruhu a tu řídí ŘJ motoru takže ta pojistka v pojistkové skříni podle mě nebude..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: žhaveni-problem

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Ve schématu je ještě pojistka č. 18,akorát jsem se nějak nedopátral,co vlastně jistí.Popravdě už mě to ani nebavilo hledat
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“