zapečené vstřiky

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

bzzuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 21.05.2012 21:33

zapečené vstřiky

Příspěvek od bzzuk »

Zdravím,

máte někdo vyzkoušený nějaký forichtung k vytažení zapečených vstřiků? Dají se pouze vyšrubovat, ovšem zbytek zůstane v hlavě... rád bych se vyhnul vytažení hlavy motoru. :?

díky
VW Golf III, 1.9TDi, 66kW, 1Z

mecsoun
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1308
Registrován: 05.08.2010 20:02
Bydliště: Sokolov

Re: zapečené vstřiky

Příspěvek od mecsoun »

Mluvíš o tom tvým motoru? řekl bych, že jsi je začal rozhýbávat špatným směrem. V garáži mám jeden motor a tam původní majitel udělal něco podobného jen je nevyšrouboval celé, ale jsou jen povolené a tak jsem to zalil před měsícem brzdovkou a ještě se na to nedostal, aby jsem to zkusil jestli povolily. Nebo je prostě jen trochu povol a jestli se tlakem při startování nepovolí. Někdy jsou fakt zakousnutý jak prase.
10 z 10 lidí vyřeší svůj problém po použití tlačítka "HLEDAT". Jestli jej nemůžete najít, tak pak už nepomůže nic ;)

Uživatelský avatar
katany
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 394
Registrován: 03.02.2008 21:01
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Kontaktovat uživatele:

Re: zapečené vstřiky

Příspěvek od katany »

mě se stalo to samý, začal jsem je rozhejbávat jakoby směrem utahování, ale o kousek se mi utáhly - spodek se nehnul - nejlepší na to bude asi to reverzní kladívko na vytahování vstřiků, chystám se ho o víkendu vyrobit ... na převlečnou matičku vstřiku navařím kulatinu (cca 8mm tlustou a tak 40cm dlouhou), na ní nasunu nějakej kus železa s dírou a nahoře přivařím podložku, nebo matku, nebo něco do čeho bude ten kus železa narážet, pak už jen natočím na vstřik a klepáním nahoru vyťuknu jako prd (doufám) :drinks:

mecsoun
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1308
Registrován: 05.08.2010 20:02
Bydliště: Sokolov

Re: zapečené vstřiky

Příspěvek od mecsoun »

Ono se někdy stane, že prostě drží a můžeš do nich bušit jak hluchej do vrat.
10 z 10 lidí vyřeší svůj problém po použití tlačítka "HLEDAT". Jestli jej nemůžete najít, tak pak už nepomůže nic ;)

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: zapečené vstřiky

Příspěvek od 11mAjA11 »

jo jo jak píše mecsoun , já je tahal 3 dni než sem je vytáhl ( mě se podařilo je rozhýbat tak že se otáčely dokola ale nešly vykroutit ven držely hrozným způsobem ).

Jediné a správné řešení bylo to kladivo , a doporučuji opravdu dobře zavařit na obou koncích, 2x sem sváry ulomil a neboj se do toho pořádně opřít a dávat pořádné rány.. :wink: :wink: :wink:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

mecsoun
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1308
Registrován: 05.08.2010 20:02
Bydliště: Sokolov

Re: zapečené vstřiky

Příspěvek od mecsoun »

Ten postup co jsem psal o tom startování tak dělal známej na zetoru. Tam byly uchycený vstřikovače tak jako na tdi přes sponu a když zastartoval tak výlítl prej někam úplně dopr... a za chvilku se vrátil. Jj zapoměl tam nechat tu sponu jen lehce povolenou. Už jsem je z hlavy na 2.5 R5 tdi rozhýbával klíčem navařeným na lešenářský trubce. Měl jsem na vstřiky takový T s navařenou matkou a za to jsem jen tahal ven o kličem jsem s nima kroutil. Fakt bych nechtěl dělat v dieselservise, kde se s tím setkávají denně.
10 z 10 lidí vyřeší svůj problém po použití tlačítka "HLEDAT". Jestli jej nemůžete najít, tak pak už nepomůže nic ;)

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: zapečené vstřiky

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tam na to maj forechtungy a dobře placené normohodiny...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: zapečené vstřiky

Příspěvek od Jarda S. »

nějakej další nápad ? tři sem vyndal a ten poslední drží jak přibitej a ne a ne ho dostat ven
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

mecsoun
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1308
Registrován: 05.08.2010 20:02
Bydliště: Sokolov

Re: zapečené vstřiky

Příspěvek od mecsoun »

Kdyz to nejde velkou silou musi to jit vetsi silou. Nalej tam okolo nej treba coca colu. To je sajrajt ziravej. A pak si vyrob nejaky pripravek na vytahovani. Je to vse o situaci, ve ktery jses a musis se prizpusobovat. Zkousel jsi ho povolit a startovat tak jak jsme tu psali? Znamej ma ted na dilne bmw 525 a tam taky jeden nejde ani za nic ven a kdyz se ptal v bmw jak to resi tak mu rekli ze vymenou hlavy. A ty vstrikovace co nejdou vyndat daji nove. Na takovy luxus nikdo z nas prachy nema.
10 z 10 lidí vyřeší svůj problém po použití tlačítka "HLEDAT". Jestli jej nemůžete najít, tak pak už nepomůže nic ;)

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: zapečené vstřiky

Příspěvek od Jarda S. »

jo startovat sem zkoušel hned a nic platný, zejtra to asi zkusim složit a nastartovat třeba povolí jinak už asi budu muset sundat hlavu :? ale to mě asi nemine stejně mírně žere vodu :blush:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

hasicml
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 14.01.2012 18:41
Bydliště: Šumperk

Re: zapečené vstřiky

Příspěvek od hasicml »

taky sem řešil takovej problem 3 vstřiky sli pěkně a řidicí nešel ani za nic tak sme udělali připravek jak tu pišete a za chvilu byl venku
EX VW GOLF 3 VARIANT 81 KW AFN.... TE'D VW PASSAT B4 VARIANT 66KW 1Z AUTOMAT...

Uživatelský avatar
poker11
Člen klubu
Příspěvky: 234
Registrován: 16.09.2009 08:44
Bydliště: Šluknovský výběžek.

Re: zapečené vstřiky

Příspěvek od poker11 »

Ahoj to kladivo na vstřiky mi udělal kamoš za flašku. Týden sem se se vstřikama sral a jenom šly otočit do leva a doprava. Z kladivem byli všechny 4 venku za 5 minut :-)) Zde přikládam foto. Už sem ho i pár lidem pujčoval :)
Přílohy
Snímek.jpg

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: zapečené vstřiky

Příspěvek od Jarda S. »

byl bys ochotnej ho zapůjčit ? protože já už nevim co s tim mam udělat :baseball:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
poker11
Člen klubu
Příspěvky: 234
Registrován: 16.09.2009 08:44
Bydliště: Šluknovský výběžek.

Re: zapečené vstřiky

Příspěvek od poker11 »

Jj klidně ale jak jsme od sebe 300 km? škoda je to 14 dni co jsem byl v Táboře na navštěvě.

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: zapečené vstřiky

Příspěvek od Jarda S. »

asi jedině že bys to poslal poštou pokud bys byl ochotnej
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“