Bliká kontrolka vody G III tdi ahu

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Uživatelský avatar
JohnyString
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 14.04.2010 21:19

Bliká kontrolka vody G III tdi ahu

Příspěvek od JohnyString »

Zdravím, řeším ted takový problém. Začala mi blikat kontrolka vody za jízdy, kouknul sem a vypadalo to jen na málo vody. Tak sem dojel domů cca 25km teplota se nehla z 90 stupnů. Doma sem dolil vodu ale kontorlka furt blikala tak sem na to koukul a koukám jak mi z toho chčije voda ven :158: byla to prasklá hadice která vede z vodní pumpy viz. příloha díl číslo 2. prasklo to hned za okroužkem na to rozdvojení. Vyměnil sem, byla to trošku šikovnostní disciplína :D dal sem to do kupy. Nalil sem vodu, tentorát nikam nevytekla ale kontrolka si bliká vesele dál. Takže prasklá hadice byla asi dusledkem čeho si s čim bych potřeboval poradit.
Napadá mě jen jedna varianta, vodní pumpa k.o? ale s autem sem jel a teplota nikdy nestoupla přes 90 to mi vrtá hlavou. :D
Pak teda poradte prosím jak nejjednodušeji zjistit funkčnost vodní pumpy?
Nemám ted bohužel možnost dostat to někam na diagnostiku a sám zatím vag nemám. Díky za Vaše názory :wink:
Přílohy
partslink24 - Volkswagen.pdf
(198.71 KiB) Staženo 117 x

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliká kontrolka vody G III tdi ahu

Příspěvek od KOŠŤÁL »

O funkčnosti vodní pumpy svědčí to,že se ti teplota nehne 90stupňů.
Na diagnostice nezjistíš nic,jedině teplotu vody.
Kontrolka je tam pouze pro hladinu vody v soustavě.
Obrázek

Uživatelský avatar
JohnyString
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 14.04.2010 21:19

Re: Bliká kontrolka vody G III tdi ahu

Příspěvek od JohnyString »

KOŠŤÁL píše:O funkčnosti vodní pumpy svědčí to,že se ti teplota nehne 90stupňů.
Na diagnostice nezjistíš nic,jedině teplotu vody.
Kontrolka je tam pouze pro hladinu vody v soustavě.
Tak to mi teda neleze do hlavy proč pořád bliká, vodu tam mám na max. Nemůže v tom hrát nějákou roli termostat?

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliká kontrolka vody G III tdi ahu

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Jestliže drží teplotu,tak s tím nemá termostat co dělat.Jak píšu,kontrolka je pouze pro hladinu,nikoliv pro teplotu.
Zkus odpojit konektor,případně ho propojit a uvidíš,jak se to bude chovat-nevím přesně,jestli je snímač spínací,nebo rozpínací.
Obrázek

Uživatelský avatar
JohnyString
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 14.04.2010 21:19

Re: Bliká kontrolka vody G III tdi ahu

Příspěvek od JohnyString »

:good: díky moc je to vyřešený byl tam asi špatnej dotek. Prostě kravinka a já už maloval čerta na zed tak dík moc za radu.

Uživatelský avatar
shafticzek
Člen klubu
Příspěvky: 2648
Registrován: 15.01.2012 15:35
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliká kontrolka vody G III tdi ahu

Příspěvek od shafticzek »

Hoj, sice mám beno 1.8 AAM, ale nebudu kvůli tomu dělat nový téma.

Předevčírem jsem vyjel z garáže a asi po 10ti s začla blikat kontrolka vody. Tak jsem juknul na vodu a bylo tam tak 1 cm v baňce pod min. Dolil jsem to na rysku max, lehce nad a funguje to asi takto: Nastartuju auto studený a rozbliká se to a nepřestane to blikat, dokud není auto zahrřáté a já nevypnu motor a zas ho nenatočim, pak už to nezačne svítit. Přijde mi to jako nějaká sporadická chyba. Čidlo na vodu je to, co je nacvaklé v baňce hned nahoře? Nevim, zda by mi tu VAGína pomohla něco objasnit, ale pokud jo, zkusim někoho tady v Praze, kdo mi to napíchne. Auto se zahřívá normálně, nad 90 to nejde, ventilátor se spouští.
Obrázek- Golf III Variant 1.8 75 HP
Obrázek- Golf III Variant 1.6 101 HP

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Bliká kontrolka vody G III tdi ahu

Příspěvek od 11mAjA11 »

V.A.G. nic nezjistí jak psal Koště.

Odeber kapalinu z nádobky aby byla prázdná, odpoj hadice a pořádně ji vypláchni ( rozuměj odmasti ) nalej tam nějaký průmyslový odmašťovač ( něco jako JAR nebo tak ) co jde umýt vodou a promíchej to v ní a pak to řádně prolej horkou vodou, třeba to pomůže..

Jinak chladící okruh by měl být lehce natlakovaný, pokud jsou hadice po ohřátí měkké tak by to mohlo s tím souviset to blikání..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
shafticzek
Člen klubu
Příspěvky: 2648
Registrován: 15.01.2012 15:35
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliká kontrolka vody G III tdi ahu

Příspěvek od shafticzek »

Tak po 5ti měsících znova ta samá písnička. Vyměnil jsem nakonec expanzku za novou (febi) a bylo po problému. Teďkona zase začal stejný problém. Za studena bliká, po ohřátí nic. Vše je v pořádku, zahřívá se, nepřehřívá, chladí vrtule, vody je přesně jak má být. Dělal jsem termostat a vodu jsem cedil před hadr do kyblíku, takže je tam čistá voda + jsem dolil destilku, tak já už nevim, co tomu zase může být a expanzka snad neodešla po půl roc, nevíte nějakej tip co s tím? :D
Obrázek- Golf III Variant 1.8 75 HP
Obrázek- Golf III Variant 1.6 101 HP

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Bliká kontrolka vody G III tdi ahu

Příspěvek od 11mAjA11 »

Ano čidlo v expanzce je nejspíš opět špatné..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
BunnyCZ
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 07.04.2012 22:06
Bydliště: jižní čechy

Re: Bliká kontrolka vody G III tdi ahu

Příspěvek od BunnyCZ »

Ahoj mám ted ten sami problém 1.9 TDI afn jen se mi k tomu ještě strací voda z okruhu ale vždy jen pod expanzku.
Nemáte někdo nápad čím by to mohlo byt
Já mám tři favority expanzku ,prirubu na motoru potažmo vodní pumpu
Chci jen vědět na co vše se mám zaměřit.
Corrado G60
Golf mk1 1.6 TD
Golf mk1 cabrio JH
Golf mk4 GTI ARL 4 Motion Colour Concept Na prodej

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“