Cukání při lehkém sešlápnutí plynu.

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
golfik1994
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 21.12.2011 18:42

Cukání motor golf III 66kw motor 1Z

Příspěvek od golfik1994 »

Cau mam problem mam golfa ale motor mi cuká od 2000tis. do 3000tis. otacek ale kdyz tomu slapu tak motor necuka nevi nekdo co s tim?

mecsoun
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1308
Registrován: 05.08.2010 20:02
Bydliště: Sokolov

Re: Cukání motor golf III 66kw motor 1Z

Příspěvek od mecsoun »

Jak cuká? lomcuje to za jízdy nebo to jen ztrácí tah a zase se to sbírá? Koukni tu po foru zrovna se to tady v poslední době řešilo a určitě i v minulosti. Než založíš nové téma chce to trochu počíst forum. http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=178&t=215948
10 z 10 lidí vyřeší svůj problém po použití tlačítka "HLEDAT". Jestli jej nemůžete najít, tak pak už nepomůže nic ;)

golfik1994
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 21.12.2011 18:42

Re: Cukání motor golf III 66kw motor 1Z

Příspěvek od golfik1994 »

Cuka to tak ze jakoby ten motor vynechaval ale jakmile seslapnu plyn tak se to srovna, uz jsem tu cetl par veci na foru jen sem se chtel poptat. a na volnobeh jde motor nepravidelne

mecsoun
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1308
Registrován: 05.08.2010 20:02
Bydliště: Sokolov

Re: Cukání motor golf III 66kw motor 1Z

Příspěvek od mecsoun »

Co diagnostika? Pise neco konkretniho? Mohl by to byt snimac zdvihu jehly. Nejaka chyba na samotnem cerpadle, snimac otecek, vstriky a tlaky. Zkus take napsat odkud jsi mohl by ti nekdo pomoct. Jinak je toho hodne co to muze delat. Koukni napred na tu diagnostiku.
10 z 10 lidí vyřeší svůj problém po použití tlačítka "HLEDAT". Jestli jej nemůžete najít, tak pak už nepomůže nic ;)

golfik1994
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 21.12.2011 18:42

Re: Cukání motor golf III 66kw motor 1Z

Příspěvek od golfik1994 »

JSme kousek od šeskych budejovic. na daignostice jsem jeste nebyl jedu tam po svatcich

mecsoun
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1308
Registrován: 05.08.2010 20:02
Bydliště: Sokolov

Re: Cukání motor golf III 66kw motor 1Z

Příspěvek od mecsoun »

Tak první chce udělat diagnostiku. Žhavení ti nebliká to by jsi určitě napsal. Bohužel jsi dost daleko abych na to kouknul tak snad se někdo z okolí chytne.
10 z 10 lidí vyřeší svůj problém po použití tlačítka "HLEDAT". Jestli jej nemůžete najít, tak pak už nepomůže nic ;)

golfik1994
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 21.12.2011 18:42

Re: Cukání motor golf III 66kw motor 1Z

Příspěvek od golfik1994 »

ne ne zhaveni neblika no uvidi se po diagnostice ale dneska mi sli bublinky z naftovyho filtru tak musim jeste nejdriv zjistit tenhle duvod proc tam jdou bublinky

mecsoun
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1308
Registrován: 05.08.2010 20:02
Bydliště: Sokolov

Re: Cukání motor golf III 66kw motor 1Z

Příspěvek od mecsoun »

bublinky tam bývají vždy, ale opět to je pouze do určité míry. Jestli jsou tam opravdu místy bubliny třeba centimetr na hadici bez nafty se vzduchem bez nafty tak budou někde špatné palivové hadice.
10 z 10 lidí vyřeší svůj problém po použití tlačítka "HLEDAT". Jestli jej nemůžete najít, tak pak už nepomůže nic ;)

MarioTMS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 12.10.2009 22:12
Bydliště: frýdlant

Re: Cukání motor golf III 66kw motor 1Z

Příspěvek od MarioTMS »

kdysi mi to dělal golf tdi také ,při lehké jízdě to dost nepříjemně pocukávalo a při mírné a větší zátěži to bylo ok... a dělá to hlava čerpadla ,musí se dát jiná pak je vše v pořádku :-)

Uživatelský avatar
vassek.s8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 11.11.2012 21:31

Cukání při lehkém sešlápnutí plynu.

Příspěvek od vassek.s8 »

Předem bych se chtěl omluvit jestli tu toto téma je. Tlačítko "hledat" jsem použil ale nic není přesně můj problém.

Mám problém v tom, že když jedu na rychlostní stupeň 1-3 okolo otáček 1300-1400 ot/min konstantní rychlostí a mám jen lehounce sešlápnutej plyn na pomezí puštěnýho a sešlápnutýho plynu tak to začne cukat.. 4.kvalt to dělá jen minimálně a 5 si myslim že vůbec, nejvíc to pociťuju na 2. a 3. (nejpoužívanější v těch otáčkách).

Stává se mi to i při klidné jízdě když řadím, tak po dořazení kvaltu to párkrát cukne (nohy zas tak levý nemám, abych to dělal já :-D), ale jen při klidné jízdě. Když na to šlapu, tak je to v pohodě a jede krásně. Ale tak přeci nechci jezdit furt.

Rozvody mám vyměněný, nalítano podle budíku 217 000 ( nejsem si tim tak jistej ). Jinak předchozí majitel tam měl blbě daný čerpadlo a vůbec to nechtělo startovat teď je daný správně (mělo by bejt) řikal mi to mechanik, že to dával jak to má bejt. Jinak starty i v zimě naprosto skvělý, nechám 5 sekund nažhavit a pak na otočení klíčku chytne. Po nastartování tak minutu kouří modře, to pak přestane a nekouří vůbec.

Co mě ještě trošku trápí jsou vibrace, na volnoběh to dělá trochu rachot a lehce vibruje palubovka, jakmile přidám nohou otáčky na 1000ot/min je klid. Nejsem si jistej, jestli jen nejsem zhejčkanej tím, že jsem přesedlal z Golfa IV a sem zvyklej jezdit i v V.

To by mě ani tolik netrápilo ale to cukání je otravný.. Prosím poraďte. Díky moc za kladné odpovědi.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Cukání při lehkém sešlápnutí plynu.

Příspěvek od 11mAjA11 »

Ty wole si děláš srandu ne , mě to dělá naprosto to samé..

Zkus odpojit čidlo snímače rychlosti pro tachometr co je na převodovce, nebude to sice ukazovat rychlost, ale mě se to cukání po odpojení ztratí..

Vymazal sem adaptační hodnoty (resetoval) a malinkato se to zlepšilo, nicméně je to tam furt, mě to dělá i na 4q i 5q , a když to chci vyloženě vyvolat tak na 5q 50km/h a dělá to hnedka ( vím že na 5q jet 50km/h je blbost ale pro simulaci je to dostačující).

Prošel sem kabeláže, projížděl sem to diagem a stejně sme na nic nepřišli..

Já to mám v G II , elektrika s ŘJ Vento TDI 94 rok, původně 1Z teď je na tom postavený AHF motor.
Nicméně na původní 1Z to jezdilo normálně s budíkama Golf II TD (akorát nešel otáčkoměr)

Pak sem dal to AHF a taky to jezdilo normálně bez cukání, až do doby než sem vyměnil budíky za ty z Venta, abych rozchodil otáčkoměr no a od té chvíle to začlo..

Zatím to dál řešit nebudu a třeba se to nějak projeví , nebo si na to zvyknu..

Možná na zkoušku vyměním plynový pedál..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
vassek.s8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 11.11.2012 21:31

Re: Cukání při lehkém sešlápnutí plynu.

Příspěvek od vassek.s8 »

Za hoďku jedu pryč tak zkusím to čidlo otáček odpojit a zkusím to.. Pak to ještě vyzkouším na 5q jestli to bude dělat..
Jak si psal zvyknout se na to dá.. Stačí to víc točit.. ale pak když chci jet někde v klidu tak to začne dělat a je to otravný nebo když řadim a udělá to tak si připadám jak lempl.. :D
Jo ten pedál mě taky napadl..
Jinak motor mám AHU. A co ten modrej dým po studenym startu a vibrace ? Normální ? :)
Díky

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Cukání při lehkém sešlápnutí plynu.

Příspěvek od Jarda S. »

modrej dým jsou gufera ventilů
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Cukání při lehkém sešlápnutí plynu.

Příspěvek od TheNeal »

Možná jsem vedle jak ta jedle, ono tohleto co jsem tak různě dřív čet může způsobovat asi milion věcí (z nichž 90% je elektronika, s čimž ti očividně daleko líp poradí.. no, vlastně kdokoliv jinej :D ). Navíc mam benzín, ale co jsem se tak bavil s mechanikem, tak to by mohlo bejt irelevantní, kdybys měl stejnej problém jako já: zasviněnej motor. Stačilo třeba, jestli ti někdy moh sát vzduch jinudy, než přes filtr. Nebo vstřiky... Mně dělalo auto to stejný, tak se změřil tlak v motoru, kterej byl úplně rozhozenej, udělala se dekarbonizace a je to v pohodě (cukalo to snad proto, že se blbě spalovalo palivo, což blblo lambdu, takže když jsem na to nešlapal nebo nebrzdil motorem, tak mi to míchalo kraviny). Pravda, vim, pořád benzín neni diesel, ale tohle se snad může dít u obojího, ne? :D

EDIT: Gufera ventilů? To by mohlo bejt ono, ne? Netěsněj ventily -> špatný spalování -> zblblá lambda -> cukání.

Uživatelský avatar
vassek.s8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 11.11.2012 21:31

Re: Cukání při lehkém sešlápnutí plynu.

Příspěvek od vassek.s8 »

11mAjA11: Čidlo sem odpojil, ale cukání se neztratilo. A na 5q když jedu 50km/h, tak už jsou otáčky moc nízký, takže to je v poho..

Jarda S.: Mě to dělá jen za studena tak max. minutu.. Pak už je klid... I tak by to mohly bejt gufera ventilů ?

Jinak co sem se bavil teď s kámošem má sice Feldu 1.9D ale dělalo mu to naprosto to samý co mě a pomohla mu ta nejjednodušší věc.. -> Lepší nafta! Takže až vyjezdim nádrž do prázdna tak zkusim nějakou lepší, jen nevim jestli lepší naftu nebo aditiva ? Jemu prej pomohla jak lepší nafta tak i aditiva v horší, takže to zkusim, je to pro mě teď nejjednodušší.. :D

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“