Výměna vodní pumpy + termostat + vše okolo

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Uživatelský avatar
street-dog
Člen klubu
Příspěvky: 349
Registrován: 05.05.2010 09:41
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Výměna vodní pumpy + termostat + vše okolo

Příspěvek od street-dog »

Zdravíčko, chystám se vyměnit na Ventu 1.9 TD vodní pumpu, termostat, přední chladič, vyrovnávací nádržku a celkově vyčistit chladící systém. Tak se chci zeptat jestli je lepší koupit vodní pumpu s krytem nebo bez krytu ? a popřípadě co vše koupit pro jistotu nový. Chtěl bych to mít vše po kupě a pak teprve se vrhnout na výměnu.
Díky moc :)
Koupím doklady ČZ 125/453

Obrázek

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Výměna vodní pumpy + termostat + vše okolo

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tak termostat minimálně Wahler ( eventuelně ) Vernet - měl by obsahovat o-kroužek nový.
Chladič dle financí..
Nádobku se spíš pokusit vyčistit pokud neteče, než kupovat novou ale pokud bude za dobrý peníz tak proč ne..
Vodní pumpu Valeo, Bugatti, Ruville, Graf, ...

A komoru pumpy raději mít do náhrady druhou s nezalomenýma šroubama, toto je největší záděr, jinak by mělo být všecko ostatní v klidu..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
street-dog
Člen klubu
Příspěvky: 349
Registrován: 05.05.2010 09:41
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vodní pumpy + termostat + vše okolo

Příspěvek od street-dog »

Díky moc, ještě jsi mi i potvrdil výběr :) termostat mám vyhlídlej Wahler, chladič nissens tady z brna, nádobky už mám dvě a ani jedna nejde pořádně vyčistit :( ale našel jsem ji za nějakých 200 Kč a pumpu vezmu Bugatti i s tou komorou radši takovej rozdíl to už není.
Díky :)
Koupím doklady ČZ 125/453

Obrázek

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: Výměna vodní pumpy + termostat + vše okolo

Příspěvek od mates-vento »

Taky jsem radši za nějaký dvě kila koupil novou nádobku, než se drbat se starou, na který permanentně zůstal otisk modrý vody.

Jinak to těleso pumpy je zbytečný dávat nový, pokud jsou v pohodě závity. Už se mi povedlo na ní šroub utrhnout, ale jelikož jsem to měl celý venku, stačilo udělat si zezadu pilníkem drážku do šroubu a vyšroubovat. Ale pokud tě cena netíží, tak proč ne.
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

caddy I
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 234
Registrován: 01.01.2009 06:30

Re: Výměna vodní pumpy + termostat + vše okolo

Příspěvek od caddy I »

Jak píše 11mája11 - taky jsem koupil od Bugatti, stojí pár korun, tak nemusíš řešit nějakou rozborku, akorát si sundáš řemenici - mám jí tam rok (asi 12tkm) a vše v poho
Jinak k tomu termostatu - ještě bych poradil ho vyměnit i s přírubou, protože jako všechny plastový na motoru i tahle se deformuje a byť to neteče, tak "podchází" kapalina vzniklou netěsností a těžko se to dohřeje na provozní teplotu - v podstatě to je jako nef-ční termostat

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Výměna vodní pumpy + termostat + vše okolo

Příspěvek od 11mAjA11 »

Jo komoru určitě novou a rovnou obě, je to max + cca. 300,- navíc a je klid, stejně bude už vevnitř popraskaná pokud ji nikdo neměnil..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

caddy I
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 234
Registrován: 01.01.2009 06:30

Re: Výměna vodní pumpy + termostat + vše okolo

Příspěvek od caddy I »

Přesně tak - praskají zevnitř směrem k otvorům pro šrouby jak píše kolega a ještě se teplem a stářím deformujou + Okroužky ztvrdlý, vymačkaný... Měnil jsem všechno - i na hlavě, odvětrání kliky... a je klid nic ti nekape,nevzlíná, nic se nedolejvá!!!
Ještě k tý pumpě - nespolehej na gumičku (i přes důkladné očištění, atd... - mázni pro jistotu kolem gumičky zvenčí ještě těsnícím tmelem - aspoň to nebudeš dělat dvakrát :?

Uživatelský avatar
street-dog
Člen klubu
Příspěvky: 349
Registrován: 05.05.2010 09:41
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vodní pumpy + termostat + vše okolo

Příspěvek od street-dog »

mates-vento píše:Taky jsem radši za nějaký dvě kila koupil novou nádobku, než se drbat se starou, na který permanentně zůstal otisk modrý vody.
Kdyby byla modrá, ale obě dvě jsou už pěkně hnědý :(
mates-vento píše:Jinak to těleso pumpy je zbytečný dávat nový, pokud jsou v pohodě závity. Už se mi povedlo na ní šroub utrhnout, ale jelikož jsem to měl celý venku, stačilo udělat si zezadu pilníkem drážku do šroubu a vyšroubovat. Ale pokud tě cena netíží, tak proč ne.
Ne že by mě netížila cena, ale nevím v jakým je stavu a až ji vytáhnu tak už se pro to nikam nedostanu, takže radši koupím taky a případně není problém vrátit když ji nevyužiju :)

caddy l, 11mAjA11: aha takže ono je klidně možný, že termostat je OK, ale ta příruba už není uplně OK ... díky, takže ji radši taky koupím. A jinak když s těma dalšíma přírubama nebudu hejbat, tak by to mělo být OK ne ?
Koupím doklady ČZ 125/453

Obrázek

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Výměna vodní pumpy + termostat + vše okolo

Příspěvek od 11mAjA11 »

To jo ale jsou z posratého plastu a nevydrží věčně tzn. pokud je nikdo nikdy neměnil tak už si o to vyloženě říkají..
A když ti jebne někde cestou a jebne řádně tak si hnedka bez vody, někdy jen začne prolínat dokola, někdy kolem šroubů a to už je za 5min. 12 na výměnu..

Není to takový ranec a budeš mít 100 péro klid v duši, nicméně rozhodnutí je samozřejmě na tobě, ale když narveš ranec do komory pumpy tak těch pár kaček netřeba hrotit..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
street-dog
Člen klubu
Příspěvky: 349
Registrován: 05.05.2010 09:41
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vodní pumpy + termostat + vše okolo

Příspěvek od street-dog »

Aha, no pochybuju, že je někdo měnil :) ... to je pravda, když už tak pořádně :)
Koupím doklady ČZ 125/453

Obrázek

jacky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 27.02.2013 18:49

Re: Výměna vodní pumpy + termostat + vše okolo

Příspěvek od jacky »

Kde je na TDIcku termostat a co je treba k jeho výměně? Jsem ve Svycarsku a je tu zima a netopim a popravdě se mi nechce okolo toho moc patrat venku, tak se proste ptám...děkuji

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vodní pumpy + termostat + vše okolo

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Hledat bys mohl,PC máš v teple
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... =termostat" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... =termostat" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Výměna vodní pumpy + termostat + vše okolo

Příspěvek od 11mAjA11 »

Ale jakém TDi třeba na Omeze 2.5 TDi teda vůbec nevím..

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
ponyhoof
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 01.10.2014 16:15
Bydliště: Praha

Re: Výměna vodní pumpy + termostat + vše okolo

Příspěvek od ponyhoof »

Dostal sem šmíra na vodě a asi sem trefil obrubník pumpou od serva (ta nejníž,nevím to jistě).. nějakej škrábaneček tam na něm je ale začala mi téct vodní pumpa, která je nad ním. Co myslíte, mohl sem jí taky trefit?
Golf IV GTI TDI PD150
EX: Golf III TDI

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“