Víčko expanzky nebo něco horšího? :(

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
totomto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 23.05.2014 20:33

Víčko expanzky nebo něco horšího? :(

Příspěvek od totomto »

Dobrý den
Vezmu to stručně,teď když začaly ty vedra tak se mě přehřívá auto když na to výc šlapu nebo když jedu do kopce ,vylítne to tak někde kolem 100/110,co jsem vypozoroval a vyčetl z diskuze tak mě to dělá:při zahřátí spodní hadice je teplejší ale udržím na ní ruku a horní je doslova vařící a tvrdá jak šutr,dále vodní pumpa tam před cca rokem byla dávána nová,žádnej úník kapaliny do oleje jsem nezaznamenal ani obráceně,voda jsem mě neztrácí jen tak deci za půl roku a jdou mě malé bublinky ze spodní hadice jak je expanzní nádobka když je auto nastartované na volnoběh a z vrchní hadičky teče chladící kapalina,ale čeho jsem si všiml tak že když je absolutní ticho tak u expanzní nádobky slyším sičení jak kdyby tama prolínal vzduch a to už je auto 2hodiny vyplé!!!Že by víčko?Muže to mít vliv na přehřívání? :(

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Víčko expanzky nebo něco horšího? :(

Příspěvek od 11mAjA11 »

Twl děláte si tu snad už srandu ne?

Co takhle termostat ?
Spouští se sahara ?
Topení topí ?
Chladič je průchozí ?
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

totomto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 23.05.2014 20:33

Re: Víčko expanzky nebo něco horšího? :(

Příspěvek od totomto »

Sahara se spouští při cca 90,topení topí krásně,chladíč je noví,dole je jak tá hadice mírně teplej a nahoře vřelej,termostat tedy vyměním a co to výčko a ty miniaturní bublinky z té spodní hadice v té expanzní nadobě to je v pořádku?

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Víčko expanzky nebo něco horšího? :(

Příspěvek od 11mAjA11 »

Když to v bloku vaří krzeva zavřeného termostatu tak ty bubliny vzduchu musí někam jít..

Akorát je divné že se sahara spustí a spodní hadice je méně teplá než horní ( resp to je teda asi špatný termostat který se neotevře nebo vázne )
V horším případě je fouklé těsnění pod hlavou, ale bych začal tím termostatem prvně zavčasu..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

totomto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 23.05.2014 20:33

Re: Víčko expanzky nebo něco horšího? :(

Příspěvek od totomto »

Je to záhada,protože dneska jak jsem dojel dom v tom úděsném horku tak jsem skoušel ty hadice a chladič a teď jse mě zdálo že je všechno zase stejně vřelé, ty hadice i chladič.Na pondělí jsu objednaný do servisu a to víčko už jsem si koupil tak ho tam dnes dám,ale mám strach že to asi nepomůže :? Jenom mě zaráží že tá teplota vylítne nahoru když jedu třeba trošku rychleji,nebo do kopce a neboooo když brzdím,to nějak nedává smysl!
Nemůže to třeba být tou vodní pumpou,která už je tam rok?
Čistě teoreticky,co by jse stalo kdyby někdo při výměně vodní pumpy dal na můj motor 1.9TD 55kw AAZ jinou vodní pumpu,nemůže to být příčina?Protože při výměně vodní pumpy byli značné potíže tam dát tu správnou a když jsse podívám na rozvody až na řemen co vede k vodní pumpě ,tak řemen jde zkříva k vodní pumpě,prostě není vodorovně jako všechny ostatní.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Víčko expanzky nebo něco horšího? :(

Příspěvek od 11mAjA11 »

Vyfotit.

S pumpou nemůžou být potíže.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
datam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Víčko expanzky nebo něco horšího? :(

Příspěvek od datam »

Neviem či to bude presne Tvoj problém ale "perličkovanie" v expanzke znamená iba jedno - tesnenie pod hlavou. Ja som to mal niekoľko rokov a najazdil som na tom 20tkm až do momentu keď sa to stalo neúnosné.

Skús pozrieť resp. odpovedať na následovné otázky:

- kúrenie interiéru funguje na pri voľnobehu (aspoň tak minútu po voľnobehu prestávalo kúriť).
- tlakovanie expazky (odtlakuj a naštartuj na pár min než sa stihne zohriať voda na viac ako 50°C) ak bude expanzska zase natlakovaná tak je problém
- perličkovanie zo spodnej hadice aj pri studenom motore
- čierna olejová čiara v expanzske
- občasný problém so štartovaním - štartuje na 3 valce
- ak máš inštalované viečko na expanzske postupné strácanie vody (fakt postupné aj 2-3 týždne)

ak trafíš aspoň 3 veci tak to bude tesnenie pod hlavou. Výmena a prebrúsenie hlavy ma vyšlo u dobrého mechanika do 100€.

To že som to zanedbal malo samozrejme aj svoje dôsledky:
- zalepenie celého chladiaceho systému a následná potreba preplachu
- zalepenie a zničenie hladonového snímača v nádržke
- poškodenie termostatu a následné prehriatie motora
tak ale na budúci rok budeme oslalovať 20 rokov a natočené 298tkm tak nejaké investície už moc moje autíčko čakať nemusí.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“