žhavení motoru

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
komihattrick
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 02.11.2010 16:57

žhavení motoru

Příspěvek od komihattrick »

Nazdárek,mám malý,ale zásadní problém se žhavením,stává se mi,že kontrolka se někdy rozsvítí a po 5 vteřinách zhasne,pak nastartuji na první otočení,ale někdy se hned rozbliká a bliká třeba 5 minut,někdy dýl,někdy míň.Dělalo mi to dřív,tak mi jeden kamarád vyměnil žhavící relé,chvíly to přestalo,ale po cca.4 měsících to začlo znovu.Dal jsem mu to znova,řekl,že relé je v pořádku,ale když to napíchnul,tak to ukazovalo nějaké chyby na compu,odstranil je a dalo to pokoj už jen ne cca.14 dní a začlo to znovu.Dělá si to co chce když je to studený i teplý.Mám 1.9TD 55kw VW Golf III.Poradí mi někdo?

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: žhavení motoru

Příspěvek od 11mAjA11 »

Ehm ehm ehm co na komůrkovém dieselu napíchnu na komp, to by mě tedy ohromě interesovalo..

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

komihattrick
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 02.11.2010 16:57

Re: žhavení motoru

Příspěvek od komihattrick »

Zásuvku tam opravdu mám,viděl jsem ji a byl jsem u toho,když mi přes comp vyřadily imobilizér kterej stejně nemám,ale hlásilo to chybu,ale je mi taky divný,že mi tam taď smazával chyby,když to tam tenkrát nebylo,přeci nemám nic přes počítač řízený,nebo jo?

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: žhavení motoru

Příspěvek od 11mAjA11 »

Za celý svůj život jsem nikdy neviděl komůrkového diesela, který by byl řízen řídící jednotkou.

Jediné co je řízeno ŘJ je podle mého názoru SDi, což je vlastně TDi bez turba, takže by bylo dobrý si ujasnit co vlastně pod kapotou máš..

Případně vyfotit, aby sme si udělali představu co se tu vlastně řeší, eventuelně kód motoru atp..

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

komihattrick
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 02.11.2010 16:57

Re: žhavení motoru

Příspěvek od komihattrick »

1.9TD 55kw VW Golf III,typ motoru AAZ KAT rok výroby 1995,zdvihový objem válců 1896,víc nevím ,na rovinu,nějaká jednotka je mi ukradená,potřeboval jsem radu ohledně žhavení,které si dělá co chce,jednou žhavý,jednou ne,relátko je nové,tak po čem jít?To je oč tu běží

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: žhavení motoru

Příspěvek od Jarda S. »

teplotní čidlo
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: žhavení motoru

Příspěvek od 11mAjA11 »

Ne, to není oč tu běží.

Ty tvrdíš že máš ŘJ tak jak asi tak podle Tebe mám vědět co v tom autě sakra máš, jestli to není nějaká zmaštěnina 100x přeskládaná..

Klasický komůrkový turbodiesel žádnou jednotku nemá ( která by šla číst diagnostikou ) takže buďto máš špatné relé žhavení, kabely, svíčky, pojistky, teplotní čidlo chladící kapaliny, slabou baterku.
Cvičně bych to čidlo teploty chladící kapaliny odpojil co to udělá..

A těžko Ti někdo na dálku z lógru vyvěští co z těch věcí to vlastně je..

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Navíc stačí použít funkci HLEDAT a je to tu XY krát popsáno třeba zde funkce a princip : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... aven%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Klidně toto téma mohlo být ihned zamknuto nebo odstraněno..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“