Slabá akcelerace 1.9TDi

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Uživatelský avatar
ponyhoof
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 01.10.2014 16:15
Bydliště: Praha

Slabá akcelerace 1.9TDi

Příspěvek od ponyhoof »

Zdravím, koupil jsem 1997 golfa III 1.9TDI GTI edition. Auto bomba, všechno jde.. Najeto 244 000km a vůbec to nejde poznat - asi to mělo prvotřídní servis. Je tam nějaký čip nebo co to je. Tam vepředu na motoru u toho čerpadla nebo co to je je taková krabička Diesel Power Plus .. a nějaký německý okecávky na tom.. Takovej jakoby krabička - mezikus mezi kontaktama. V bazaru mi řekli že je to čip na 81kw. Buhvi co to je, protože se mi zdá akcelerace z 0-100 za 14 sekund nějak dlouhá. Turbo funguje, motor má krásně měkký zvuk - nic nerachotí prostě ten nájezd na něm není vůbec poznat. Kod je AHU .. Pocitově to má tah jak blázen. Kde může být chyba? Nebo je to normální ? Dík :D
Golf IV GTI TDI PD150
EX: Golf III TDI

Uživatelský avatar
Kuny1991
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1280
Registrován: 17.10.2009 21:48
Bydliště: Kynšperk nad VWohří
Kontaktovat uživatele:

Re: Slabá akcelerace 1.9TDi

Příspěvek od Kuny1991 »

Ta zázračná krabička je powerbox... dohledáš tu o něm spoustu informací, ale ani jednu pozitivní :D Celkově to je ale divné, GTI TDI by mělo být AFN (81kw). Akceleraci 0-100 je hodně subjektivní věc, takže těm 14ti vteřinám bych se vůbec nedivil :good:
ex GII 1.6 TD 1V CL
now Vento 1.9 TDi 1Z GLX
Daily Octavia 1.9 TDI ALH
Koupím pár dílů na Vento

Uživatelský avatar
ponyhoof
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 01.10.2014 16:15
Bydliště: Praha

Re: Slabá akcelerace 1.9TDi

Příspěvek od ponyhoof »

No neni to GTI TDI. Je to GTI edition .. má to ty lišty, koženej volant a kola jako GTIčko, sedačky jako gtičko ale motor je 66kw 1.9TDi .. A černý zadní světla kouřový .. možná je to to 20 jahre edition ale je tam AHU no.. :D jaktože to neni pozitivní ten box? :D Má to tah jak blázen, hodí vás to do sedaček ale nemá to až tak rychlou akceleraci.
Golf IV GTI TDI PD150
EX: Golf III TDI

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Slabá akcelerace 1.9TDi

Příspěvek od Jarda S. »

tu krabičku vem a zahod co nejdál :D
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Slabá akcelerace 1.9TDi

Příspěvek od TheNeal »

GTI TDI se s jinym motorem než AFN co já vim nedělaly, takže je to nějakej paskvil. Co se týče powerboxu tak souhlasim s ostatníma tady. Jede ti to normálně jako 66kW TDI, tah cejtíš protože krouťák, ale zrychlení bude malý krabička nekrabička. Jestli chceš výkon tak si tu počti - trysky, čip atd.

Uživatelský avatar
ponyhoof
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 01.10.2014 16:15
Bydliště: Praha

Re: Slabá akcelerace 1.9TDi

Příspěvek od ponyhoof »

Rikam ze to neni gti ale gti edition.. vypada to jako gti ale neni to gti. Vyndal jsem tu kouzelniu krabicku a nestacil jsem se divit. Ani turbo nespinalo skoro :D jelo to jak nejslabsi transit. Takze tam tu krabicku pekne necham pac to s ni je lepsi.
Golf IV GTI TDI PD150
EX: Golf III TDI

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Slabá akcelerace 1.9TDi

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tak ji tam nech a vůbec nepátrej po tom jestli je tam něco špatně nebo ne, nikam s tím nejezdi, aby to nikdo neprojel, nenapích na diag, atp. ..

Jen prostě jezdi a my počkáme, až se tu zas objevíš s problémem, že to nejede vůbec, nebo že se to snad třeba poškodilo jinak.

:good: :good: :good: :good: :good:
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
ponyhoof
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 01.10.2014 16:15
Bydliště: Praha

Re: Slabá akcelerace 1.9TDi

Příspěvek od ponyhoof »

Myslim že to s tim jezdí dlouho :D určitě to v tom nebude pár kilometrů :D akorát jsem zpozoroval že když se to zahřeje tak je to línější .. :D ale to asi nebude věc té černé skříňky. Vždycky když popojíždim a teplota vyleze na 90°C.. Pak to někde vohulim a zdá se mi, že turbo spíná až po 2000 - 2200 ot/min .. Normálně při nižší teplotě to spíná u 1900 otáček. Intercooler neni nějak extra teplý. Stejně mi to nedá a rozdělam to celý :D
Golf IV GTI TDI PD150
EX: Golf III TDI

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Slabá akcelerace 1.9TDi

Příspěvek od 11mAjA11 »

Woe co všichni maj s tím "Turbo spíná" - turbo nespíná to se točí furt, akorát funkční záběr má v určitých otáčkách a je pro jeho správnou funkci spousta dalších vlivů..

Prostě se točí od počátku co motor naskočí akorát že třeba ve volnoběhu nepodává plnící výkon..
To se halt děje v jiných otáčkách a jejich omezeném rozsahu..

Prostě a jednoduše pokud to nikdo neprojede, kdo ví co má hledat a jak se má auto chovat tak je to furt tlachání s prominutím o hownech..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
ponyhoof
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 01.10.2014 16:15
Bydliště: Praha

Re: Slabá akcelerace 1.9TDi

Příspěvek od ponyhoof »

No dobrý no .. Já vim že se pořád točí ale někdo mohl řešit stejný problém .. Ale to je fuk
Golf IV GTI TDI PD150
EX: Golf III TDI

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Slabá akcelerace 1.9TDi

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Bejt tebou,drzim se toho co ti kolega pise.Myslim,ze co se tyka ropy ,zna toho dost.
A z praxe.


O krabicce uz ses dozvedel-klasickej powerbox,akorat oblbne jednotku a pridava palivo.
Vyhodit
Obrázek

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1041
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Slabá akcelerace 1.9TDi

Příspěvek od oneb1t »

0-100 za 14sec s powerboxem neni to SDI? :D
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: Slabá akcelerace 1.9TDi

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

tak prene takovy zrychleni mam na 1.9D caddy, mozna i lepsi bych řekl a to postradam turbo :lol: :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“